Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2007 21:07

Danes je bil spet fantov dan, saj sem naredila kiš (on enostavno obožuje kiše) z drobnjakovim krhkim testom in nadevom iz špinače, rdeče paprike in mlade čebulice - pa seveda preliv iz jajc in smetane, kot se za kiš spodobi. No, čez je bil še sir camambert, njami:) Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. apr 2007 11:22

nike je napisal/a:
rada bi naredila pizzo z rukolo; kaj naj še dam gor - samo paradižnik, sir (mozzarello) in rukolo? pa kak pečen jajček pi pasal zraven, ne? kaj pa začimbe? a gresta skupaj bazilika in rukola? ker meni se zdi, da ne - mata obe same zase močen okus in jih je brezveze skup dajat. imam prav? nike

 

Jaz sem pizzo z rukolo jedla v Piazi in je bila narejena takole. Spodaj testo s paradižnikom in sirom (to je bilo posebej spečeno), potem pa na vrh naložena rukola in grobo nariban parmezan (surovo,oz. sveže). Moram priznati, da je bila fantastična. Mislim, da ni bilo dodanih nobenih začimb. 

Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. apr 2007 8:07

lazanja z bučkami in melancani, radič, desertov pa ta teden ne bo na meniju,s mo prejšnji teden imeli preveč rojstnih dnevov na urniku. Loni Makaroni

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

24. apr 2007 13:49

včeraj: skutini štruklji v zelenjavni juhi, melona danes: zelenjavni mafini s tofujem (mešala sem koruzno moko z belo), paradižnikova solata jutri: pečen krompir z zelenjavo in ribjim filejem lp dome

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

25. apr 2007 14:21

včeraj: melancani in bučke na žaru, svež paradižnik danes: cvetačna juha, v pečici pečen mlad krompir s čebulo in papriko, zelena solata jutri: blitva s krompirjem, pečen tofu, jagode Paula

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

25. apr 2007 20:39

No, da se še jaz pridružim temi-sem kot je rekla Tarja83 pesco vegetarijanec (tako so me ocenili drugi, jaz samo rečem da ne jem mesa že ne vem od kdaj). Tako da brezmesna hrana vedno na sporedu. Danes sem na hitro skombinirala hladilniške ostanke: v pekaču na dnu široki rezanci, čez omaka iz bučk, mlade čebulce in koščkov paradižnika in česna, na vrhu nariban sir z veliko rožmarina, pa zapečeno. Fant je rekel da je nekaj podobnega okusa jedel v Italiji, pa sem bila tiho - jaz sem bila tam samo po nakupih in njihovi pici juicy

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

25. apr 2007 21:19

Evo se javljam po dolgem premoru danes sem jedla kitajsko zelje narezano na rezance , popečeno v voku z sojino omako in popečenim olimjskim (upam, da sem prav napisala) sirom za jutri je že kuhana zelenjavna juha, zraven pa koruzni žganci (v juho je padlo POMOTOMA malo teletine) andreja č.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. apr 2007 10:00

Zdaj sva dvakrat po jedla zunaj, si predstavljate? NO, pa ker je bilo v gl. vegi, va vseeno povem: predvčerajšnjim v mehiški: jaz bučkino juho, on flautas, jaz quesadillo in on mesno varianto: ene druge tortilje z zelenjavo in mesom, za sladico sladoled v kokosovi oblekici. Za prste polizat;) včeraj v kitajski: jaz juho z gobami in bambusovimi vršički (ne priporočam, ko voda v kateri so se namakale kokice, je moj ljubi zelo nazorno opisal okus juhe), on zelenjavno juho (je bila ista, samo druge stvari not namečejo, voda je ista), potem jaz hrustljave rake (optimistka sem mislila, da bo to kaj na način hrustljave race, pa so bili ocvrti raki, mastni, da se ti obrne!), on pa nek chop sui. Ni da bi glih ful pohvalila... Sva se spraševala, kako to, da nama ni več všeč v teh kitajskih, včasih nama je bilo pa tako dobro, pa ne vem, a so se oni pokvarili, ali pa sva midva malo razvajena... Potem sva ugotvaljala, da v meh. nama je bilo pa všeč, pa je fant rekel, da je to zato, ker mehiško manjkrat kuham kot kitajsko Danes greva k njegovim, družinsko srečanje, kaj bo za jest ne vem, sem pa ziher, da ne bo vegi, tako da bom tu kar zaključila. Vam javim v soboto, če bo kaj pametnega Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. apr 2007 14:38

Včeraj smo imeli prvo letošnjo roštiljado. Na mizi je bilo vse, od pečenega sira, do malancanov, gobic, mlade čebuluce.... Danes so na mizi čufti (jasno iz semen) v paradižnikovi omaki in polnozrnate štručke. Veri, ne sekiraj se, če je bilo v kitajski zanič. Jaz sem bila prejšnji teden v Monsu. Ni bilo samo zanič, bilo je za bruhat, kar se pa cen tiče, si pa potem bolan še par dni. Tja me ne bodo več dobili. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. apr 2007 15:03

Evo mene!!!

Sem v ZDA ze naredila shopping v grocery store...

Vceraj sem kuhala spagete z paradiznikovo omako z grahom. (sva tok pozno domov prilezla, da ni bilo casa...) Pa cebulni kruh sem pekla... (hudica, so pecice cisto druge, tko da mi tudi pretvornik za temperature ni dosti pomagal. Sem mal prekladala iz enega nivoja pecenja v drugega, pa je slo...)

 

Moja kolegica pac ne zna kuhat in sta oba cisto navdusena!

 

Danes kuham rizoto iz spargljev z buckami, (da bomo jedli veliko zelenjave!), kumare v solati. Za sladico pa Ben&Jerry sladoled!!!!!!!!! Ni vredno jit v ZDA, brez da bi se basal s tem sladoledom...

 

Pa en pozdravcek vsem!!!

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti