Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

21. feb 2005 17:07

lep pozdrav! pred priblizno tednom dni sem nasla tale forum in vaso debato in jo zacela brat cisto, cisto od zacetka. prepricale ste tudi mene in danes je ze moj prvi sadni dan. daj ni tok hudo ampak za nekoga ki tako rad je kot jaz je pa kar tezka. z branjem do tega dela sploh se nisem prisla (sem sele na strani 221 zaklenjenega foruma), ampak se nisem mogla zadrzet da se vam ne bi prej oglasila. do koder sem prebrala ste zelo veliko napisali o raznih jedeh, se vedno pa mi ni jasno za naslednje: 1. gobova juha (iz vrecke) - o vseh zelenjavnih sem brala o gobovi pa ne. ali jo lahko jem in ce, kdaj? 2. sirovi struklji 3. krompirusa (kot burek samo da je krompir notri) 4. zemf - v kateri dan spada? zanima pa me tudi, ce na beljakovinski dan lahko pojem en dobr sendvic iz salamo in serom, ali mora biti eno ali drugo? upam da vas ne bom prevec namucila z odgovarjanjem hvala vipercat

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

21. feb 2005 17:28

Hojla! WELCOME! glede gobove juhe preveri, kaj piše zadaj na vrečki, česa ima največ notr in jej na tisti dan. sicer pa če sama kuhaš, narediš gobovo juhco iz zelenjavne osnove, a ne, in jo potem lahko ješ na Š dan, to bodo še punce natančneje povedale... sirovi štruklji niso ravno priporočljivi. sicer se pa odloči, ali ga ješ na B dan zaradi beljakovin (enako kot sirov burek), ali pa se odločiš, da jih v OH dnevu nadomestiš s sladico. jaz bi izbrala B dan. burek s krompirejem - Š dan za senf pa nimam pojma. bi pa rekla, da je morda nevtralen - počakaj še na kako mnenje. še to: sendviš s salamo in sirom definitivno ne. različnih vrst beljakovin naj ne bi mešali med seboj. pravtako beljakovin in kruha ne! prijetno hujšanje, Darchy Sporočilo je spremenil(a) Darchy dne 21. feb 2005 17:30:09

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. feb 2005 17:56

Vipercat, mislim, da ne bo šlo: gobova juha - mleko v prahu (beljakovine), škrob..... razen, če jo narediš sama sirovi štruklji - skuta (beljakovine), testo (jajca - beljakovine, moka OH) - žal ne, torej krompiruša - morda, ne poznam tvojega recepta. Če je klasičen, bi šel na Š dan zemf - nisem zasledila pri naši dieti, vendar sem brala, da zemf pospeši metabolizem in da porcija zemfa ob hrani lahko za 10% poveča porabo kalorij. Jaz ga zato jem z veseljem in ga štejem pod zelenjavo. sendvič pa na B dan lahko narediš iz 1 koščka kruha in kosa mesa - s solato upam, da se ne motim, pa bo že še katera povedala! Lisa

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

21. feb 2005 18:49

Hojla! Vipercat,če si na ločevalni dieti,se kar navadi ločevat.To pa pomeni,da se boš morala odreči nekaterim priljubljenim jedem,žal.Če se jim ne moreš odrečt,potem z dieto kar prenehaj.Štruklji,bureki in podobne stvari,pač ne spadajo v dieto,ker so narejeni iz testa in nadeva in so za dieto nasploh preveč kalorični. Gobovo juho si pa le privošči,ampak skuhaj si jo sama,ne iz vrečke.Tudi zemf uživaj,če ti paše.Tudi jaz ga obožujem. Samo zate sem pobrskala po rinini knjižici in našla tale recept: Na žlički olja prepražite eno čebulo(bolj majhno) in dodajte 3 pesti narezanih gob,strt česen in zalijte z malo vode.Ko voda povre,dodate sol in poper,ter veliko peteršilja.to pojejte s kosom kruha.Za večerjo pa pol manj in seveda sveže skuhano.To se je na škrobni dan. Jaz sem gobice včasih dala tudi na pico na OH dan. Želim ti veliko sreče pri dieti. Marjetka cvetka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

21. feb 2005 19:40

Za vse hujšarice, ki jim pomaga vpliv lune, tukaj si lahko zmeraj pogledate kdaj je luna, če pobrskate pa še malo naokoli, boste našle pa še kak koristen nasvet v zvezi z hujšanjem z luno: http://www.lunin.net/koledar/ no, tukaj pa dodam še linka za post, za tiste, ki se jim ne da iskat: http://www.moje-zdravje.com/slo/LuninPost/ Pa naj vas ne nosi. Luna namreč, Darchy Sporočilo je spremenil(a) Darchy dne 21. feb 2005 19:44:53

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

21. feb 2005 20:25

Tejčica in Patricija, hvala za podatek o luni. Marjetka cvetka in Dalmatinka, jaz se vama pridružim 11.4. na ponovni 3MD, sam nihče ne sme za to vedet, ker mi že kar nekaj časa težijo, da zdej pa res ne smem več hujšat. Jaz bi pa rada še ene 6-10 kg stran spravla. Darchy, tebi pa hvala za linke, ki si jih posredovala. Tako, zdaj pa na orbitrek in trebušnjake delat! Čau bau kokos

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

21. feb 2005 21:00

Dober večer dekleta in fantje! Končno mi je ostalo malo časa da se oglasim in da vas vse skupaj pozdravim in da vam čestitam na izgubljenih kilogramih.Pozdravljeni tudi vsi ki ste senam na novo pridružili. Ko vam bo primanjkovalo volje si pridite prebrati te strani in boste spet polne energije in volje do hujšanja. Nalin iskrene čestitke in čuvaj se sedaj , uživaj v vsaki minuti kajti to so nepozabni dnevi pričakovanja in veseljane neizgubi teh prekrasnih trenutkov kot sem jih jaz ker sem bila mlada ,brez urejenega stanovanja in še kaj.Še enkrat vse čestitke seveda tudi Mateju. Toliko za danes, zamano je še en OH dan jutri pa sadje juhu!! Zdaj pa me že čaka moj orbitrek. čao! jaca Sporočilo je spremenil(a) jaca dne 21. feb 2005 21:02:02

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

21. feb 2005 21:10

Čao mačke, zgleda da bom preživela 1. vodni dan brez prekrškov V slubži sem stankala 2 litra vode, doma pa še mal več kot liter čaja. Zdej zvečer sem marinirala meso za jutr. Se mi je kar zdel, da ni varno, da sem sama v kuhinji, zato si je moj dragi medtem delal večerjo. Če ne bi blo njega v kuhnji, bi zagotovo padel prekršek. Jutri pa seveda statistike. Mrmi, svaka čast. A ful paziš pri dieti, pa kolk kej telovadiš? Jaz v 1. mesecu nisem bila preveč pridna, ampak nameravam to izboljšat v preostalih 2 mesecih. miranda05

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

21. feb 2005 21:11

Hoj hoj! Danes mi je kljub temu da zaradi vročine nisem imela kakšne volje jest, uspelo zmazat 1 jabolko, za kosilo in večerjo pa skupaj kakšnih 10 koščkov mesa in 3 kisle kumarice. Veliko, ni kaj! Majdad dobila sem tvoje sporočilo. Pridruži se nam. Miranda05, čestitke za uspešen vodni dan. Kakšno je bilo tvoje počutje? tejčica Sporočilo je spremenil(a) tejčica dne 21. feb 2005 21:14:33

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

21. feb 2005 21:36

Dober vecer hujsarice in hujsarji, Dusan in Bobby, kje pa hodita? A sta ze cisto prec od izgubljenih kil, da se ne javita vec? Najljubsi dan je za mano in pocasi mi puran ze pri usesih ven gleda. V petek si bom definitivno privoscila kaksno drugo meso. Mogoce mojo suho klobaso!! Vipercat, bojim se, da imajo punce prav. Par stvarem se bos morala odpovedati, vendar se to splaca. Verjemi! Mogoce bo v zacetku malo hudo, potem pa se clovek navadi, ni tako punce in fantje?!! Dalmatinka, lepo da si se spet oglasila. Pa pridna si tudi, se minus 2 kile ... BRAVO!! Oh Jaca, le kako se mores veseliti sadnega dne? Naj priznam, tudi meni ni vec tako hudo na sadne dneve, se vedno pa se jih ne zmorem veseliti. Kakorkoli ze razmisljam, so mi najbolj odvec OH dnevi. Opoldne ze gre, tistega zvecer pa nekako ne morem povsem sprejeti. Sicer sem zadnje case sladice nadomestila s spageti ali cem drugim in opazam, da mi sladkarije res ne disijo. Povsem razumne razlage za to nimam, edina sprejemljiva se mi zdi ta, da so mi sladice vedno pasale "navrh" necesa drugega. Ce pa jih jem kot samostojni obrok, se mi enostavno uprejo ali pa mi sploh ne potolazijo mojih zelja. Verjetno si bom v sredo privoscila namesto sladice kruh. Tega nisem imela v ustih ze od 3.januarja in malo se mi ga ze ljubi. Najverjetneje si bom kupila belega, pregresno redilnega in ga pojedla en posten kos! Jutri bo za kosilo ricet. In ko smo ze pri ricetu in imamo med sabo nosecnico, naj vam zaupam se humoresko pred mojim porodom. Vecer pred porodom sem se najedla riceta, da sem komaj dihala in kmalu sem se odpravila spat. V postelji pa me je zacelo napenjati in zacela sem jamrati, da je kaj taksnega nenormalno. Vetrovi so me napotili v kopalnico in res mi ni bilo prijetno. Prevec sem se najedla, sem bila prepricana. No, na poti nazaj v posteljo pa sem se se polulala!!! GROZA! Medtem ko sem razmisljala kako nisem cutila, da me tisci lulat, mi je kapnilo, da mi je zacela odtekati voda. Pol pa panika in dirke hahahahahahahahahaha. Ojej, kako sem bila mlada in neumna! Aja, zadnje dni se mi ne ljubi telovaditi. Trebusnjakov nisem delala ze 10 dni in nekaj moram ukreniti glede tega. Ne najdem pravega razloga zakaj sem se polenila in ostali so mi samo sprehodi. Komaj cakam pomladi!! Dost jamranja! Lahko noc in zelim vam vec dobre volje kot je imam trenutno sama. Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti