Ločevanje živil 90. dni - 5. del

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

20. jan 2011 11:04

Prav na vitaminski dan imam vedno toliko idej da ponavadi ne vem kaj bi -dve banani narežem in na malo, ampak res malo masla popečem (pa nikoli ne dodajam meda) - v lonec namečem zelje, cvetačo, korenjček, ohrovt, nadzemeljsko kolerabico (seveda vse narezano na kocke) dodam začimbe, skuham in preden nalijem na krožnik dve zajemalki vzamem ven, ostalo zmiksam z paličnim mešalnikom in stresem mezmleto zelenjavo nazaj in njami... - 2-3 jabolka izdolbem in v srecino dam zmlete rozine in suhe fihe ki jih prej malo namočim včasih še malo kokosa in v pečico... super -zelje narežem pokuham in "potinstam" v teflonski ponvi (včasih dam malo olja, največkrat pa samo vodo in začimbe) - zelena solata, narezano zelje, paradižnik, kumarica, redkvice....več zelenjave če je boljše je, čez vse to strok česna in zabeliti z limono, malo soli in kančkom olja.... -za sabo (izlet , šport ) v skledo namečem suho sadje: rozine, fige , marelice, ......namočim čez noč, zjutraj odlijem (vodovedno spijem za zajtrk) zmeljem dodam mlete orehe, lešnike, kokos.....pač po izbiri in naredim kot eno "pašteto" dam v plastično skledico in potem lahko jem na terenu z žlico (zelo nasitno in kar precej kalorično, zato to delam predvsem takrat ko grem športat) lp

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

20. jan 2011 11:46

pozdravljene... jaz sem pa kar malo obupala,ceeelih 10 dni se držim diete,brez prekrška,na tehtnici pa niti grama manj...po moje bom odnehala,najbrž že kar danes,ker sem čisto zgubila voljo.brez veze se odrekam in strogo pazim,kaj bom jedla,pa še rekreiram se vsak dan,rezultata pa nobenega!!!! vsem ostalim,ki boste vztrajale,pa veeeeliko uspeha!!! cheleste

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

20. jan 2011 11:58

cheleste,ne vrzi puške v koruzo. Boš videla kar naenkrat se bo pokazal željen rezultat. To vem iz lastnih iskušenj.Pred štirimi leti sem bla na istem,a sem na koncu prišla na željeno težo.Sedaj pa poskušam pridobljeno izgubiti nazaj. lp zakosek

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

20. jan 2011 12:37

Celeste, če se zdaj vsak dan rekreiraš in se prej nisi, ni to čisto nič čudnega če ti teža stoji. Zelo fajn je če se preden začnemo hujšat zmerimo: obseg bokov, trebuha, stegen.... Sigurno se tu pozna, če se na kilogramih ne. Samo ne obupat!!!! LP

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

20. jan 2011 12:56

cheleste ne obupaj! Če si se začela rekreirat ob začetku diete, je logično, da nisi nič izgubila na teži, ker so mišice težje od maščobe. Sem pa prepričana, da lažje zapneš hlače Kako hitro ti kopnijo kilogrami, je odvisno od kupa dejavnikov - prekomerne teže ob začetku diete (več kot imaš balasta, bolj se bo poznalo na začetku), tvoje prehrane pred dieto (manjša ko je sprememba prehrane, manjša je sprememba teže) itd. Prepričana sem, da se bo tudi tebe tehtnica kmalu usmilila, samo ne obupat. Balu, avtorji diete pravijo, da če si lačen, očitno nekaj ne delaš prav. Meni je pomagalo, da sem 2-3 ure po obroku pojedla kos sadja za malico, pa če sem bila lačna ali ne ..in tako sploh ni bilo lakote Pa še ideje za sadno-zelenjavni dan: - Polnjene bučke/jajčevci/paprika (zelenjavo izdolbeš, "meso" skupaj z zelišči popražiš na čisto malo olja, dodaš drobno zrezano drugo zelenjavo (npr. korenček in kolerabico / paradižnik, olive, papriko) in na hitro podušiš (ni treba do konca), posoliš po okusu in daš v izdolbeno zelenjavo. V pečici pečeš cca 30 minut pri 200 stopinjah. - dušeno kislo ali sladko zelje - skleda zelene solate samo z zelenjavo - pečene korenovke in gomoljnice - na poljubno velike kose narežeš korenje (rumeno in navadno), kolerabico, gomoljno zeleno, koromač, pastinak, lahko tudi peso, pokapljaš z malo olja, potreseš s peteršiljem in timijanom, strseš v pekač, obložen s peki papirjem in pečeđš cca pol ure pri 200 stopinjah. Mene je okus zelo pozitivno presenetil - polnjeni šampinjoni (ločiš bete in klobuke, bete sesekljaš, dodaš česen, peteršilj, malo olja, sol in poper, s tem nadevaš klobuke in pečeš v pečici cca 10 minut) - sadna solata z rozinami in oreški - šampinjoni z rožmarinom (šampinjone narežeš na četrtine, v ponvi popečeš na malo olja, potreseš z rožmarinom, pokapljaš z limoninim sokom in malo vode ter dušiš v pokriti posodi na majhnem ognju, soliš in popraš) - polnjen avokado (svež avokado izdolbeš, "meso" zrežeš na kocke, dodaš zrezan svež paradižnik, olive, vložene gobice, dodaš limonin sok, sol in poper, nadevaš v sadež in poješ) - katerakoli zelenjavna juhica - če želiš kremno, jo popolnoma ali le delno spasiraš s paličnim mešalnikom - motovilec z granatnim jabolkom in orehi - malo drugačna solata, zelo nasitna - na žaru pečena zelenjava - pečena buča - bučo z rumenim/oranžnim mesom (npr. hokaido) narežeš na večje kose in spečeš v pečici. Tega še nisem poskusila, a menda je odlično motovilčica

mazako  

član od: 20.1.2011

sporočila: 28

20. jan 2011 15:51

OJLA Jutri začnem,želim se znebiti vsaj sedem kg.upam da mi uspe lp vsem ki se lepo držite te diete mazako

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

20. jan 2011 22:49

hvala vsem za vzpodbude...danes sem še vztrajala... škrobni dan-sem imela proseno kašo s kislim zeljem... sem še kar brez volje...no,jutri je nov dan,pa ko vas ponovno malo berem,mogoče se mi malo povrne optimizem... hvala in pozdravček vsem cheleste

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

21. jan 2011 0:19

Pozdravljene. Najprej,prav fino vas je brati. Jaz štartam jutri :) Imam pa vprašanje: Kako to prehranjevanje hendlate s službo? Si nosite s seboj? Hvala in lep pozdrav, S

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

21. jan 2011 7:20

jaz sem si, ko sem hodila še v gimnazijo, tudi kar s sabo nesla v tuperci :) včeraj sem pa uspešno "preživela" sadni dan, prvi po zeloooooo dolgo časa. jedla sem - za zajtrk najprej 2dl sveže stisnjenega pomarančnega soka, potem čez 2 uri četrtinko ananasa, okoli kosila sem pojedla malo lešnikov, potem še malo solate, nekje vmes še 3 jabolka in za večerjo pečeno banano z lešniki ... njama :) prav dobro je bilo in se že veselim naslednjega! tunna http://titabota.blogspot.com/

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

21. jan 2011 9:26

Ja, jaz si prilagodim glede na to ali delam dopoldne ali popoldne. Če delam dopoldne,imam dva sadna obroka in okoli 16 ure kosilo, kar pač tisti dan paše. Pa potem nič večerje. Če pa imam službo popoldne, pa jem dop. en sadni obrok, kosilo ob 13 uri in en del od kosila nesem s seboj v službo. Vedno pa gledam kaj bom jedla za kosilo, da lahko isto tudi v službi mrzlo,ker nimam možnosti pogrevanja. Edino ko imam beljakovine, takrat jem za kosilo pečen sir ali kaj podobnega in za večerjo en navadni jogurt in 1-2 žlici lanenega semena. Saj se da organizirat, pač moraš kakšen dan vnaprej načrtovat. Sicer pa pravijo, da kjer je volja, je tudi pot. linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti