Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. feb 2009 11:15

Antaja, vzemi se v roke. Če se ne boš obvladovala sedaj, kako se boš pa po koncu diete? Boš takoj navalila na vse čemur si se odrekala? Verjemi mi, da se boš redila bistveno hitreje kot sedaj hujšaš. Predlagam ti, da se odločiš za to, da boš jedla samo še sede ob lepo pogrnjeni mizi, z desertnega krožnika, z vsem priborom, s kozarcem vode. Medtem ko boš pripravljala vse skupaj, se ti bo zgodilo, da bodo možgani preglasili želodec. Če kljub temu temu ne bo tako, se odloči da boš grešila z najmanj grešno rečjo. Torej - NE navaliti na čokoladno torto ali pražen krompir ali sendvič z belim kruhom in majonezo. Naredi sadno solato s sladilom in zraven pojej polnozrnat ali ovsen piškot, skuhaj krompir v olupkih, zraven pa solato iz surove zelenjave z malo olja, "sendvič" pa naredi iz rezine sira, rezine nemastne šunke, zraven pa pol kozarca kislih kumar, ali svežu papriko, paradižnik. ali kaj podobnega. Ob grešni stvari obvezno pojej vsaj enako količino sadja ali zelenjave. Ampak ne stoje, ob hladilniku - vedno pogrni mizo...... Lisa

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

26. feb 2009 11:41

pozdravljeni vsi... joj,kako je lepo brat te vzpodbude,a kaj,ko je realnost včasih čisto drugačna,kar vsi kdaj po malem grešimo.... no,jaz sem bila včeraj pridna,danes upam,tudi-na rekreaciji sem že bila-dobro uro in pol hire hoje,zdaj pa v službo. vsem veliko volje,menda nam bo pa skupaj uspelo,a ne!!!??? cheleste

sabina69  

član od: 20.12.2008

sporočila: 127

26. feb 2009 11:54

Antaja ne obupaj!!!!!! Lisini nasveti so res pravi. Sama delam natanko tako, kot predlaga Lisa. Poleg se še redno vsak dan obvezno rekreiram. Pretečem vsaj 8km, vsaj 30 minut sem na orbitreku, pred spanjem pa še nekaj minut legmagica ali pilatesa. Ne izpustim nobenega obroka in se striktno držim diete. Danes sem se stehtala, se tehtam vsakih 8 dni. Po 34 dneh sem izgubila 9,1kg. V načrtu imam še 7 kilogramov in ni vrag, da mi to v dveh mesecih ne uspe. No antaja bomo pa ja vzdržale in snele še teh nekaj kilc. sabina69

NAJA74  

član od: 5.5.2007

sporočila: 140

26. feb 2009 11:57

Juma - dobrodošla med nami Antaja- jaz se sem ista kot ti jem, hujšam....stradam...se nažiram...znašla sem se v začarenem krogu in obupalaaaaaaaaaaaaaaa Shujšala sem samo 5 kg in sem jezna na celi svet....ne vzdržim več NAJA74

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

26. feb 2009 12:24

veste punce,saj jaz vem vse.Samo sem premalo vztrajna in trmasta,da bi se vzdržala.Ampak malo mi je že lažje,sploh zaradi tebe sabina 69,ker vidim,da ti tako lepo gre z upoštevanjem diete,pa imaš veliko manj kg za izgubiti kot jaz.Se bom potrudila vztrajat.Ti pa tudi,kajne NAJA74 antaja

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

26. feb 2009 12:35

Sabina69 vidim da si res lepo disciplinirana in ti čestitam in ti bo tudi uspelo.

Antaja in Naja74 vem kako je to ker sem bila tudi sama na tem da ni prave motivacije ampak ne obupajta saj pride samo od sebe in če si še malo zamisliš da lahko nekaj narediš zase vama bo uspelo.

Jaz sem spet dobila voljo in sem včeraj uspešno prebrodila luno danes pa bom kar na sadju da se ne bom preveč najedla in bom jutri nadaljevala z meskom.

Antaja bomo jutri kakšno pametno rekle pa ti bo mogoče lažje

 

Lep dan še naprej

 

-pika    

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

26. feb 2009 14:59

Naja, hvala za dobrodošlico. Nič obupat, to je lahko, najlaže! Treba se je zbrat, pomislit na trdno odločitev, da je to treba naredit: ZASE!! Porkaflek, toliko stvari naredimo za druge- ZDAJ se gre pa za nas, za naše zdravje in naše zadovoljstvo, a je tako? Saj si včasih, mislim, zakaj se moram toliko trudit! Zato, ker se do zdaj nisem in sem nekaj let mislila, saj bo, bo že kako... bojo šle kile kar same dol in podobno. Ne, tega ni in tudi ne bo! Če se same/ sami zase ne bomo potrudila-i, aaa, nihče drug se ne bo! Zato: če ste grešili, ja, se zgodi, pride kriza, je treba presekat in rečt, zdajle v tem trenutku grem znova na dieto in bom grizel do 1. rezultata, ki sem si ga zadala/ zadal. A je tako, a imam prav ali nimam?! LP juma

NAJA74  

član od: 5.5.2007

sporočila: 140

26. feb 2009 16:45

Hmmm, vse imate prav.....najprej je treba v glavi počistit....ful lepo mi je šlo prvi mesec - 6 kg....skakala sem od veselja...ta predpustni čas pa me je uničil...zdaj jem vse po vrsti...ne glede na uro...al je zjutraj al zvečer...za znoret vam povem.... No, kaj sem nardila danes...dopoldan sem pojedla eno banano...lepo skuhala kosilo in gledala kako jedo....ko so šli od mize....sem pa začela jaz šopat v sebe vse kar je ostalo in ni minilo dve uri sem si še 2 jajci na oko spekla...SRAM ME JEEEEEEEEEEEEEEEE....vem da grešim, ampak si ne znam pomagat...nič me ne ustavi...bom videla kako bo jutri... NAJA74

gardelin  

član od: 8.1.2009

sporočila: 73

26. feb 2009 16:57

Živjo! Juma,še kako prav imaš. Jaz se že borim z odvečnimi kilogrami od svojega 16-leta,se pravi že skoraj 19 let.Vmes sem že lepo shujšala,se fino počutila,potem pa sem se poročila in zanosila,ter spet pošteno zredila.Vmes sem doživela zelo kruto življensko preizkušnjo. Vse svoje težave sem reševala v hladilniku.V silvestrski noči sem si obljubila,da bom za spremembo postavila svoje želje na prvo mesto.Tako pridno se še nikoli nisem držala diete in kadar pride kriza vem ,da ne smem obupat. Odločena sem,da si do poletja izpolnim največjo željo-biti zadovoljna sama s sabo in živeti brez nesramnih žaljivk nekulturnih ljudi na račun svojih oblin!! gardelin

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

26. feb 2009 20:12

Živjo ,sotrpinke. Toliko ste že napisale, kot da me že sto let ni bilo blizu. Ne vem, če se me katera še spomne, zelo veliko vas je novih, jaz sem pa ena tistih iz prve skupine hujšaric.Se pravi povratnica.kaj čmo, mal gre dol, pa pol spet gor in smo spet tam, kjer smo bili. no in zdaj se že nekaj časa trudim, ne držim se čisto strogo, ampak poskušam vsaj kombinirati pravilno v okviru obroka. Gre, sicer počasi, ampak gre. Včeraj mi je celo ratalo imeti vodno sadni dan (mi je prav prišel post). Vmes me še vsake toliko boli želodec, ne vem od česa, to pa preganjam z žlico olivnega olja vsako jutro.V približno mesecu in pol sem shujšala 12kg, sedaj mi že nekaj časa teža stoji. Gremo naprej, kar bo, pa bo. Čeprav nisem vsega prebrala, vam vsem želim veliko uspeha. LP,Rmeli Rmeli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti