Ločevanje živil 90. dni - 5. del

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

7. jan 2014 17:30

Po mojem popoldansko sadje ne more škoditi dieti. Sem pa nekje prebrala, da naj bi od kosila do malice minilo vsaj 4 ure in potem po sadju še vsaj 2 uri do večerje.

 

Če sem hudo lačna in mi popoldanska kavica ni dovolj, si tudi jaz privoščim kos sadja ali skodelico kompota.

bršljanka

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

7. jan 2014 19:34

Jaz,pa se vam jutri pridružim in bo moj prvi dan.

Mogoče se katera odloči in začneva skupaj.

Ostalim pa čestitke za vse dneve ki ste jih že prestale oz.nekatere že sklatile nekaj kilogramov.

 

 

 

-pika

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

7. jan 2014 19:45

bršljanka, hvala za odgovor, ja tudi meni so od nekje znani ti časovni intervali in se tega držim, pravzaprav se mi zdi, da sem nekje prebrala, da po beljakovinskem 4 ure, po OH ali škrobnem pa 3 ure. Tega se držim in potem dve uri po malici večerja. Ampak mene res ful muči nivo krvnega sladkorja, jaz sem že prej imela s tem težave, če sem bila lačna in mi je sladkor padel, sem imela občutek, da bom kar skupaj padla. In zdaj pri tej dieti seveda ni sladkarij, ki so sicer pri meni stalnica in me to najbolj od vsega muči. Sem si pa danes na OH dan po večerji privoščila košček čokolade in mi je bilo že super. Strah me je za jutri, čaka me prvi sadno/zel dan. A lahko res v neomejenih količinah? Samo da banan itd. ne. Ali moram tudi imeti vsaj 3-4 ure med obroki? Ker jaz, če bom pojedla recimo dve jabolki, ne bom zdržala pol 4 ure...

 

pika, dobrodošla! želim ti, da ti ne bo pretežko in zdržiš do konca! Si že dolgo razmišljala o tem ali si se spontano odločila za dieto? Koliko kg minusa ti je cilj?

 

barbsrec

cica67  

član od: 2.1.2014

sporočila: 13

8. jan 2014 7:13

Dobro jutro punce,

včreaj - katasrtofa, do večera je bilo vse ok, zvečer po večerji pa še pol milke pa 2 palačinki. Tudi jaz imam težave s padcem sladkorja, pa še to, ne zadošča mi samo en košček čokolade, amapak jem, dokler ne zmanjka te sladke omame.

Danes pa sadni dan, ta mi je najhujši. Za zajtrk bo pomaranča in čaj, za kosilo kuhana zelenjava (cvetača, brokoli) z na žaru pečenimi jurčki, za večerjo pa isto, vmes pa gotovo še kak sadež ali surova repa.

Pika dobrodošla, več nas bo, lažje bomo dosegle cilj.

cica67

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

8. jan 2014 9:00

Če se boste držale diete kot pijanec plota, boste trpele. Jaz sem ugotovila, da:

1. je bistveno ločevanje

2. da si na krožnik naložim manj mesa (OH ali škroba) in veliiiiko zelenjave ter skledo solate. Sem rešena za 4 ure.

3. namesto vode topli čaji vseh vrst, sladkani s stevio- čuden okus, ampak se navadiš, malo je pa tudi treba potrpeti. Stevia gre  tudi v kavo.

4. po 7 uri zvečer  kuhinjo zaklenemo.

5. grižljaj čokolade ali pol banane med napadom lakote ni še nikogar ubil, vendar to ne sme postati redna praksa.

6. Grešni dnevi so dovoljeni (npr. jaz imam v petek eno družabno večerjo, kjer bomo večerjali in pili alkohol- preživimo!) temu ustrezno prilagodim tudi zaporedni dan, torej grešni dan je ponavadi škrobni, ostale dneve ustrezno prilagodim.

7. Gibanje, telovadba, hoja mora biti na dnevnem redu.

8. In najpomembnejše: Brez muje se še čevelj ne obuje, oz. iz nič ni nič, oz. malo je pač treba potrpeti.

 

Kile sicer gredo dol malo počasneje, ampak obnese se vseeno. Tistih 5 kg bom pa že počasi skenslala.

Veliko uspeha in uživajte v hrani.

marjja

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

8. jan 2014 9:47

cica67, ne se sekirat, samo gremo naprej! Tudi jaz imam danes sadni dan, me je tudi prav strah, kako bo, skuhala si bom velik lonec zelenjavne juhe, zjutraj sem tri jabolka, popoldan bodo pečena jabolka in upam, da bom nekako tako zgurala do večera.

 

 

barbsrec

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

8. jan 2014 10:11

Za vzpodbudo:

danes se ob 20.15 na SAT1 prične šov "The Biggest Loser"

Gre sicer za TV šov, vendar, ker je hujšanje vodeno pod strokovnim nadzorom, je iz njega možno potegniti mnogo koristnih napotkov ter zgledov.

 

Gledala sem tudi lanski šov in rezultati pri večini sodelujočih so bili osupljivi. Pri njih ni šlo samo za doseči minus 10 - 20 kg, ampak tudi mnogo več. Če se dobro spomnim, je zmagovalec svojo težo kar prepolovil. Po mojem je, zaradi denarne nagrade, pretiraval. Drugemu najboljšemu pa bi kar segla v roko in mu iskreno čestitala, saj je postal povsem drugi človek - nič več zagrenjen, ampak vesel in nasmejan ter privlačnega izgleda.

 

Skratka, gre za šov, ki daje gledalcem pozitivne občutke ob gledanju.

bršljanka

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

8. jan 2014 10:32

cica67 je napisal/a:

Dobro jutro punce,

včreaj - katasrtofa, do večera je bilo vse ok, zvečer po večerji pa še pol milke pa 2 palačinki. Tudi jaz imam težave s padcem sladkorja, pa še to, ne zadošča mi samo en košček čokolade, amapak jem, dokler ne zmanjka te sladke omame.

Danes pa sadni dan, ta mi je najhujši. Za zajtrk bo pomaranča in čaj, za kosilo kuhana zelenjava (cvetača, brokoli) z na žaru pečenimi jurčki, za večerjo pa isto, vmes pa gotovo še kak sadež ali surova repa.

Pika dobrodošla, več nas bo, lažje bomo dosegle cilj.



cica67

 

Cica, namesto milke, čokolado z 50-70% kakava. Ne boš čutila potrebe po več. Obstajajo tudi z vsebnostjo sadja. 

renata69 http://renata69.moj-album.com/

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

8. jan 2014 13:06

Vidim, da vas je kar veliko na shujševalni :) Sem morala prit po malo motivacije. Včeraj sem se lotila 90 dnevne ločevalne diete. Moj cilj je izgubiti nekje od 18-20kg.  Upam  da ne bo volja padla prehitro... No, pa želim vam lep dan in uživajte v hrani :)



katiiika

Sporočilo je spremenil(a) katiiika dne 08. 2014 13:17

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

8. jan 2014 13:47

No pri meni je danes prvi dan,kar pomeni da sem se zjutraj lepo stehtala in videla ,da bi bilo dobro sklatiti vsaj -10kg,kar bo več toliko bolje.

Odločila sem se,da se bom tehtala enkrat tedesko.

Sedaj se moram samo navaditi da bom spila dovolj tekočine,ker je to pri meni malo problem ,ampak se bom potrudila.

Lep sončen dan želim vsem sotrpinkam

-pika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti