Peka piškotov za praznike

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. nov 2005 14:00

Ta pred Božični čas bi bilo dobro malce raztegnit, ker preveč hitro mine!!!!

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

13. nov 2005 16:57

Kaj pa, ko bi Bojan, sedaj ko je (si) v naletu, narisal še kakšne dodatne božičnemotive. Ma sem sitna, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 13. nov 2005 16:58:16

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

13. nov 2005 20:52

Dekleta, a veste, kaj je to odvisnost? Da se ze na zacetku poti po Afriki ob prvi priliki, ko se dokopljes do raculanika, in potem, ko domacim posljes sporocila, da je vse v redu, zapodis na kulinariko... Tu je res krasno. Dubaj je sicer zgodba zase, Kenija oziroma Nairobi tudi, Tanzanija je ze tretja ... jutri krenemo na safari in bo po vrnitvi verjetno res se kaj za pripisat. Forumovke, lepo mi bodite, jaz pa vam sporocam, da tudi tu mislim na vas! Dargicka, Kastra bom ne le pozdravila, pac pa cmoknila, samo da ga srecam, ko bom enkrat spet sla na Kubo...Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8826

13. nov 2005 20:58

Hej, živijo! Kaj je naredila ta kulinarika z nami, da celo iz širnega sveta nimaš miru pred njo... Jaz tudi komaj čakam, da se vsedem za računalnik. Kaj, praviš, da se imaš o.k. Uživaj tudi za nas. Pazi, da te kaj ne piči... Veš kaj, kar se tiče tega Kastra... ah, ni ga treba cmoknit... kaj boš s temi "starimi jajci"... Pozdravček - imej se lepo - mislimo nate.

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

13. nov 2005 22:05

Pozdravljena Mamamia! V petek si menda šla...in si bila že v Dubaju, pa v Keniji in Nairobiju??? Vi pa imate tempo!! Evo ene par smejkotov zate Uživaj! Lp veverica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. nov 2005 8:12

še dvoji moji; recepta sem nekaj let nazaj pobrala iz enih nemških cajtng: Cornflaks kupčki (cca. 100 kom) 125 g margarine 80 g sladkorja 1 jajce 150 g moke 1 žličko pecilnega 100 g cornflakes 120 g rozin najprej margarino, sladkor in jajce penasto umešamo, nato dodamo ostale sestavine. s pomočjo dveh žličk oblikuhjemo majhne kupče, ki jih polagamo na s peki papirjem obleožen pekač. Med kupčki naj bo razmak, ker še narastejo/razlezejo. (180 stopinj, cca. 10 min) Čokoladni kupčki (cca. 45 kom) 125 g ovsenih kosmičev 125 g sladkorja 25 g masla 1 jajce 1 žlica (zvrhana) kakava 1 žlica mleka noževa konica pecilnega praška kosmiče in polovico sladkorja zarumenimo (prepražimo) v ponvi; nato ohladimo. najprej penasto umešamo maslo, polovico sladkorja, jajce. Nato dodajamo ostale sestavine. Oblikujemo kupčke. (cca 12 min, 180 stop.)

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. nov 2005 8:55

pa še eno vprašanje za NadoM, opazila sem, da delavi medene karamele po istem receptu. imam pa en problem. kadar jih delam iz ene mase je vse OK. Če pa delam iz dvojne mase se mi ne strdijo. Zakaj? (Drugače pa jaz delam še kavne.) klavdija

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. nov 2005 10:56

Klavdija, mogoče pa testo namažeš preveč na debelo? Drugega vzroka ne vidim. Kaj pa če bi zmanjšala količino smetane? levinja

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. nov 2005 11:02

Nada ne vem. Sicer sem jih v nedeljo delala iz enojne mase in so ok, tukaj recept za kavne Kavne kocke Sestavine za 50 kosov: 300 ml sladke smetane 300 g sladkorja 2 žlici instant kave 2 žlici kakava 2 žlici vode 100 g temne čokolade Priprava: Sladkor in smetano kuhamo v kozici na zmernem ognju približno 15 minut, da dobimo gosto maso. V lončku zmešamo kavo, kakav in vodo ter med stalnim mešanjem dodamo k smetani; kuhamo tako dolgo da zavre. Dodamo še na majhne koščke sesekljano čokolado ter kuhamo tako dolgo, da se čokolada stopi. Prelijemo v 2 cm visok pekač in pustimo, da se masa strdi. Narežemo na majhne kocke. (Nasvet za darilo – kocke zavite v celofan se obdržijo tri tedne). klavdija

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

15. nov 2005 14:24

Punce, mene pa nekaj zanima. Kje bi dobila vrečkice, da vse te dobrote lepo spakiram in talam za praznike prijateljem in sorodnikom? Pa ne tiste iz PVCja, ampak na tak način kot so od testenin, bonbonov in podobno. Kakšna ideja? Če morada koga zanima nova praznična revija od Nove (vsaj mislim da je ), naj pove. Sem jo dobila v pregled in zdaj iščem luknje prostega časa v službi, da preskeniram. Joj, ta čas, ko bi hotel nekaj narediti zase, pa ni časa Lep dan vsem! mamamia, tebi pa nepozabno potovanje!!! Elen Sporočilo je spremenil(a) Elen dne 15. nov 2005 14:34:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre: Ali bi v trgovini kupili BIO mešanico za testo brez gnetenja za hitro pripravo domačega kruha ali pice?
Vsi odgovori so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti