Ločevanje živil 90. dni - 5. del

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

6. jan 2014 15:55

pozdravljene,

danes je moj peti dan-beljakovinski, trenutno mi uspeva 100% :), prva dva dneva sem bila zelo lačna, zdaj sem samo še lačna..:) Drugače se pa da zdržat-na tej dieti sem prvič in upam, da mi bo uspelo, moj cilj je -5 kg.

tejka77

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

6. jan 2014 16:32

barbsrec,

mislim, da pri hujšanju ni 100% univerzalnega pravila, ki bi veljalo enako za vse. Pravijo, da gre hitreje dol tistim, ki nosijo več odvečnih kg. Nekomu, ki ima 20 kg preveč, 5 kg minusa še ne bi bil zadovoljiv rezultat, meni pa se je npr. obseg pasu zožil za 4 cm.  Je bilo opazno.

 

Sicer pa, zamisli si, da greš k mesarju in želiš kupiti 5 kg špeha ... Dosti izgleda, ali ne? Grdo, ampak do neke mere primerljivo.

Zato, veseli se izgube vsakega kilograma in se ne obremenjuj, če bo šlo bolj počasi.

 

Danes je torej moj beljakovinski dan, obroki pa takšni:

- zjutraj kava brez sladkorja in mleka (ta navada mi je ostala še od lani),

- dopoldanska malica: 1 kom kaki

- kosilo: goveji zrezek v zelenjavni omaki,1 kos kruha,  solata, zelenjavna kremna juha

- popoldanska malica: kava brez vsega

- večerja: zelena solata s koščki šunke

 

Tako, sedaj pa grem opravit  20 minut pilatesa, da spravim malo v pogon moje "zaspane" mišice.

bršljanka

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

6. jan 2014 18:17

bršljanka, kako to, da ti je v treh mesecih uspelo samo 5 kg minusa? A ne velja nekje vsaj 12 kg v tem času?

Sicer pa super, da se nas pridružuje čim več, bo vsem lažje.

Jaz sem uspešno prestala včeraj svoj beljakovinski dan, danes imam škrobni, za Z dve jabolki, za kosilo rizi bizi in zeljno solato. Za večerjo nameravam fižol in kislo zelje. Čeprav gibanje meni ne rata nekaj ful, ker nikoli nisem imela veselja do tega. Sicer grem z otroci na vsaj enourni sprehod vsaj trikrat ne teden, bo to ok?

 

barbsrec

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

6. jan 2014 18:21

bršljanka, hvala za odgovor, sicer ne vem, zakaj je ponovilo moj prejšnji post... Ona primerjava z mesarjem in špehom je res dobra :)

Jaz sem se ravno navečerjala. Trenutno sem ok, samo sladko se mi pa lušta res fuuuul.

tejka,

ono glede lačnega in zelo lačnega zveni vzpodbudno. Tudi jaz sem vsaj pol časa lačna :(

barbsrec

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 233

6. jan 2014 18:24

Škrobni dan

Danes zjutraj pomaranča, za kosilo zelenjavna enolončnica z rižem, za večerjo isto le pol manj.

Popoldan pa še eno jabolko.

 

Iča

cica67  

član od: 2.1.2014

sporočila: 13

6. jan 2014 19:31

Ojla, no a ste se le opogumile. Moj jedilnik danes:

Zajtrk-2skodelici koprivovega čaja s peteršiljem, ker odvaja vodo iz telesa + 1 pomaranča

nato nakupi v trgovini, potem 1 ura hitre hoje

Malica: 1 skodelica istega čaja

Kosilo: pire krompir (brez vsega) - paradižnikova solata

Večerja: isto kot za kosilo, le malo manj

Lačna nisem, če pa me le ta zgrabi, dopoldan pojem še kako sadje, popoldan pa zelenjavo.

Le pogumno, skupaj bomo lažje dosegle cilj.

cica67

cica67  

član od: 2.1.2014

sporočila: 13

7. jan 2014 6:12

Dobro jutro vsem. Danes je moj 7 dan in tehtnica je pokazala neverjetnih -2,4 kg, ne morem verjet!!! Verjetno je res bolj voda, ker sem bila čez praznike že vsa zabuhla od pršuta, tatarca in ostalih dobrot, ampak občutek je pa super.

Danes bo za zajtrk spet peteršiljev čaj pa pomaranča, za kosilo in večerjo pa temni pirini rezanci z omako iz paradižnika in paprike.

Lep dan vsem, pa veliko uspeha na poti do zmage.

cica67

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

7. jan 2014 7:57

cica67, čestitke!!!! to pa je res neverjetno! res ful dobro. Ti da voljo za naprej, kajne?

 

 

barbsrec

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

7. jan 2014 8:25

cica67,

bravo, dobro ti gre!

 

Moji načrti za današnje kosilo: dušeno kislo zelje s krompirjem

bršljanka

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

7. jan 2014 16:00

jaz sem danes za zajtrk dve jabolki, za kosilo pico (testo iz polnozrnate pirine moke) nadevano z gobami in čebulo, poleg zeljno solato. Ravno sem prišla s sprehoda, eno uro hitre hoje. Tako mi je sladkor padel, da sem imela čist mehke noge, zato sem pojedla eno jabolko in eno banano, glede na to, da imam OH dan. Kaj je to prekršek, ker bom potem še večerjo ali lahko normalno jem sadje za popol. malico? Ker pri vas bolj zasledim, da imate dopold. malico.

barbsrec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti