Peka piškotov za praznike

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

17. nov 2005 9:32

Če kdo potrebuje modelčke za piškote - orehe jih imajo sedaj v akciji v Merkatorju. Cena je okoli 1.300 sit, so pa taki, da so vsi modelčki skupaj na pekaču. krizanka22

skalarica  

član od: 3.2.2004

sporočila: 26

17. nov 2005 10:24

Elen tudi jaz se priporočam za revijo Lep dan vsem B

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

17. nov 2005 10:58

skalarica, na zasebno sporočilo mi pošlji e-mail. lp Elen

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

17. nov 2005 12:29

Ena ideja za vse, ki se trudijo... Včeraj sem se spomnila, da se pomarančne piškotke krasi s kandiranimi lupinicami pomaranč. Navadno jih vsako leto kandiram sama, ker so tiste v trgovini predrage, (pa še problem jih je najti po manjših mestih) tega pa gre za božične praznike še pa še. No, včeraj pa sem vzela v roke modelčke za izrezovanje fimo mase, ki so veliki tam nekje 1 cm in sem kar z njimi izrezala pomarančno lupinico in jo nato kandirala. Kaj so prišli luštni srčki pa zvezdice... Letos bodo nad piškoti paf.. samo še speči jih moram . In ker vem, da vedno nekoga zanima kako se to dela: pomarančno lupinico čimbolj "oskubiš" tistega belega notranjega dela, ki greni. Rabiš nož. Nato jo razrežeš na koščke ali poljubne oblike in daš kuhat v vodo. Vrejo naj 20 min. Nato odcediš, priliješ svežo vodo in jih ponovno kuhhaš 20 min. Nato vodo odliješ, doliješ hladno in jih pustiš stati 24 ur. Drugi dan jih odcediš in stehtaš. Recept je takle: 1/2 kg olupkov, 1/2 kg sladkorja in 2 dcl vode. V vodi raztopiš sladkor in dodaš olupke, nato pustiš da vrejo na šibkem ognju 2-3 ure oz. dokler ne postanje tako lepo prosojni. Ohladiš in spraviš v sirupu. Tako narejeni so se mi obdržali skoraj 1 leto. Pa še to: navadno 8-10 pomaranč zadostuje za kilski kozarec arancinov. Prijetno peko želim. Staša

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. nov 2005 15:55

Staša, tole bo treba sprobat! Letos sem probala kandirat češnje po enem receptu iz nekega časopisa. Namakala sem češnje v mletem sladkorju, parkrat sem menjavala sladkor, ker so češnje spustile precej vode. Na koncu sem dobila nekaj podobnega rozinam. Hja, nekje jih bom že uporabila... stana

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

17. nov 2005 18:20

Stana zanimivo... jaz sem se tudi igrala s češnjami, ker sem jih hotela uporabit za okras... tudi moje so bolj spominjale na rozine - tako po obliki kot po barvi. Ne vem kaj pri vragu dajo v industrijsko kandirane, da so tako lepo rdeče. No, s sadjem se ne igram več, arancini in citronat mi pa vedno lepo rata. Samo sirup ne sme biti pregost na koncu kuhanja - enkrat sem pustila precej gost sirup, pa sem morala citronat z nožem ven iz kozarca strgat... LP, Staša

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. nov 2005 18:24

Kako pa potem to uporabite za okrasitev piškotov? jade

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

18. nov 2005 8:01

rimljanka je napisal/a:
Celofanske vrečke imajo v Muellerju, na Čopovi sem jih kupila pred kake 2 mesecema, samo jaz sem iskala manjše, ne vem pa, če imajo tako velike, kot so npr. 2kg ali pa 1kg polivinilne. Se mi pa zdi, sa so na oddelku v kleti, zanesljivo pa so na povsem spodnji polici, na tisti steni, ki je obrnjena proti Slovenski. Je pa rešitev ta, da jih zavijemo v celofan, ki se dobi tudi enobarven, ne le potiskan, pa naredimo kot eno culico, z lepo pentljo in kako zeleno vejico z bunkico je lepo darilo. Ali pa s selotejpom zlepimo cev in nadevamo piškote ter zavojemo kot bonbon, na obeh straneh s pentljo. vejica] Če sami lepimo vrečke, se običajno selotejp preveč vidi. Ima katera izkušnje s kakim drugim lepilom?[ rimljanka
Ali ste poskusili tisti beli selotejp ki je manj agresiven pri leplenju, čezenj lahko pišemo pa tudi lepo se odlepi ko je enkrat že nalepljen. Jaz pecivo naložim na kartonske krožnike in iz mehkega kartina izrežem škatlo z dolgimi stranicam z zarezami na vrhu, potem pa samo zataklnem vrhove...izgleda kot piramida. Enostavno. Na škatlo pa lahko nalepite božične motive ali samo bunkico okrog vrha. ANJA

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

18. nov 2005 12:13

jade jaz to enostavno naredim takole: navadno pomarančni piškotek prelijem s sladkorno-beljakovim prelivom in nanj "prilepim" košček arancina - letos pa bom prvič poizkusila še z "zvezdicami". Mislim da bo luštkano. Bomo objavili kaj slikic teh božičnih umetnij ko bodo narejene kaj? Samo ne vem še kako, ker če jih delam po receptu iz knjige recepta ne smem objavit, kolikor vem pa lahko le tam prilepiš slikco zraven. Kakšna ideja? Staša

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

18. nov 2005 12:52

Jaz sem se danes spravila k peki.Delam pa švedske začinjene piškote(pepparkakkor).Če bodo uspeli pa pošljem slikco in recept. Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre: Ali bi v trgovini kupili BIO mešanico za testo brez gnetenja za hitro pripravo domačega kruha ali pice?
Vsi odgovori so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti