Peka piškotov za praznike

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

15. nov 2005 14:34

Punce prosim poročajte katere recepte od mamamie ste že poizkusile in kako je šlo. Ne vem kje naj začnem toliko jih je. Sigurno so pa vsi dobri! lp Mateja mperhaj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

15. nov 2005 15:38

Celofanske vrečke imajo v Muellerju, na Čopovi sem jih kupila pred kake 2 mesecema, samo jaz sem iskala manjše, ne vem pa, če imajo tako velike, kot so npr. 2kg ali pa 1kg polivinilne. Se mi pa zdi, sa so na oddelku v kleti, zanesljivo pa so na povsem spodnji polici, na tisti steni, ki je obrnjena proti Slovenski. Je pa rešitev ta, da jih zavijemo v celofan, ki se dobi tudi enobarven, ne le potiskan, pa naredimo kot eno culico, z lepo pentljo in kako zeleno vejico z bunkico je lepo darilo. Ali pa s selotejpom zlepimo cev in nadevamo piškote ter zavojemo kot bonbon, na obeh straneh s pentljo. vejica] Če sami lepimo vrečke, se običajno selotejp preveč vidi. Ima katera izkušnje s kakim drugim lepilom?[ rimljanka

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

15. nov 2005 19:42

Jaz bi pa zeloooo rada spekla medenjake. Jih nisem še nikoli. Ali ima katera dober in preizkušen recept? Poizkusila sem jih pri kolegici, vendar mi niso všeč, ker so pretrdi. Tudi po par dneh. V bazi je sicer kar precej receptov na to temo. Prosim za nasvet, katerega se splača sprobat? Tanja

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

15. nov 2005 19:54

Zala je lani napisala ful dober recept za mehke medenjake. Ne vem, ce je tu tudi, kje napisan, 100% pa je na forumu Prehrana. Lp

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

15. nov 2005 20:15

G.Ivan Ropas iz Litijske ceste 117 v Lj. je imel včasih darilne vrečke iz celofana.Ne dvomim da jih zdaj nima.Pa še ceneje znajo bit kot v trgovini. Če vas pot vodi skozi Vodice pa povprašajte v Proembi,Lakarje 25. l.p. Vesna Leben

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. nov 2005 20:49

Tole je že star recept, ki sem ga dobila v zvezku receptov pokojne tete. Meni so bili vedno tako dobri. Živela je na drugi strani Karavank in je izredno dobro pekla. Kadar je prišla na obisk, kar je bilo mogoče enkrat na leto - včasih je bila to večja razdalja kot danes, je prinesla sladke dobrote in vedno sem se teh piškotov zelo razveselila. Ona jih je rezala na kvadratke. So pa dobri šele drugi dan. <http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4398&besed> LP

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

16. nov 2005 9:11

Elen, če boš uspela kaj poskenirati, se ti priporočam Moj e-mail imaš že na ZS. Lp Mohka

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

16. nov 2005 9:19

Mohka, dobiš enkrat do konca tedna, če je ok. Gre tako počasi, ima namreč cca 50 strani, pa še vedno me nekja zmoti, da bi nadaljevala. Niso pa samo peciva, ampak tudi drugi recepti in nasveti. Povej, če želiš vse ali samo kak delček... Pa lep dan, pri nas na Dolenskem že sonček sije, juhuuuuuuuuuuuu pošiljma pa ga tudi vam... Elen

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. nov 2005 9:36

Tanja 05, medenjake speci teden ali 14 dni prej in bodo lepo mehki. Zdaj je torej pravi čas za praznični december. Recept od Lijane se sliši dobro, pa tudi moj ni slab, če pečeš za odrasle, ki imajo radi posebne okuse. Lisa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. nov 2005 14:16

KlabdijaB, če delaš iz dvojne mase, moraš dalj časa kuhat kot če delaš iz manjše, ker je večji volumen in voda ne more tako hitro izhlapevati, ker je mase več. Ali pa vzami večjo posodo, da bo masa spet segala do iste višine - malo dlje boš vseeno rabila kuhat, ker bo temperatura malo nižja, ker plin ne bo dosegel do konca posode. poizkusi, gotovo ti bo ratalo, saj verjetno poznaš trike, kako preveriš temperaturo sladkorja (mehka, trda kepica, mali, veliki lom, svetli in temni karamel...) Aja, so te vajine karamele mehke ali trde? je recept napisan tu na tem forumu ali v bazi - nisem mela časa it brat vsega za nazaj... Joj, punce, mi delate skomine! jaz bi tut pekla piškotke, torte, karkoli... Pa nimam ne časa ne pečice - je šla po gobe:( no, saj bo kmalu vse na novo:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre: Ali bi v trgovini kupili BIO mešanico za testo brez gnetenja za hitro pripravo domačega kruha ali pice?
Vsi odgovori so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti