Ločevanje živil 90. dni - 5. del

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

19. sep 2012 8:38

Živjo, marjja. Prav dobro ti gre, kakšen greh mora biti, da je lepši dan :)

Jaz sem nad to dieto res navdušena; bi samo nekaj še razjasnila, če je bilo v mojem prejšnjem sporočilu dvoumno napisano - v enem letu sem v bistvu pridobila (brez odrekanja) le 2 kg, tako da sem še zmeraj na -8 od dobrega leta nazaj. Tako da očitno vzdrževanje ni tako hudo (no bomo videli kako bo ta mesec:))

Pa vesela sem, da imava "enak dan"; kavo sem že spila, zdaj se kuha jabolčna čežana, za kosilo še ne vem, za večerjo bo pa losos.

Lep in uspešen dan želim!

kepa11

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

19. sep 2012 9:44

Hoj! Me veseli, da si tule. Seveda sem razumela, kaj si mislila, samo bojim se, da moje odrekanje ne pomeni isto kot tvoje.. Jaz sem spomladi shujšala 6 kg v 48 dneh, potem pa je sledilo dolgo vroče poletje, z večerjami po 20.uri, kaloričnimi, seveda, na vrh še kak , sicer gibljem se veliko, pa vseeno, pri 45 + je vse težje držati težo na uzdi.!

Za kosilo pa kuhana govedina- šihtno kosilo.

marjja

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

20. sep 2012 7:47

Dobro jutro :)

Prvi dan je za mano, uspešno opravljen (greh le malo grozdja popoldan). Marjja, kako je s tabo? Kaj bo danes na jedilniku? Mene vleče na nekaj krompirjevega...pa brdtični ohrovt imam v hladilniku, bo kakšna priloga, a še ne vem točno...

Lep dan vsem...

kepa11

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

20. sep 2012 15:50

Eh, včeraj je fajn šlo, danes pa štala: praznovanje na šihtu, doma kosilo, vse vrste hrane zmešane, zdaj pa sem zleknjena na kavču s kafejem, fajn posladkanim!!in še !
Pa dobro, no, danes ni več kaj za jesti, jutri bom butnila sadni dan verjetno, ker v soboto pa spet visokogorje in moram kaj konkretnega jesti.

Pa kaj me briga, za tiste 3 kile dol spravit imam še 70 dni časa.

zdaj bi pa lahko šla biciklat, ker je zunaj. A se mi da??? Morda bova pa šla  na kolo.

 

kepa11, kaj pa je narobe z grozdjem popoldne za malico??

marjja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

20. sep 2012 20:12

nisva šla na bicikl, še za večerjo sem se "nažrla"

Jutri bo bolje....

marjja

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

21. sep 2012 7:10

Jutro :)

Marjja, me pa nasmeješ s svojimi zapisi, tudi to je nekaj :)

Kar se tiče sadja sem jaz razumela princip diete tako, da naj bi se ga jedlo le do kosila, popoldan pa nič več. Če je pa kriza in je treba dat kaj v usta, je moja filozofija, da raje sadje kot piškot (to med dieto, da se razumemo, drugače bi z veseljem pojedla kaj bolj konkretnega, haha).

Včerajšnji dan je šel dobro, le urniki me malo jezijo. Namreč v službi načeloma ne morem jesti, tako da bi morala pojest kosilo najkasneje okrog 11h30 (takrat mi pa ne gre), potem ko se vrnem, najprej ob 16h, hitim kuhat, vsa lačna... in bi pojedla celega slona :) Včeraj sem bila tako do 17h na sadju, potem pa akcija, pražen krompir in radič s čičeriko, mmmmmm :)

Danes pa pašta s paprikašem, za večerjo bom pa verjetno odmrznila slivove cmoke, ki sem jih naredila kakšen mesec nazaj. Že čakam :)

Ti pa ne sekiraj se! Tudi če se kdaj pregrešimo je pomembno, da nam to ne vzame volje za naprej! Tako da pozabi na grehe in danes pogumno po ločevalno naprej.

Lep dan!!

kepa11

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

21. sep 2012 10:50

Aja, no, jaz sadje jem popoldne in dopoldne in še vmes, kadar sem pač malo lačna?? !!!

No, jaz prakticiram tako, da prejšnji dan skuham, dam v hladilnik, potem pa okrog 13 ure na šihtu pogrejem. a take možnosti nimaš?. Ker po 19. uri naj ne bi jedla več kaj, pa večerja naj bi bila ista kot kosilo, samo pol manj- torej npr. makaroni za kosilo, makaroni za večerjo. zrezek za kosilo, zrezek za večerjo. itd.

 

Eh, glavno, da grejo grami dol:. Samo jaz zdaj že čisto preveč grešim.

marjja

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

21. sep 2012 16:29

Živjo,

ne v službi nimam možnosti niti jesti, kaj šele pogrevati. Tako da kombiniram; kdaj je ravno na jedilniku kaj, kar mi ustreza, drugače pač počakam na sadju :) Se pa že v prvi rudni, lani, nisem držala tega, da bi jedla isto za kosilo in večerjo. In tudi med sabo mešam recimo različne beljakovine (eden od takih "grehov" je recimo ljubljanski zrezek; meso, sir, pršut, drobtine pa namesto kruha ;) ) Seveda niso vsi dnevi taki, a kakšen sem in tja ne škodi.

Danes ne bo nič s slivovimi cmoki za večerjo, si je mož zaželel pašto, tako da je bom še jaz malo, potem pa sladoled... Jutri pa sadje, juhu :)

Uživaj v hribih!

kepa11

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

23. sep 2012 8:25

Eh, vse je šlo k !

Grehov sploh ne štejem več, ampak zredila se nisem, danes je mesni dan, med tednom je pa itak lažje.

marjja

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

24. sep 2012 9:21

Marjja, samo ne obupat, kdo mi bo potem delal družbo?!! :)

Pri meni kar gre, sicer se zgodi, da kombiniram vse mogoče, vendar znotraj dovoljenega. Tako je bila včeraj za kosilo prežganka, bučni polpeti iz baze in veliiika skleda mešane solate z jajcem. Za večerjo pa smo dobili obiske, ki so se najavili v zadnjem trenutku, pa sem skombinirala vsakega po malo (spraznila zaloge) in dala na mizo: mrzle bučne polpete, solato z jajcem, parmezanom in popečenim puranom, piščančje krokete, bakala, pa še malo narezka s salamo in sirom. In kaj mi je potem ostalo, kot da sem še jaz vsakega po malo :)

Danes pa škrobni dan. Sicer mi je krompir zelo všeč, a vseeno imam na ta dan največje težave, kaj pripraviti. Zna bit, da bo za večerjo rižota s šampinjoni...

Kaj dobrega pripravljate na škrobni dan?

Lep dan vsem...

kepa11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti