Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. nov 2007 13:24

Hehe, lidka, zdajle mam kakih 10 min. časa, mala zaspala;) Ne, za rotolo ne rabiš nobene posebne mašince ali orodja, to je "simpl ko pasulj": - narediš testo za testenine (po želji, jaz sem ga iz več rumenjakov, ker mi jih je ravno mami dala, ko je delala eno pecivo z beljaki - pa rumenjakov se jaz nikoli ne branim, ko jih vedno rabim;) Če bo z več rumenjaki, bo imelo več okusa in bo bolj rumeno, če je za alergika, narediš pač brez jajc sploh, lahko pa s celim jajcem ali kakršnokoli vmesno varianto, zaviješ v plastično folijo in pustiš, da počaka, da narediš ostalo - olupiš kos rumene buče, narežeš na kocke in daš v posodo, ki ima prilegajoč pokrov in jo lahko daš v pečico (s pokrovom vred, seveda), pri meni je to ena jenska posoda. Na to bučo posiplješ začimbe, strte v možnarju (koriander, janež,sol, poper, čili, tega sem jaz dala čisto malo) in malo olivnega olja, vse premešaš, pokriješ s pokrovom in daš v pečico, da se buča zmehča (proti koncu še odkriješ, da še malo soka povre ven, da ni premokro) - medtem, ko testo pridno počiva na enem koncu pulta (na sobni temperaturi) in se buča cmari v pečici na kakih 200-220 st., očistiš špinačo in če želiš porežeš debelejša stebla (jaz se s tem niti nisem matrala, ker so nama čisto všeč). Olupiš čebulo in jo zrežeš na kocke, popražiš na malo olivnega olja, dodaš še česen, spet popražiš, daš še špinačo, pražiš, da uvene, začiniš z muškatnim oreškom, soljo in poprom in dodaš še par kosmov masla, še toliko pogreješ, da se stopi, potem pa ugasneš plin in premešaš. - evo, zdaj približno bučo odkriješ v pečici, da še malo pohlapi, potem pa jo daš ven in se lotiš svojega testa - tega zvaljaš z navadnim valjarjem, lahko kar na pultu (da ni treba še deske pomivat;) na velikost, nekje malo večje A4 lista. Nadevaš na spodnji dolgi konec testa po dolžini bučo, tako da narediš tako dolgo vrsto buče, na ostalo testo pa razporediš špinačo. Čez vse skup pa nadrobiš še ricotto, zrnat sir oz. nekaj podobnega, lahko tudi skuto (naj ne bo preveč mokra, če imate možnost zbirat) in čez vse skup še lepo naribaš svež parmezan. - no, zdaj pa najbolj zabavni del: vse skup zviješ in zaviješ v prtiček - verjetno ni treba omenjat, da mora bit iz blaga, ne papirnat;) (najlažje je, če že od začetka vse skup delaš na tem prtiču (ko zvaljaš, položiš testo na prtič, ga nadevaš, zviješ in zaviješ v prtiček), zavežeš prtičkove konce in po potrebi še vmes in previdno preneseš celo klobaso v vrelo soljeno vodo (ko delaš rotolo je pametno zmerit svoj največji lonec in naredit tako dolgega in ne preveč daljšega, če se to spomniš prepozno, pa ga pač malo zviješ, saj ti ne bo zameril;) Fajn za tako obliko kuhat je kaka kozica za ribe, ker je primerne oblike, če je nimaš, pa pač vzameš velik lonec, tako kot jaz, pa tudi gre. - kuhaš kake 20-25 min., vzameš ven, odviješ iz pritča in narežeš na kolesca. Medtem, ko se rotolo kuha, pa lahko v še topi pečici kar v tisti jenski posodi, v kateri si prej mela bučo, (ker je ta posoda tudi še topla in bo hitreje in še manj energije porabiš, pa še okus od začimb bo zraven), no v tej posodi stopiš v ugasnjeni pečici par kosmov masla in malo žajbljevih listkov. Ko je rotolo kuhan, narezan na rezine in lepo zložen na krožnike, pa ga preliješ še s tem začinjenim maslom in ej vse skup res njami! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. nov 2007 13:24

aja, danes bo pa malancani ala parmigiana Veri

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

18. nov 2007 14:04

tortilja z zelenjavo in sirom, solata

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. nov 2007 15:55

za čez in za odspredaj (ker sem dva že zmazala) pa tiramisu;) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. nov 2007 22:54

Veri, hvala! Evo, že korpiram na moj seznam, kaj je treba še vse skuhat... Je tudi dolg... No, sicer sem si rotolo malo drugače predstavljala, ampak ideja je fenomenalna. RES, naredim ob priliki, ko bo čas... In hvala ti, da si napisala, cenim, da si si vzela čas!

(Jaz sem pa zdaj na roladah in sem ta vikend že drugo naredila. Jih nikoli nisem marala, pa se niti nisem poglabljala vanje. Sam je bila hčerkici všeč kavna?!, danes em pa naredila breskovo s smetanovo kremo, pa je rekla, da ni v redu. Da hoče kavno...)         : )

 

Ja pa sem danes naredila narastek iz olivnega olja, zelenih in črnih oliv in feta sirom. Taka kompaktna biskvitna zadeva, sicer slana. Zdraven solata, po moje bom zelje naribala, ker je ravno v hladilniku.

lidka

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

19. nov 2007 16:48

korenčkova juha, pire krompir, špinača, polpeti iz tofuja in čičerike (kupljeni), solata, jabolčna pita

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 18:55

porova juhca, sladkarije... Veri

Helenna  

član od: 23.8.2007

sporočila: 6

19. nov 2007 21:15

No,ko že vsi tako veselo poročate kaj ste jedli,pa naj še jaz dodam svoj "piskrček": Včeraj tofu na žaru in kuhana zelenjava(grah,korenček,koruza)ter na žaru šampinjoni; danes po spletu okoliščin jedla zunaj in sicer riž z gobjo polivko,solata jutri pa bom naredila s proseno kašo nadevane(zelene) bučke,solata Helenna

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

20. nov 2007 11:22

danes bova jedla široke rezance s tunino omako ter ješprenovo solato (ampak to šele zvečer) ker se pa jst učim in rabim ogromno energije (in izgovorov) bom pa vsake toliko časa pomalicala par koščkov riževe čokolade, kakšen cookie, kakšen lonček pudinga monte pa par bučnic bom oluščila:))) pa sladek dan hruškabanana

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

21. nov 2007 9:43

fižolova juha, vegetarijanska hrenovka, solata, kruh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti