Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2007 11:53

SEZNAM RIB in vodnih živalih, KI SVA JIH ŽE JEDLA & NAČIN PRIPRAVE: Igle: pečene v pečici s krompirjem in zelenjavo (3x) Šnjuri (T. tracurus, T. mediteraneus): pečeni v pečici z zelenjavo in pečno polento Moli: fileji – pečeni v ponvi, v pečici, v ribji lazanji Slaniki: ribji mafini Sardele: pečene, ocvrte, na žaru, pohane polnjene s sardonom, po Giannijevo (z vinom) Sardoni: pečeni, nasoljeni Zlate sardele: pečene v pečici Papaline: pečene v pečici (Girice) Lica: pečena Skuša: pečena Ribon: pečen Oslič: file pečen v ponvi , pečen, v ribji lazanji Losos: v ribjem burgerju, file kot zrezek Orada: pečena zelo dobra! Cipelj: pečen Tuna: zrezki (pri moji mami) Kovač: iz juhe (pri kolegici na morju) Morski list: pečen Patarače (Arnoglossus thorii, A. laterna): v voku;), pečene Pašare: pečene Črnorobi morski list: pečen dober!!! Morski pajek: pečen dober!!! Morska žaba: v ribji juhi Ugor: ocvrt (pri njegovih) Morski golob: pečen v pečici (ne tako dober) Morski pes: pečen v pečici zelo dober!!!, ocvrt pri njegovh ne tako dober Vezalke/vrvice: pečene Lignji: na žaru, ocvrti, po grško (najboljši), polnjeni po grško in drugače Moškatna hobotnica: v pečici, s testeninami, po dalmatinsko (s krompirjem in vinom), v solati Navadna hobotnica: pečena (v Grčiji) Sipa: v rižoti, s krompirjem v pečici (grško) Kanoči: pečeni (zelo dobri, če so pečeni, ne smejo plavat v soku) Klapavice: testenine s školjkami in pestom, na buzaro na belo (na Pelješcu), na pici Stromboli, v paelli Škampi: pečeni Kozice: v paelli, v pardižnikovi omaki (na Kubi) Jastog: pečen (na plaži na Kubi:) Postrv (potočna in šarenka): pečena v pečici z zelenjvo (pri njegovih) Krap: pečen v pečici (pri njegovih) Klen: pečen v pečici (pri njegovih) Podust: pečen v pečici (pri njegovih) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. dec 2007 15:14

Ćrna redkev s fižolom v solati mlinci s čemažem, česnom in peteršiljem kapučino torta lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. dec 2007 15:49

Včeraj zelenjavna rižota, dragi naredil, en recept iz kulinarike:) Danes pa nekaj s sipami verjetno, bomo videli, kaj bo prinesel iz službe:) Sipe ali hobotnice, skratka. Veri

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

10. dec 2007 15:59

danes bova imela korenčkovo juhico, rižev narastek (spet:))), in hruškov kompot... veri; vidva bi morala eno oštarijo z morsko hrano odpret, ko prideš iz porodniške:))) moja mama bi se utaborila pri vas... hruškabanana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. dec 2007 11:12

hehe, hruškabanana, starša se zame res nikoli nista bala: "ti že ne boš nikoli lačna," sta govorila:) NO, to ni čisto res, zdaj sem skoz lačna in skoz nekaj jem: včeraj je bila to hobotnica s kuskusom:) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. dec 2007 11:15

Gobova juha in žganci. lp Vesna

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

11. dec 2007 12:06

Vau, Veri, tole pa je seznam! Nisem vedela, da tolk vrst rib sploh še plava po naših morjih, se mi je zdelo, da smo že v glavnem vse izropali. Spomnim se lokalnih ribičev in ribarnic v Dalmaciji pred nekaj leti, kjer so ponujali zelooo skromen izbor rib, mislim, da so prodajali celo gojene orade. Te mi nekako ne grejo skupaj z obmorskimi kraji. Drugače sva pa včeraj jedla polpete iz čičerike in porovo rižoto, v nedeljo spomladanske zavitke in kitajske špagete z morskimi sadeži, v soboto z ravioli polnjene paprike v paradižnikovi omaki, v petek zelenjavno juho in sirov burek... Vanilija

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

11. dec 2007 15:28

šampinjoni in popečen tofu v omaki, polnozrnati peresniki, radič in motovilec

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

11. dec 2007 17:05

danes naju čaka sirov burek, ki se pridno peče v pečici, potem pa me ljubček pelje na sprehod na tortico in vročo čokolado v mesto, če bom imela dovolj proseče učke:))) lep večer. hruškabanana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. dec 2007 15:56

Ohrovt z rdečo lečo v omaki in čufti, pire krompir in kozarček refoška za popravit krvno sliko. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti