Ločevanje živil 90. dni - 5. del

"PETJA"  

član od: 5.11.2007

sporočila: 14

21. jan 2012 11:33

Jest tud pozabljam na juho, oziroma se kosila tolk najem, da ne morem še juho spit, bom pa zdaj probala vroč čaj,

sem tudi sama prebrala komentar na facebooku in se mi zdi smiselen.

 

Lahko bi šlo pa kaj več dol....za motivacijo

 

Danes pa zrezek z kislim zeljem mmmmm, že pošteno lačna, še prej pa en kaki

 

"PETJA"

kkristinak  

član od: 25.9.2011

sporočila: 8

22. jan 2012 7:25

pozdravljeni

z dieto sem pričela 2. 1. 2012. Sicer sem si dieto malce prilagodila, brez vseh grehov. V vsem tem času nisem imela potrebe po sladkem zato nisem pojedla nobene slaščice niti na OH dan ne. Pojem pa ogromno sadja, tudi popoldan in zvečer. Tehtnica pa kljub temu da moram shujšati 30+ kaže manj le 2 kg.

Vagam se vsak dan pa gre kakšne dkg dol, naslednji dan toliko ali malo več gor. Skratka razmišljam ali je dieta sploh primerna zame

Kristina




Sporočilo je spremenil(a) kkristinak dne 22. 2012 07:31

darjao.  

član od: 15.12.2005

sporočila: 140

22. jan 2012 8:08

kkristinak je napisal/a:

pozdravljeni

z dieto sem pričela 2. 1. 2012. Sicer sem si dieto malce prilagodila, brez vseh grehov. V vsem tem času nisem imela potrebe po sladkem zato nisem pojedla nobene slaščice niti na OH dan ne. Pojem pa ogromno sadja, tudi popoldan in zvečer. Tehtnica pa kljub temu da moram shujšati 30+ kaže manj le 2 kg.

Vagam se vsak dan pa gre kakšne dkg dol, naslednji dan toliko ali malo več gor. Skratka razmišljam ali je dieta sploh primerna zame

Kristina






Sporočilo je spremenil(a) kkristinak dne 22. 2012 07:31

 

Mogoče ne bi smela pojest toliko sadja. Drži se diete tako kot je predpisana, ker možno, da zaradi sadja kalorično poješ preveč in sadje je polno sladkorjev. In pij, pij vode na hekte!

 

Preživela prvi dan... nalila sem se z ogromno vode in sem bolj težko zaspala, ampak to so samo začetne težave

Danes študiram ali bi pečen , ali rižoto z .

 

Go from to

darjao.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jan 2012 9:48

Kristina, ti pravzaprav ves čas kršiš dieto. Smisel diete je, da se strogo ločuje posamezne sestavine hrane. Ti pa ves čas v beljakovine in škrob tlačiš OH iz sadja. Predvidevam da to počneš ker si lačna - poskusi več piti, recimo zeleni čaj, ki zmanjšuje lakoto. Še bolje je, da se ob napadu lakote odpraviš malo ven, stran od kuhinje in hladilnika.

Tudi tehtat se nima smisla več kot enkrat na teden. Telo enkrat zadržuje vodo, drugič ne, teža niha, slaba volja se pa nabira.

Lisa

kkristinak  

član od: 25.9.2011

sporočila: 8

22. jan 2012 20:52

No problem je da prihajam domov iz službe po 17 uri. V službi jem sadje, na OH solato s testeninami, namesto mesa kakšno skuto, vmes pa seveda sadje. Če pomislim je morda resnično krivo sadje, vendar sem knjigo nekako razumela da ob lakoti ješ sadje, ali pa sem jo tako želela razumeti, kajti sadje obožujem. Bom v naprej poskusila samo  za zajtrk sadje  pa vidim.

Tudi glede tehtanja bom upoštevala nasvet.

Lp
Kristina

 

kkristinak

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

23. jan 2012 9:53

Pozdravljene,

danes spet jemo OH. Pripravila bom polnozrnate testenine s pelati in veliko bazilike. Zame mora biti obvezno zreven še solata.

Za sladko večerjo pa še razmišljam ... preveč stvari me mika

Še vedno imam probleme s premajhnim pitjem tekočine ... včasih kar pozabim nanjo. Ima katera kakšnen predlog?

 

Kkristinak, kot so ti povedale že ostale "forumašice" sem tudi jaz mnenja, da zaužiješ preveč sadja. Glede nato da si dolgo v službi si raje vzami s seboj kakšno solato (ne vsebuje sadnih sladkorjev), ki ji dodaš glede na dan ali testene ali riž ali piščanca ali ... A potem svoj 1. obrok - kosilo poješ šele po 17. uri? Sicer pa je veliko bolj zdravo izgubljati težo postopoma ... samo vztrajnost in volja morata bit. Te pa imaš dovolj. 

SINDY

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. jan 2012 11:10

Kristina, upoštevati moraš še eno pravilo te diete (morda si spregledala) - namreč presledke med obroki. Po beljakovinskem obroku mora biti pavza 4 ure, po škrobnem in OH pa 3 ure. Če poješ sadje, je pavza 2 uri. In obrok je VSE kar poješ! Če poješ meso opoldne, do štirih ne moreš pojesti ničesar - lahko samo piješ vodo, ali nesladkan čaj. In če poješ jabolko (ali dva, če si večji jedec) - je to obrok. Sadje ni mašilo, nekaj "kartakomalo" - je obrok. Malica, ali zajtrk, ali kosilo. Ob upoštevanju tega je kratkomalo nemogoče, da bi pojedel ogromno sadja (ali česarkoli, če smo pošteni). Pomemben trik diete.

Lisa

kkristinak  

član od: 25.9.2011

sporočila: 8

23. jan 2012 11:28

Upoštevala sem presledke med obroki. Zajtrkovala sem, nato pa do kosila še malicala sadje, pa nekaj za kosilo, včasih tudi sadje kljub temu da ni bil sadni dan. Ko sem prišla domov večerja - kosilo, no potem pa nekje okrog osme ure še enkrat sadje. Tako da sem imela največkrat le sadne dneve pa tisto kar sem pojedla za večerjo. 

Bom v naprej upoštevala nasvet, pa javim kako napredujem.

Danes tako in tako uživam v sadnem dnevu.

 

Kristina

kkristinak

jannina  

član od: 16.2.2007

sporočila: 3

23. jan 2012 11:36

"PETJA" sladico lahko na OH zamenjaš tudi s kosom pice ali ustrezno količino slanega peciva (boby palčke).Lahko si tudi namažeš kos kruha s najljubšim namazom,ker samo v tem obroku lahko mešaš različne skupine živil. JN

jannina

darjao.  

član od: 15.12.2005

sporočila: 140

23. jan 2012 12:35

Sindy probaj si vodo naštimat v plastenko ali to fensi novodobno steklenico

Jaz mam plastenko 0,75 dcl in jih popijem na dan 4 do 5.

Danes moj prvi OH dan: špagetki s paradižnikovo polivko in solata. Večerja krof in

Tudi jaz ne morem brez vage začet dneva. Se pa lahko pohvalim, da od začetka letošnjega leta (odkar merkam, kaj popapcam ) pa do danes ... -5 kg (od tega je 2kg od sobote odkar sem na 90. dnevni )

 

darjao.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti