Ločevanje živil 90. dni - 5. del

xjessy  

član od: 9.1.2012

sporočila: 1

9. jan 2012 20:49

Hm. Se že nekaj časa odločam, ali naj še jst probam tega hudiča ali ne :-D Tile sadni in vodni dnevi me malce strašijo! Niti nimam namena veliko shujšat, kake 3-5kg, ravno zato se še toliko težje spravim... Jatija, vidim da si edina frišna komentirala, kako si se ti spravla začet?! Kocka je padla? :-D

xjessy

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

9. jan 2012 21:46

Ah xjessy kocka je padla,zdaj pa morejo past samo še kilogramčki!Saj bo,vztrajnost,šport in pozitivna naravnanost...danes...jutri pa bomo videli...moj cilj je od 5 do 8 kg...iz  v ....!

MIslim da sadni dan nebi smel biti problem,obožujem ,če pa bo res hudo pa si bom naredila sadno zelenjavni dan!

 

lep večer

jatija

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

10. jan 2012 7:38

Mene pa zanima kdaj se lahko je ajdova kaša.obožujem jo

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

10. jan 2012 9:13

Pozdravljene,

 

Ajda sodi med OH.  Danes imava z jatija škrobni dan. Vidim, da si se jatija resno lotila diete. Krasno, se bova malo vzpodbujeale! Tudi jaz upam na - v moji teži, ki pa je dolgoročno -10, kar bo več, bo dobrodošlo.

Jatija v sadnem dnevu lahko komot  zaužiješ tudi zelenjavo. Moj največji problem je premalo pitja tekočine. Kar pozabim nanjo.

Pred nami je krasen dan.... zdaj pa najprej  nato pa kakšno , za kosilo pa pisani, zelenjavni riž.

SINDY

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

10. jan 2012 10:06

Ker nisem strokovnjak in ker je pri določenih živilih vprašanje ali sodijo bolj med šrkob ali OH se ravnam po tem: vir mojplanet.si. tale link sem dobila pred časom na kulinaričnem forumu  

OGLJIKOVI HIDRATI

Ajda, bambusovi vršički, bulgur, aromatičnega vina, citronat, češpljevi cmoki, dušene gobice, kaneloni, kruh (vse vrste kruha in krušnega peciva brez dodatka beljakovin), kaneloni, Kuskus, lešniki, mandeljni, oranžet, oves, palačinke, pecivo (vse vrste, če je le mogoče iz polnovredne moke ali sveže zmletega žita, pečeno brez dodatka beljakovin), pecilni prašek, pira, pistacije, pivo, proso, pšenica, rižev papir, rožičeva moka, rž, sadna ali zelenjavna pizza, sezamova semena, sladila (koncentriran jabolčni in hruškov sok, javovov sirup, med, trsni sladkor ter neprečiščen trsni sladkor), ščir, tapiokin škrob, testenine (vse testenine brez jajc oz. jajčnega beljaka, npr. ajdovi, durini, riževi, stekleni rezanci ),topinambur, tortilje, zdrob, zelena pira, zelenjavna lazanja, žita

ŠKROB

Arašidi, divji riž, fižol v zrnju, gobe, ječmen (to je ričet), jota, koruza, koruzni njoki, ajdovi žganci, kostanj, čičerika, krompir (sladki krompir, krompirjev škrob), kruh, kvinoa, leča, oves, polenta, prebranac, krompirjev golaž, proso, puding, riž, stročji fižol, suh grah, svež grah, tofu.

SINDY

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

10. jan 2012 19:58

Hej drugi dan za mano,2 in  golaž ter poooolno,saj tudi meni gre voda težko po grlu pa se kar opominjam in trudim čim več popiti,saj bo le pogumno naprej.Jutri pa novim izzivom naproti OH dan juhuhu to bo še veselo!

Me pa nekaj zanima:ali lahko zamenjamo recimo beljakovinski in škrobni dan???

jatija

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

11. jan 2012 7:15

Ne. Zamenjav ne sme biti. ;)

Se pa tudi jaz nekaj trudim v tej smeri, kot že vsako leto ob tem času. 

sonic

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

11. jan 2012 12:06

Danes pa moj najljubši OH dan. Za kosilo bodo pirine testenine s gobami (šitake in ostrigarji). Za večejo pa vaflji iz pirine moke s sladkim dodatkom .

Tudi jaz mislim, da zamenjave niso dobre.

SINDY

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

11. jan 2012 13:48

No, potem pa ne bo zamenjave!

Hvala sonic in sindi za informacijo....

Sindi , a pirine testenine kupiš ali jih sama narediš???

Pri meni danes peresniki z zelenjavo,zvečer pa in

juhuhu...eh pa saj ni tak težko!

 

lep pozdrav

jatija

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

11. jan 2012 13:55

Jatija zaenkrat jih še kupujem v Hoferju, so odlični. Se že nekaj časa spravljam, da bom pirine široke rezance naredila kar doma ... pa so vedno "neki" izgovori ... .

Lep sončen pozdrav,

SINDY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti