Ločevanje živil 90. dni - 5. del

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

5. sep 2012 8:47

No, tako, pa sem tu, dogaja se mi tretji dan diete, problemov zaenkrat še ni, lakote tudi ne.

Kako vam gre?

marjja

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

5. sep 2012 11:01

Vsak dan pogledam, če je kaj novega  na 90 dni in prav vesela sem marjja, da si se odločila in javila.

No za mano je že cel mesec. Včeraj sem grešila 300 na uro, drugače sem pa kar pridna.

Hodim tudi v fitnes, izgubila pa sem 5 kg. Super se počutim. 

Bom vztrajala, da vidim kaj bo.

PO VSEH GREHIH JE DANES

 

No pogumno naprej, pa se kaj javimo!!

j04

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

5. sep 2012 11:24

Ojla! Jaz sem spet začela z dieto in uporabljam ADAMOV KRUH. KLjub temu, da nisem več v šoli je zame 1.9. vedno začetek novega obdobja. Čez počitnice sem malo grešila in se takoj pozna.

 

živilka

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

5. sep 2012 11:27

Našla sem članek, zakaj dieta brez OH in koliko ogljikovih hidratov lahko pojemo?

 

- Med 200-300 gramov na dan boste najbrž konstantno pridobivali telesno težo, še posebej če niste aktivni, ali pa ste zelo malo aktivni.

 - Med 150-200 gramov na dan, ste v precepu med pridobivanjem teže in ohranjanjem trenutnega stanja. To zavisi od vašega nivoja telesne aktivnosti. Morali boste trenirati, da ohranjate telesno težo.

 - Med 100-150 grami na dan boste ohranjali telesno težo že z srednjo telesno aktivnostjo. Toda že če se boste ukvarjali z kratkotrajnimi intenzivnimi telesnimi aktivnostmi boste izgubljali težo in gradili mišično maso.

 - Med 50-100 grami na dan, boste konstantno izgubljali telesno težo tudi če boste le srednje aktivni. Če pa se boste ukvarjali z kratkotrajnimi intenzivnimi terlesnimi aktivnostmi boste izgubljali težo, kot že zgoraj omenjeno, boste pospešili vaš proces hujšanja.

 - Med 0-50 grami na dan bo vaše telo začelo uporabljati maščobo kot gorivo in boste kurili maščobo in izgubljali telesno težo hitreje.

 * To so le okvirne vrednosti. Če ste prej zaužili velike količine ogljikovih hidratov ni priporočljivo takoj prenehati z vnosom le-teh. Raje počasi zmanjšajte njihov vnos.

živilka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

5. sep 2012 16:41

Ja, počitniški grehi tepejo tudi mene, pozne večerje, ker dolgo bedimo in je pred 9. uro prevroče, navrh paše radler ali kar kozarec pira. Nismo več mladi, ko so kile kar odpadale. 

V glavnem: ta trenutek me malo lakota daje, zato greva sedaj s partnerjem bicikle na servis peljat in se bom zamotila. 

Živilka, misliš, da te OH vrednosti držijo? Verjetno si iz živilskega "foha" . Katero dieto si imela v mislih,

v ločevalni v bistvu ješ OH vsak dan, kos kruha pri kosilu mislim, sadje pa tudi vsebuje OH. 

 

 

j04, bravo zate!!!

Še malo in nocoj me čaka "nešto slatko", verjetno Demirijev sladoled!!!

marjja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

7. sep 2012 17:04

Pogumno končujem 5. dan, še brez greha. Jutri bo pa problem, ker gremo v planine, na 2000m in bo treba grešiti, ni druge, čeprav se že ukvarjam z "rukzak" jedilnikom . Škrobni dan je še kar problem, ne vem, če ne bom kar z OH zamenjala, pa vzela kaj polnozrnatega in žitne ploščice zraven.

Radler nad 2000m pa itak ni greh!!! 

A ne???

Kako pa kaj vam gre???



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 07. 2012 17:05

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

7. sep 2012 23:41

Joj Marija, pa ravno za škrobni dan je toliko možnosti za malico v hribih.

Konzerva fižola, čebula, sveža paprika -narediš solato daš v nepropustno posodo in zraven kos polnozrnatega kruha. Ni boljšega v gorah (pa noben problem če se malo spari, meni ni nikoli škodovalo).

Polnozrnat kruh  ali žemljica in not paradižnik, kumara, paprika.....pač zelenjavni sendvič....njami.(vedno sem jedla polnozrnati kruh na škrobni dan, ko sem bila v hribih, doma pa ne)

V kočah imajo joto. Jo vzameš brez mesa ali klobase Je cenejša pa fuuuulll dobra.

Škoda, da bi ti zmedlo dieto, ko se tako lepo držiš.

 

lp Hema

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

9. sep 2012 7:51

Solata bi morda šla, na to še nisem pomislila, čeprav načeloma ne maram fižola, zato sem naredila zelenjavne sendviče s črnimi žemljicami, pa eno žitno ploščico, na povratku domov pa mini zelenjavna pica v lokalu. Sem štela za Oh dan, ker so bile 3 mini žemljice. Bo pa danes škrobni dan s krompirjem. 

Sicer naj ne bi zamenjeval dnevov, ampak ne kompliciram in prilagodim. Prvič sem bila zelo stroga in sem se držala do potankosti, zdaj pa ne bom. Sicer pa po 6 dnevih že čutim, da gumb na kavbojkah lažje zapnem .

Bili smo pa tule:

http://www.hribi.net/izlet/jezerski_vrh_pristovski

Na vrhu sva s partnerjem čakala kolege eno uro in dremala, saj je bilo vreme prečudovito, razgled do Triglava, sonce me je pa opeklo, ker nisem imela kake kreme zraven, neumnica!!!

Danes pa duševno in telesno počutje

Zato grem hitro obesit perilo in nekaj za kosilo pripravit, pa na bicikel!!!

marjja

NAJA974  

član od: 10.9.2012

sporočila: 5

10. sep 2012 8:59

Pozdravljene!

Tukaj sem nova in začela sem danes z ločevalno dieto...Imam preveč cca 25 kg. Če se mi katera z današnjim dnem pridruži bom zelo vesela...

 

Drugače pa ...vsem ki se že borite želim uspešno izgubo kg.

NAJA974

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

10. sep 2012 9:19

Pozdravljena NAJA974!Lepo je, da se katera odloči in se nam pridruži.Nekako je lažje če včasih malo pogledaš, kako drugi preživljajo dni.

No pa dajmo. Jaz imam danes beljakovine, ti tudi vrjetno. To je kar super !!

j04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti