Vegetarijanska kosila

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

5. jan 2006 10:19

Župca, naredim pesto- zmešam strt česen, olivno olje, pražene pinjole (običajno tudi pražen sezam), svežo baziliko in sol. Blanširam blitvo (na hitro) in jo grobo nasekljam. V vodi, v kateri sem blanširala blitvo, skuham še proseno kašo in na koncu vse skupaj zmešam. zelo preprosto in hitro. Včeraj: ajdova kaša z ostrigarji in brstičnim ohrovtom lp bela

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. jan 2006 22:10

danes: šmoren, domač kompot iz bučk in breskev jutri: pečen ostriž, v pečici pečen krompir z zelenjavo, solata, za sladico jogurtovo-smetanova krema z borovnicami ponedeljek: sataraš torek: mediteranska solata s paradižnikom, olivami, mocarelo, tuno,..... sreda: hmmmm, morda ne bo preveč apetita, ker imam "hud" kolokvij :) no, mogoče se bomo pa po kolokviju zvečer spravili v Foculus na pizzo :) LP Zala

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. jan 2006 11:43

včeraj: ocvrti lignji, rjav riž, brokoli in brstični ohrovt v solati danes: pražene gobe, ješprenj s tatarsko omako, zelena solata

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

10. jan 2006 17:36

včeraj: kolerabina juha, rižota z ohrovtom in grahom danes: zeljna pita, solata iz kalčkov in korenja Zala, veliko sreče na kolokviju...upam, da bo apetit ostal :) lp bela

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. jan 2006 20:01

danes: ričet brez mesa

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. jan 2006 20:01

jutri: še ne vem - smrk

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

11. jan 2006 8:28

Včeraj prosena kaša s skuto, zabeljena s praženo čebulo, jutri ajdova kaša z jabolki. Vendar: nismo vegetarijanci. Samo hujšamo in skušamo jesti po principu ločevanja živil. Zato bomo imeli danes zrezke na žaru s pečenimi bučkami in radič v solati. lenča

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

11. jan 2006 22:22

Lepo pozdravljeni! Sem čisto nova klepetulja na KulSlo, pa ne samo to, sem tudi zelo nova uporabnica interneta. Upam, da mi boste oprostili, če bom ustrelila kakšnega kozla. Se bom pa potrudila, da jih bo čimmanj. Včeraj sem odkrila sladkosti Kulinarične Slovenije in sem naravnost navdušena. Še posebno pa sem navdušena nad temo Kaj bo jutri za kosilo. Vsak večer se praskam po glavi in razmišljam, kaj in sem vsake ideje zelo vesela. Tema mi je zelo všeč, ker so recepti preprosti in zelo uporabni. Nisem ne vem kakšna umetnica v kuhinji, sem pač bolj pesnica. Vendar moram vsak dan skuhati za svojo kar številno družino, ker prazna vreča pač ne stoji pokonci. Nič izvirnega nisem kuhala danes. Uporabila sem že objavljen recept za lečo v omaki s polento. Je odlična. Opravičujem se, ker se ne spomnim, kdo je avtor. Sem pa vsekakor hvaležna za recept. Pri nas sicer nismo vegetarjanci, vendar pa jemo veliko zelenjave, trudim se kuhati zdravo in s čimmanj mesa. Moj najljubši recept za pripravo zelenjave pa je tale (seveda iz kuharske knjige): Skuhaš zrezano zelenjavo (lahko kupljeno zamrznjeno ali pa svežo), jo poliješ z malo bolj gosto gobovo juho, potreseš z naribanim sirom in zapečeš v pečici. Zraven spada hrustljav kruh in sveža solata. Lep pozdrav vsem in hvala, ker ste me sprejeli medse. Pesnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2006 15:31

pesnica, dobrodošla! Saj večina nas je tu nevegetarjancev, ki samo radi jemo veliko zelenjave. Ker mam zadnje čase grozno gužvo v službi, doma pa še nimam neta, poročam malo za nazaj, kolikor se spomnim: sreda: domači idrijsi žlikrofi s sirovo omako četrtek: domači ravioli s pršutom in sirom petek: domača bogato obložena pica sobota: file morskega lista, popečen v ponvi (prej sem ga potresla z moko) v zelenjavni omakci po tajsko in kuhan brokoli nedelja: ni bilo vege:) Veri

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

17. jan 2006 21:14

Živio. V bazi sem med prikuhami našla recept za Sojinate stroganov. To sem skuhala za večerjo in smo jedli s kruhom. S pečenim krompirjem na primer in solato pa mora biti kosilo za prste polizat. Pri nas bo to zdaj redno na jedilniku. Ima kdo kakšen simpl recept za sojo (ne sojine polpete ) ali čičeriko? Lep pozdrav. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti