Vegetarijanska kosila

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

2. dec 2007 8:49

kremna juha iz bučk, rižota z radičem, solata, krostata z jabolki Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 02. dec 2007 12:17:46

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. dec 2007 15:01

Danes- pire kropir, pohane marele (še iz skrinje), solata iz rdečega in belega zelja, potem pa še solata iz kumar,

včeraj- vegi pica, za sladico pa mamina jabolčna pita,

 

katti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2007 13:04

joj, spet sem vse pozabila... enkrat je bil rizi bizi z grahom in baby korenčkom, enkrat korenčkova juha in palačinke, enkrat ajurvedska bučna juha s kokosom, ki je bila res njami:), pa soparjena zelenjava in nek indijski riž z limono,... pa seveda sladkarije: torta princa evgena, čokoladna napaka, ledena kava, ananasov in marelični sladoled, pomarančna granita, vroča čokolada,... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2007 13:05

Aja, a koga slučajno zanima, katere ribe in kako sva jih jedla do zdaj? Sva ravno zadnjič delala seznam za "osebno evidenco", hehe... Veri

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

3. dec 2007 14:10

mineštra iz čičerike

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. dec 2007 14:13

Punce, se v Kalčku (ali kje drugje) dobi bulgur? fresh

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2007 15:18

Krompirjev golaž s šanpinjoni pečen krompirček s parmezanom posut s peteršiljem in zelena solata z zeljem in fižolom pa ves čas že en kup sladkarije, saj je čas peke. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2007 18:47

domači sveži pirini rezanci z makom - naredila v 35 minutah s pospravljanjem vred Veri

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

4. dec 2007 11:47

danes bova imela rižev narastek (samo s skuto, brez jabolk, fant se muha nekej, jabolka mu ne gredo več v slast:( in pa ananasov kompot... veri; bi morda lahko opisala kako narediš pirine rezance z makom v 35 minutah? je to sladka jed? misliš, da bi jih lahko razvaljala na roke, ker nimam strojčka? in tako zvite v palačinko potem narezala na rezance? odgovorov bom ful vesela. lep dan. hruškabanana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. dec 2007 13:39

hruškabanana: ja, to je sladka jed, ampak ni napačno, samo moraš met odprtega duha, hehe;) seveda, lahko jih zvaljaš na roke, samo verjetno boš potem gotova v 40 namesto v 35 minutah:), pa ni take hude razlike;) ključni besedi sta za hitrost: motivacija in strojčki:) Za motivacijo poskrbijo "naključne" okoliščine, ki se meni non stop dogajajo: v tem primeru je bilo to to, da ima lubi en tečaj v službi do 17h, pa morava jest ob 17:15, ker ima ob 18h že basket... In potem se mi seveda zgodi, da se zmenim z dvema kolegicama in se malo lovimo na sprehodu s tamalo in ta ne traja pol ure do eno uro, ampak dve uri in pridem domu ob 5 do petih... In seveda je prva tamal, previt pa podojit, potem cucek, če čem, da se mi ne mota non stop pod nogami, mora dobit prej za jest... in tako ti rečem, mali otroci in pes znajo naredit čuda od produktivnosti;) Od strojčkov pa tem primeru multipraktik, strojček (ročni) za valjanje testa in vodogrelec. Torej gre pa takole (računam, da maš pult čist, sestavine doma in da veš kje so;) - pri meni je bilo tako, da nisem našla rezancev, pa sem jih pač šla naredit: 1.) vzameš posodo od multipraktika, daš not njegov nož, z vsem skup daš zadevo na tehnico, prtisneš taro, medtem, ko se ona umerja, ti vzameš moki in jajci, natehtaš direkt v posodo od multisrčka 100 g pirine in 100 g navadne moke, namontiraš posodo na mašinco, paziš, da je nož še vedno na dnu, sicer boš mela štalo v kuhinji;), ubiješ not še jajci (to šele potem, ko preveriš nož, beri razlog prej;), zapreš zadevo in vključiš, da vrti ko neumen, dokler se testo ne sprime v kepo (to bo zelo hitro- mogoče minuta in pol maksimalno, najprej bo letela moka po posodi, naj te to ne moti, to je normalno, potem bojo nastale grudice, ala ribana kaša, tudi to še kar pusti, potem se bo vse skup sprijelo v kepo in boš verjetno morala držat multipraktik, da ti ne bo kam odplesal), no, zdaj ga ugasneš, vzameš ven kepo, kar je najbolj krasno je to, da se je tako lepo sprijela, da ne rabiš nič kaj dosti čistit, če imaš pa pomivalni stroj, pa daš itak not vse razen noža;) Testo še malo pregneteš na pultu in ga daš v plastično vrečko ali folijo (jaz porabim vrečke, ker jih imam itak preveč;), mora bit pa čista, itak) in putiš da te lepo počaka na pultu medtem, ko narediš ostalo. 2.) napolniš vodo v vodogrelec do vrha in daš segret, vzameš pisker za testenine in daš not malo vode, za 2-3 prste in daš na max. plin (ta voda bo zavrela ravno v času, ko bo zavrela voda v vodogrelcu in boš imela tako dobra dva litra vrele vode v par minutah:), prižgeš pečico na cca 220- 250 stopinj, vzameš mali pladenj streseš gor par žlic maka (cca 35 g), vzameš še strojček za testenine in ga postaviš na pult, če ga nimaš pripraviš valjar in seveda malo moke, da se ti ne bo prijemalo in zvaljaš testo. 3.) daš mak v pečico, da se popeče. Voda v vodogrelcu je zavrela, jo daš v lonec, počakaš, da vse skup spet zavre (to bo takoj), soliš in evo, že lahko daš not testenine, ki jih jaz lepo zvaljam najprej na plahte primerne debeline (po želji, odvisno, kake mate radi, jaz sem včeraj mela debelino 5 od 9ih, se mi zdi, to je na malo manj kot mm; mešane testenine, ki niso čisto bele se itak ne dajo čisto na tanko zvaljat). Jaz testenine kar sproti režem, ko jih dajem not v krop, ker če jih boš narezala prej, je velika možnost, da se ti sprimejo, ker pač nimaš časa jih razprostirat in čakat, da se malo osušijo ali one ali testo, predno bi ga rezala. Tako da se jaz temu tako izognem, da me čakajo plahte, potem jih pa sproti spuščam skoz rezila in direkt v slan krop. 4.) ok, testenine se ti kuhajo, vzami hitro mak ven, saj se ti bo zažgal!;) V kozici stopi maslo (75 g), vsuj not kaka četrt žličke mletih klinčkov, pol žličke sveže mletega muškatnega oreška, 3 vanilij sladkorje (to je cca 75 g, samo sva midva potem dodala še enega naknadno, torej nekje med 75 in 100 g vanilij sladkorja, če ti je to preveč močno, pa dodaj namesto enega vanilijevega sladkorja 25 g navadnega sladkorja), premešaj in ugasni plin. 5.) testenine so tudi že gotove, jih odcediš in streseš v posodo k maku z maslom in začimbami, premešaš, nadevaš v lepo skledo za testenine in navali narode. PO moje mora bit tole otrokom zelo všeč:) Malim in velikim;) Joj, vedno kadar pišem, kako se nekaj naredi na hitro, pride taka klobasa ven! Ampak v resnici se to vse zelo hitro dogaja, samo če češ vse opisat,l potem takole črevo ven pride... Ne se ustrašit, ti rečem, ob 5 čez 5 sem še dojila, ob 5 40 sva že jedla in posoda je bila že pospravljena v pomivalcu in strojček oščetkan v svoji škatli... Res niso tak bavbav tele domače testeninke! Zvečer sva bila seveda potem spet lačna in sem naredila pica toastke in vročo čokolado. Danes pa bom naredila kake grisine ali slane mafine, ker bomo leteči in bi rada naredila nekaj, da bo lubi lahko jedel v avtu, ko ga prideva iskat:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti