Ločevanje živil 90. dni - 5. del

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

7. feb 2011 20:15

Danes je bilo na vrsti tehtanje, 5 kg v štirih tednih. Gremo naprej, jutri bo verjetno fižol za kosilo, za miganje pa delo v gozdu pri pripravi drv za prihodnjo zimo. regica

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

8. feb 2011 20:48

Šarmanten, pozdravljen in bravo. Drži se diete, ne bo ti žal. Držim pesti za vaju. Tudi vsem ostalim, ki ste se uspele "oklestiti" za kar lepe številke, čestitam. Jaz sem se pa ravnokar vrnila iz 4 dnevnega razvajanja v toplicah.....milina... Dieta je v teh dneh malo škripala, ker sem bila pri hrani odvisna od drugih, a mi je vseeno kar uspevalo. Jutri pa OH dan in takko naprej

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

9. feb 2011 19:21

Pa se bom hvalila; trije tedni - 5 kg. Bravo jaz. Imam pa en problem. Po celem trupu imam nekakšne " fleke" , ki me zelo srbijo. Mila nisem menjala, mleka za telo tudi ne, ne praška, mehčalca... Zanimivo, da je to samo trup in ne noge, no malo tudi po rokah. Ali ima še kdo take težave? To še nikoli nisem imela in začelo se mi je zdaj med dieto. Kaj pravite? nana1

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

9. feb 2011 20:32

nana, a poješ ob OH dnevu, ob večerji (po sladkem) še rebro temne čokolade? V navodilih piše, da je potrbno jesti čokolado, da se izpognemo alergiji. Poskusi! regica

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

12. feb 2011 20:39

No, ko si omenila "fleke", nana1, si nisem mogla kaj, da se tudi sama zopet po dolgem času ne oglasim. Tudi sama sem pričela 4.1. z dieto, prepričana, da bom uspela vzdržati, pa sem se uštela. Opravila sem 2- mesečno dieto približno 4 leta nazaj in takrat uspela priti s 86 kg na 72 kg in pri mojih 170 cm je bil to kar lep uspeh, pa tudi 40 let tedaj še nisem imela. Sedaj imam pa 75 kg in sem se želela znebiti vsaj 5 kg, a ni šlo. Vsekakor pa čestitam vsem, ki trmasto vztrajate, vendar če prav razumem, je smisel te diete vztrajati vseh 90 dni, če želiš, da se metabolizem spremeni in da kilogrami ne "prikapljajo" nazaj. Drugače pa je potrebno poizkušati vedno znova. Da se vrnem na tiste "fleke", ki so se meni tudi naredili. Sama sem jih imela le po levi roki in po zadnji strani nog, drugje pa ne. Vendar k zdravniku nisem šla. Me je pa ginekolog opozoril nanje. Ne vem, mogoče tudi jaz nisem delala prav, ko nisem jedla jedilne čokolade, pa je prišlo do alergije. Sicer pa sama ne izvajam LD že od 20.1. in tudi "flekov" nimam več, k sreči pa sem ostala še kar na 75 kg. Malo premišljujem, da se jutri spet lotim, a kaj, ko sem že v tistih letih, ko veselo nagajajo hormoni in trenutno moram jemati neke hormonske tablete, po katerih imam gromozanski apetit! Kar naprej iščem nekaj za v usta, pa čeprav to ni prava lakota. Upam, da vam nisem preveč "zatežila" s svojim dolgovezenjem in vsem še enkrat želim uspešno premagovanje skušnjav in veliko dobre volje, čim manj stresnih situacij in pozitivnega razmišljanja kljub raznim oviram, kajti verjemite mi, da ni vse samo v zdravem prehranjevanju, temveč je velika umetnost, kako vsak dan živeti v harmoniji z naravnimi zakoni. Kajti telo, um in zavest so v stalnem vzajemnem delovanju in hkrati v odnosu z drugimi ljudmi in okoljem. NETTY

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

15. feb 2011 9:39

Pozdravljene,dekleta! kaj ste vse obupale ali ste le lene za pisanje,tako kot jaz? Naj povem,da sem še vedno "pridna" kar se hrane tiče,tudi hodim dokaj redno. Upam,da tako tudi ostane,da mi pride v kri,kot se temu reče in da mi bo to postalo samoumevno. Upam,da tudi vse ostale greste pridno proti zastavljenemu cilju,saj na koncu je občutek res dober. Stehtam se ponovno ob mesecu dni, ker drugače me ta tehtnica čisto zbega. linolina

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

15. feb 2011 11:05

Meni pa ni jasno tole z alergijo in čokolado. Zakaj naj bi ta način prehrane povzročal alergijo? Alergijo na kaj? In kako naj bi pri tem pomagala jedilna čokolada? Mogoče katera(i) ve?

borka7

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

15. feb 2011 11:15

mah, jaz sem delno obupala, delno pa izvajam proces ' čim manj misliti na vse skupaj' :D trenutno so sami rojstni dnevi na vidiku, tako da čakam na boljše čase :P tunna http://titabota.blogspot.com/

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

15. feb 2011 12:25

borka7 tudi jaz ne vem kaj ima to z jedilno čokolado in je tudi nisem jedla,ker se mi je zdelo,da so to le dodatne kalorije in to še zvečer. Zdaj pa opažam že nekaj dni ene male flekce na obrazu in vratu,kot kakšen mozoljček izgleda,tako,da sem začela premišljevat,da pa ima vseeno čokolada nekaj veze s tem. Jo bom pojedla ene parkrat na OH dan, potem bom pa videla. Če pa katera ve kaj več,pa tudi mene zanima. linolina

Vidya  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4

15. feb 2011 12:45

Pozdravljene dame:), Linolina, ne vem sicer koliko časa si že na dieti, zelo možno je, da se ti telo čisti pa zato prihaja do raznih, flekov predvsem pa mazoljev. Pogosto je vzrok teh manifestacij črevesje. Moje mnjenje je, da dieta ne povzroča alergij, razen ča si alergična ka kakšno skupino živil. Pri meni so na prmer ugotovili, da moje telo ne prenese nobenih mlečnih izdelkov... Drugače jaz diete nisem še probala, v teh dneh sem knjigo prebrala vsaj 6 pa še zbiram voljo. Zredila sem se 24 kg, kar je rekord v mojem življenju..., rada bi zopet prišla na svojo težo... Koliko časa ste že na dieti? lep deževen dan, V Vidya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti