Ločevanje živil 90. dni - 5. del

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

24. feb 2013 16:59

danes ŠKROB

zajtr:pomarančni sok

kosilo:krompirjeva juha

večerja:pečen krompir in bučke v pečici, zelena solata ,fižol in koruza

sem dva dni malo kršila, drugače pa je danes moj 22.dan - 3kg- zadovoljna

muši13

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

24. feb 2013 17:19

Smučali nismo, zato sem imela OH- popečeno polento z zelenjavo, mešano solato, ravnokar pa večerjam orehov rogljič.

Grešila sem pa z ribanci v juhi.

marjja

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

24. feb 2013 17:48

Jaz že cel popoldan hodim po kuhinji in iščem kaj za pod zob.

zaenkrat sem se potešila z solato in rebrom temne čokolade

Zvečer pa na vadbo da pokurim te OH.

 

Jutri pa zopet vitaminski dan in zelenjavna juhica za kosilo

in pa prvo tehtanje

marec

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

25. feb 2013 7:17

Jutro,

 

Danes zame vitaminski dan,

za zajtrk sem imela stisnjeno pomarančo, limono in korenček. Me je tkoj vrglo pokonci.

 

Zdaj pa čakam, da se čaj ohladi, da si zamotim kruljenje v želodčku

Lep dan vsem

marec

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

25. feb 2013 9:51

Pozdravljene,

danes mi poteka 36.ti - OH dan in počasi lezem proti - 5 kg. Sem zadovoljna, čeprav se zdi, da to ni veliko. Se pa že pozna, tako na telesu, kot na počutju.

Do teh dni sem si tudi že nabrala nekaj lastnih izkušenj, "poslušala" odziv mojega telesa  na to dieto in ugotovila, da delam nekaj napak. Predvsem na škrobni in OH dan se za kosilo malo prenajem (prevelike porcije), na beljakovinski dan pa jem pravzaprav bolj malo in sem kljub temu sita.

Zato sem se odločila, da bom po kosilu vsak dan popila juho: na beljakovinski dan bo mesna, na druge dni pa zelenjavna, sproti kuhana iz domače zelenjave. Imam tudi navado, da jušno zelenjavo zmiksam in jo popijem z juho vred, da ni sama voda. Upam, da bom na ta način zmanjšala količino glavne jedi na oba moja kritična dneva.

Sladkarije za OH večerjo sem že skoraj črtala z jedilnika, namesto tega raje jem solato.

Popoldanskega prigrizka ni, je pa obvezna črna kavica.

Lačna nisem velikokrat, le v poznih večernih urah me vedno prime, da bi kaj grickala. Običajno se discipliniram, včasih pa za kakšno slano malenkost tudi podležem.

Danes bo za kosilo: testenine z bazilikinim pestom, skleda mešane solate, zelenjavna juha.

Za večerjo pa bo: skleda zelene solate, posipana z, v maslu popečenimi, kruhovimi kockami.

 

bršljanka

bršljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. feb 2013 11:50

bršljanka je napisal/a:

Pozdravljene,

danes mi poteka 36.ti - OH dan in počasi lezem proti - 5 kg. Sem zadovoljna, čeprav se zdi, da to ni veliko. Se pa že pozna, tako na telesu, kot na počutju.

Do teh dni sem si tudi že nabrala nekaj lastnih izkušenj, "poslušala" odziv mojega telesa  na to dieto in ugotovila, da delam nekaj napak. Predvsem na škrobni in OH dan se za kosilo malo prenajem (prevelike porcije), na beljakovinski dan pa jem pravzaprav bolj malo in sem kljub temu sita.

Zato sem se odločila, da bom po kosilu vsak dan popila juho: na beljakovinski dan bo mesna, na druge dni pa zelenjavna, sproti kuhana iz domače zelenjave. Imam tudi navado, da jušno zelenjavo zmiksam in jo popijem z juho vred, da ni sama voda. Upam, da bom na ta način zmanjšala količino glavne jedi na oba moja kritična dneva.

Sladkarije za OH večerjo sem že skoraj črtala z jedilnika, namesto tega raje jem solato.

Popoldanskega prigrizka ni, je pa obvezna črna kavica.

Lačna nisem velikokrat, le v poznih večernih urah me vedno prime, da bi kaj grickala. Običajno se discipliniram, včasih pa za kakšno slano malenkost tudi podležem.

Danes bo za kosilo: testenine z bazilikinim pestom, skleda mešane solate, zelenjavna juha.

Za večerjo pa bo: skleda zelene solate, posipana z, v maslu popečenimi, kruhovimi kockami.

 

bršljanka



bršljanka

 

To je po mojem zato, ker meso pač bolj nasiti. Ne vem, če ima to kaj zveze z juho. Zato je pa veliko diet, ki temeljijo na mesu, kar sicer ni najbolj zdravo, je pa tako zato, ker meso nasiti, hkrati pa, če ni mastno, ne redi.

JJ

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. feb 2013 12:41

PONEDELJEK-OH:

Kosilo: ajdovi instant žganci in praženi šampinjoni. Odlično je bilo.

Zvečer: kremšnite, ki sem jih včeraj spekla.

Na žalost mi kg ne gredo veliko dol, kljub redni telovadbi. Vseeno sem zadovoljna. Imam sotrpinko, s katero delamo to skupaj. Priznati pa moram, da sem si danes naredila žgance z ocvirki, kar ne bi smela. To sem naredila zato, ker želim jesti okusno hrano. Če sedaj zategujem pri hrani, po končani dijeti pa drugače jem, pride 100% teža nazaj. Moje izkušnje so to. Raje jesti manj, pa to okusno. Drugače se držim pravil dijete.

 

Migla

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

25. feb 2013 17:37

Sadje, sadje, rdeča pesa, oreščki, lačna, lačna,.....

marjja

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

25. feb 2013 18:53

Marija, vi tudi danes na vitaminskem dnevu me tolaži, da nisem sama.

Jaz pa danes, jabolka, zelenjavna juha pest mandljev in solata

 

Še iščem idejo za jutrišnje kosilo. Komaj čakam meso.

 

 

marec

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

26. feb 2013 6:50

Šment, sem se morala pregrešit včeraj z sveže pečenim buhteljčkom

 

Groza, ampak, saj si ne morem kaj , da ne bi malo probal, ko pa tko diši.

 

Bom danes bolj pridna.

Zvečer pa na vadbo pokurit tistga buhteljčka

marec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti