Vegetarijanska kosila

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

26. apr 2007 16:44

Reca, kako in kateri sirček spečeš na roštilju? Paula

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

27. apr 2007 22:24

Si drznem odgovoriti namesto Rece (če je to ta-isti sir): prodajajo sir za žar, jaz ga kupujem v Leclercu(zagotovo je tudi drugje) in sicer Olimski sir za žar. Je krasen, spečeš ga kar tako, enkrat so imeli degustacijo tega sira s tržaško omako-za vse prste obliznit. juicy

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

27. apr 2007 22:24

Sirovi žlikrofi, preliti z gobovo omako in berivka z vrta. Bilo je zelo dobro, ampak zamudna priprava. Prav zaradi tega niso pogosto na jedilniku. Pesnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. apr 2007 23:38

Pesnica, kaj lahko recept za sirove žlikrofe? Prosim... No, če se ti da, lahko tudi za gobovo omako;) Gob namreč vedno dobiva od fantovih staršev, sta strastna gobarja;) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. apr 2007 5:38

Midva jeva vegi, pa se meso zdraven, buh... sam je treba vse probat...

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. apr 2007 21:46

hehe, rimljanka, res je:) Čeprav tu pač pišemo tudi vsejedi, kadar pač skuhamo kaj vegi (kar je recimo pri nama precejkrat, čeprav sva vsejedi bitji)... predvčerajšnjim zelenjava in mlad krompir iz pečice; včeraj vegi vok: zelenjava (brokoli, cvetača, korenje,...) v improvizirani "kao kitajski" omakci, polnozrnate testenine in solata iz mini paradižničkov in kumar, prelita z mediteranskim prelivom (s pinjolami, balzamičnim kisom, olivnim oljem in svežo baziliko) in še čokoladno-jagodna torta od mamamie (iz baze) - slednje naredil fant ČISTO SAM!!!! Jutri pice prepognjenke in sladki mafini za čez, kateri se moram še odločit;) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. apr 2007 5:48

Rimljanka, sva na drugi strani sveta, kjer kuham vegi, pol pa se zunaj jem meso, ker sem tok firbcna in moram kaj probat. (Doma sva skoraj vselej vegi, moram priznat, da kdaj skuham meso z mojega moza).

In nisem mislila nic slabega s to izjavo, no...

Zakaj vedno takoj nekdo spikne nazaj? Vsaj tukaj, kjer sem trenutno, tega ne poznajo. Sem prav zalostna, po enem tednu ciste srece in pozitivizma, na domaci internetni strani ... No, ja... Better get used to that again...

lidka

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

30. apr 2007 17:04

Veri, nekaj mi razloži, a ti toliko ješ samo sedaj, ko si noseča, ali si tudi prej. Če bi jaz vse to jedla, bi imela 200 kil in ne samo 100. Prosim, izdaj nam, koliko zapravite na mesec za hrano, saj to ni normalno kaj vse jeste, pa saj imate vsaki dan sladico, pa še koliko časa na dan porabiš samo za kuhanje (če ne zahtevam preveč). ann

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

30. apr 2007 20:01

Sirovi žlikrofi za Veri: Zamesim testo kot za rezance (cca pol kg bele moke, 3 jajčka, malo soli, žlica olja vržem v multipraktik, dodajam po potrebi mlačno vodo) , pustim malo počivati. Nadev: drobno nariban sir zmešam s sesekljanim peteršiljem in jajcem. Razvaljam testo in naredim žlikrofe. Jaz jih oblikujem raje kot žepke, ker imam en plastičen pripomoček. Prej, ko ga še nisem imela, pa sem delala takole: izrezala sem kroge s kozarcem, dala gor nadev, ob robu pomazala s stepenim beljakom, jih prepognila in rob potlačila z vilico. Kuham v slanem kropu kakšne četrt ure, zabelim z drobtinicami. Ta količina zadostuje za 4 osebe. V nadev lahko dodaš poleg sira tudi kakšno zelenjavo: npr. blanširan in drobno sesekljan ohrovt ali por. Gobova omaka izgleda pri meni tako, da mi je kar malo nerodno povedati. Skuham bešamel v katerega dodam v mrzli vodi razmešanega pol vrečke praška za gobovo juho, kuham in nato dodam posebej prepražene gobe. Odlična omaka čez sirove žlikrofe je tudi kremna špinača. Veri, lahko dodam še namig? (vzemi kot dobronameren nasvet od mamice štirih otrok) Če boš delala žlikrofe, jih naredi več in jih zamrzni na pladnju. Ko boš imela polne roke dela z dojenčkom, jih boš pa samo vrgla v slan krop in imela hitro kosilo, pa še zelo primerno za doječo mamico. Lep pozdrav. Pesnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. maj 2007 6:24

Caponata in koruzna polenta. (to je bilo kuhano doma, za kosilo). Ostalo sem jedla zunaj. lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti