Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. feb 2013 17:18

[citat=--JanisJoplin--]

 


Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 27. 2013 10:13[/citat]

 

Da bi pa jedla samo zelenjavo, kot pravi Vanja, to bi me pa enostavno kar pobralo



JJ [/citat]

 

Kje pa piše, da jem samo zelenjavo? 

 

Tista piramida, s katero je prišla na dan US FDA je seveda totalno narobe. Če bi jaz pojedla toliko OH, kot jih predlagajo, bi v vseh teh letih imela toliko kil, kot imam sedaj funtov.

Letos sem čez poletje nabrala dve kili v zelo kratkem času samo zato, ker sem pojedla čisto preveč sadja (Sadje=cuker + vitamini in nekaj malega balasta). Začelo se je z zajtrkom pod figovim drevesom. 

Po pravici povem, da si želim, da bi se drevo posušilo. 

 

 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. feb 2013 19:22

Haha, Vanja, ti si pa pojava, naj raste drevo, pa sosede povabi na fige. Jaz imam blazno rada fige, škoda, ker si tako daleč.

 

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. feb 2013 22:35

naor je napisal/a:

Haha, Vanja, ti si pa pojava, naj raste drevo, pa sosede povabi na fige. Jaz imam blazno rada fige, škoda, ker si tako daleč.

 

 

 



naor

Naor, ma ti ga biksaš.  Sem jih delila, še marmelado skuhala...ampak ko vidim fige takole viseti z drevesa, mi "impulse control" čisto odpove. 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. feb 2013 22:50

Jasno, če so pa tako dobre.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. feb 2013 23:42

@Migla, če popečeš redkvico, dobiš eno fenomenalno prilogo, ki krasno zamenja krompir. Poleg tega, da ima dosti manj kalorij, tako pripravljena redkvica ne peče.

 

 

 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. feb 2013 10:47

Mislim, da ima Vanja dobre ideje, meni ne bi prišlo na misel, da bi popekla redkvice za prilogo. Pri nas se kar naprej menja krompir, riž in testenine, čeprav največkrat krompir, pa kruh itd. Pa je še toliko dobrih stvari, npr. koromač... Potem pa kikla tišči v pasu in razmišljanje o dieti ni več daleč.

Mogoče je čas, da tudi mi začnemo kuhati drugače.Več zelenjave pripravljene na različne načine, manj sladkorja, tudi sadnega, saj je to prav tako sladkor. Za začetek mogoče vsaj razmišljati, čeprav je težko. Slovenska kuhinja je tudi meni tako dobra in ljuba.

 

naor

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

28. feb 2013 17:36

Jaz pa kot prilogo k mesu nikoli ne jem krompirja, testenin, riža. Vedno zelenjavo: cvetačo, brokoli, stročji fižol, bučke, melancane, ohrovt, zelje, koren ... Vedno jo skuham v zelo malo vode ali na pari, potem jo včasih zabelim s popraženimi drobtinicami, včasih dodam samo malo masla ali olja. No, bučke in brokoli dušim na malo maščobe, na koncu dodam česen in peteršilj. Prav tako pripravljam gobe. Ohrovtu med kuhanjem dodam narezan por.

Imam zelo rada domače testenine, jih pa jem res redkokdaj, in še takrat v kombinaciji z zelenjavo, nič mesa. Tudi omake ne delam, ker je potem treba nekaj pomakati vanjo.

Tak jedilnik je samo zame, za druge člane skuham tisto, kar oni radi jedo. Sem se navadila, mi taka hrana zelo ustreza, pa tudi ob večjih količinah ni težav s težo.

So pa sladice moja šibka točka. Rada jih pripravljam in jem. Vse po vrsti: iz kvašenega, vlečenega, krhkega in biskvitnega testa. Pa sem ves teden bolj na zelenjavi, ob nedeljah pa si brez slabe vesti privoščim zajeten kos (in več) sladice.

pirnica

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

28. feb 2013 18:02

Zanimivo. Prehranska piramida je v učbeniku GOS  za 6.r OŠ, seveda jo je pa treba brati po pameti. Govori namreč tudi o vrsti oglj. h. in o priporočljivih enotah hranilnih snovi na dan.  Ker oglj. h. ni samo beli kruh in testenine, ampak še kaj drugega.

Sicer pa to ne spada v to temo.

 

Moj 7. dan: ajdovi žganci, dušena kisla repa. Za večerjo bo kos vegi pizze.

marjja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

28. feb 2013 18:30

Vanja, hvala za informacijo. Bom naredila.

ČETREK-Škrobni dan:

 

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

1. mar 2013 5:21

Zame danes sadni dan.

zajtrk - kivi pomaranča

malica solata

kosilo- juha zelenjavna

večerja- pečeno sadje

marec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti