Vegetarijanska kosila

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

22. jan 2006 20:19

Halo, kje ste se izgubili vsi? Nimate več idej ali jih nočete deliti z drugimi ali nimate časa za Kulinarično Slovenijo? Pesnica

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

22. jan 2006 22:31

minuli teden ponedeljek: polenta, leča s paradižnikom, zelena solata torek: skutna štruca, brokoli v omaki sreda: testenine školjkice z bučkami, mešana solata četrtek: juha iz kislega zelja, kruh petek: gobova rižota, leča v solati sobota: file ostriža z zelenjavo in sirom, blitva s krompirjem, zelena solata danes: jedli zunaj - kalamari na žaru, pomfri, solata maja

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

23. jan 2006 11:29

kar se spomnim od prejšnjega tedna: - polenta s fižolom in gobovo omako - testenine s porom, grahom in koromačem - ohrovtova juha, prosena kaša z blitvo - zelenjavna loparnica Pesnica, lepo pozdravljena. En recept s čičeriko je na 23.strani tega foruma- sem ga prevzela iz Poleta. Sicer pa je npr. meni všeč porova omaka s čičeriko - podušim por, potem pa dodam kuhano čičeriko in sojino omako, včasih pa tudi malo paradižnikove mezge (seveda z različnimi mešanicami začimb- npr. kajenski poper+kurkuma, curry...). Čičerika pa se pogosto znajde tudi v različnih juhah in enoločnicah, solatah, zelenjavnem curryu.. lep dan bela

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

23. jan 2006 23:54

bela prosim za recept za proseno kašo z blitvo hvala maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2006 22:46

pesnica, tretje - nismo se zgubili, samo res ni časa... Torej: v zadenjm času sva jedla: - zelenjavno juho s tofujem, - dušeno rdeče zelje - zelenjavno-makaronov narastek (s plastmi bučk med testeninami in brokolijem in paradižnikom na vrh, prelito s smetano z jajcem in mlekom in posipano s sirom) - zelenjavno ajdovo lazanjo (ajdove plošče za lazanjo so bile seveda home-made:)), plasti pa so bile ena z blitvo in brokolijem s smetano, durga pa paradižnikova s korenjem - morsko zelenjavno pizzo - danes je kuhal fant!!!!: zelenjavni narastek s krompirjem in rjavimi šampinjoni, špinačo, bučkami in korenjem in cvetača, ocvrta v pivskem testu (sem si lahko sama zbrala jedilnik:)) Tega se trenutno spomnim... Veri

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

27. jan 2006 9:58

Maja, proseno kašo z blitvo največkrat naredim tako, kot sem opisala na prejšnji strani tega foruma- torej s pestom. Sicer pa delam vedno po istem principu- blanširam blitvo, v tej vodi po tem skuham še proseno kašo, vse skupaj zmešam in dodam različne omake (sojina, različna olja...) in dodatke (predvsem semena ali oreščke) oz. zaćimbe. včeraj: peresniki s šampinjoni, porom in grahom predvčerajšnjim: ješprenj z brokolijem in gorčičnimi semeni lep dan bela

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

29. jan 2006 18:11

Hej, Bela, ta zadeva s čičeriko je res super. Namesto paradižnikove mezge sem dala zraven kar narezan paradižnik iz konzerve. Zraven sem spekla krompir. Po mojem krompir ne spada zraven ampak mi ga obožujemo. Še otroci so polizali krožnike, čeprav sem najprej mislila, da se bodo zmrdovali nad porom. ( no, resnici na ljubo moram povedati, da so prišli s sankanja). Se prav lepo priporočam za še kakšen recept. Vsem lep pozdrav . Pesnica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

29. jan 2006 22:16

Danes smo si privoščili domačo pizzo, in sicer smo naredili 2 vrsti: eno Margherito, torej le s pelati in in mozzarello, in eno s pelati, mozzarello, rio mare, kaprami in čebulo....Božansko! Včeraj pa je bila kar grška solata.......paše malo poletja na krožniku sredi zime :) Zala

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

4. feb 2006 11:43

zdajle pozimi pa očitno ni veliko takih, ki kuhamo vegetarijanska kosila, vsaj tako kaže število prispevkov... pri meni so bili ta teden na jedilniku v ponedeljek špageti s tuno in mešana solata, v sredo zelenjavne tortilje z zeleno solato, v petek pa krompirjeva zloženka s sirom in gobami in zelena solata. V torek in četrtek sem zaradi prenatrpanega urnika jedla zunaj , pa tudi danes bom, ker bom cel dan v službi . maja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. feb 2006 13:51

Včeraj: fižolova enolončnica z domačimi rezanci. danes: krompirjev golaž lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti