Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

3. feb 2005 11:44

Ojla! Jes, punce in fantje, pa sem sklatla tiste kile dol. Včeraj, kot veste, sem imela vodni dan in danes -2,5 kg. Pa sem prečistila telo. Metin čaj res dela čudeže - pogreje te in prežene lakoto!!!! Picika, super da imaš uredu kri, zdaj pa veselo naprej!!!! Slon, dobrodošel!!!! Vsak začetek je težak, pridejo krize, a ne obupaj! Js sm se dokaj strogo držala in spravila dol 30 kg(!). Tud teb bo uspelo teh 25. VZTRAJAJ!!!! Držim pesti, da ti bo uspelo!!!! Uživajte današnji sončen dan! kokos

tajika  

član od: 2.1.2005

sporočila: 18

3. feb 2005 12:01

HEJ HEJ! Ze zelo dolgo se nisem nic javila. Sem imela dolgo gripo, potem mi je pa doma internet crknu. Na dieti se vedno vztrajam, ceprav sem imela vmes taksno krizo, da sem ze skoraj obupala. Zdaj je kriza mimo - hvala bogu. Danes je moj 53. dan. Pa sem ze kar nekaj izgubila, drugace pa se tehtam le enkrat mesecno. Upam, da bo slo dol, kolikor bi rada: -15! Lepo vsa vse pozdravljam in vam zeli se naprej veliko uspeha. pa pa tajika

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

3. feb 2005 12:17

Here we go... že celo večnost prebiram vse vaše poste...res se ja nabralo veliko materiala, že v prvem delu, ki sem ga uspela preletet , sedaj se pa ubadam še z drugim delom in trudim se spremljati sprotne poste, ki jih je pa več strani vsak dan! Neverjetni ste! res prava spodbuda vsem, ki hujšamo. Da, tudi jaz sem se vam pridružila 10.01.2005. Približuje se moj prvi dan, ampak mi sploh ni panika. Malo mi je zbilo motivacijo, ko je kolegica pri isti višini in teži in enakih pregrehah, izgubila 6 kilogramov, jaz pa smo tri (do konca jih želim 10). Pa še nekaj bi vas vprašala. Vsepovsod najdemo delitve na beljakovine, nevtralna živila..... samo OH in škrob nista nikjer natančno ločena (no, obstaja nekaj primerov na že tolikokrat omenjenem linku).... Toliko zaenkrat. Lep zasnežen pozdravček vsem skupaj , Darchy Darchy

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

3. feb 2005 12:34

Aneris, a lahko pridem malo na obisk, prosim. Rabim malo sončka. Pri nas sneži že od vščeraj zvečer in nam je "nametalo" vsaj 20 cm snega. Se boma pa smučali, če se že sončiti ne moremo... Darchy, glede delitve OH in Š, je ne boš nikjer najdla. Ti se drži samo tistega, kar je napisano v Rinini knjižici, pa bo (no pa še tukaj smo se že pogovarjale o določenih delitvak-soja, polenta, samo to je že druga tema). Ti samo vztrajaj pa bo. Pomisli zakaj je kolegica izgubila več kot ti, morda pa more tudi več izgubiti. Slon, dobrodošel. Lepo je videti, da tudi moškim ni vseeno kako izgledajo. Robi, Dušan, se strinjata, a ne? Vsaka sprememba vpliva na naš organizem, zato te boli glava, še posebej ker si bil navajen obilnih zajtrkov, sedaj pa samo sadje. Če boš vztrajal, bodo glavoboli hitro izginili, samo daj telesu čas, da se privadi, pa bo. Zasnežen pozdrav s Štajerske. maychi

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

3. feb 2005 13:00

Maychi ti samo pridi, ampak preden začne spet pihat burja, takrat ne pomagajo ne stopinje in niti sonce. Jaz pa pridem na Štajersko h tašči.

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

3. feb 2005 13:18

Zdravo! Meli, svojo statistiko sem že podala na eni strani, samo kg, ker se nisem merila. Bom se v 2. krogu diete, ki se je bom vsekakor lotila, ker moram še sigurno enih 8-10 kg. Veš, leta in leta se je nabiralo! Ko se vidiva, bom prinesla dokaz sramote! Katera ve, kje bi se dobil kakšen dober steznik ali korzet, ne hlače in tisti gumijasti pasovi! Takšen, ki ga lahko oblečeš z naramnicami. Morda pa moram v sex shop pogledat? Malo heca in malo resnice! S kremami sem že začela, s telovadbo tudi, a vseeno bom potrebovala steznik. Gledala sem oddajo, kjer je ženska uporabljala to zadevo, in jo vsakih nekaj dni zategnila v pasu in obseg pasu in trebuha se je drastično zmanjšal! Zato je najbolje tisti, ki ga zvezeš in ga z vrvico reguliraš. Če katera ve kaj več o tem, prosim! dalmatinka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. feb 2005 13:48

Zdravo! Marsikdo se ne bo strinjal, ampak Dalmatinka - jaz na tvojem mestu do dokončnega hujšanja ne bi rabila korzetov, pa zategovanja in podobnega sranja (imam namreč izkušnje s tem). Tam kjer je "zategnjeno, se poslabša obtok in so idealne razmere za razvoj celulita. Potem imaš pa "špeh v kepicah", ki se ga še teže znebiš. Daj, raje telovadi in se vsak večer pred tuširanjem s krtačo zmasiraj po problematičnih predelih. Od steznika pa ne pričakuj, da se ti bodo cm zmanjšali - če bi to držalo, bi po svetu hodilo kup ljudi, oblečenih v elastiko! Lisa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

3. feb 2005 13:49

Opazila sem, da razpravljate tudi o drugih dietah. Nekaj mnenj najdete tule: http://www.thedietchannel.com Darchy

Slon  

član od: 3.2.2005

sporočila: 3

3. feb 2005 14:07

Še enkrat hvala za vse spodbudne besede. Lepo dene ko slišiš da dieta praktično deluje, tako ti da novega zaleta ter voljo za nadaljevanje. LP Slon

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

3. feb 2005 14:33

Dalmatinka, dovoli, da ti nekaj povem. Noben steznik ti ne bo odstranil ali zmanjšal količine odvečne kože. Ne bodi huda, ker ti povem kar naravnost, ampak s steznikom lahko le trenutno zmanjšaš obseg pasu ali pa zadnjice. Odvečne kože se znebiš samo z operacijo! Žal je temu tako. Ženske so nekdaj nosile steznike, da so bile v pasu lepo vitke. Zategovale so se in padale v nezavest, ker so tako težko dihale. Z "osvoboditvijo" ženske so le-te odložile tudi moteče (mučilne) steznike. Dandanes jih uporabljajo ženske, ki želijo skriti šlauhe špeha ali kot korekcijo za pod kakšno oprijeto obleko. So pa stezniki tudi fetiši in sexualni stimulansi za fetišiste. Ženske jih pač nosijo in rajcajo moške ... V Nemčiji je možna že operacija odvečne kože na blagajno zdravstvenega zavarovanja, pri nas pa tega še nisem zasledila. Koža ne moti samo estetsko, pri tistih, ki so shujšali preko 50 kg je moteča in zato strošek operacije krije tudi zdravstveno zavarovanje. Če je tebi ostalo malo kože ti žal ni druge pomoči kot več gibanja in, če te bo to še naprej motilo, potem pride v poštev kozmetična korekcija. Nočem se delati pametne, rada pa bi ti prihranila odvečne in nepotrebne stroške za nakupe razno-raznih steznikov in korzetov, ki ti resno ne bodo pomagali. Možno je tudi, da ti zaradi stalnega podpiranja mišice postanejo še bolj mlahave. Aha, mogoče pa si kje videla ženske z "osjim pasom". To so tiste, ki so prav priščipnjene. Te se par let (tudi desetletja) zapored povezujejo (stezniki) in tako stanjšajo pas dobesedno na minimum. To zategovanje pa je celo zelo nevarno, saj so si nekatere s stalnim zategovanjem poškodovale oz. odvzele prostor notranjim organom. Zanimivo je ane, da človek dlje gre, dlje vidi. Najprej smo lepo debelušne in malo nas že moti, pa ne preveč, ker je pač luštno jesti. Potem se zavemo, se zbudimo in zgubimo odvečne kile. Kar naenkrat nas moti toliko stvari ... rade bi bile še bolj suhe, še lepše, bolj napete in čvrste. Dobro bi bilo mogoče malo dvigniti prsi in izsesati odvečno maščobo, ki je še ostala na nadlahteh in okoli kolena. Nikoli ni dovolj in prav je tako. Vendar pa je pri tem treba ohraniti trezno glavo in pričakovanja prilagoditi starosti, postavi in drugim dejavnikom, ki določajo naš stas. Sama imam preko 40 let, za mano sta dva poroda in kljub želji, da bi bila čvrsta, koža napeta in gladka, se moram sprijazniti z vidnim celulitom, gubami okoli oči, manj čvrsto in napeto kožo itd. Seveda se bom z vsemi sredstvi proti celulitu tudi borila, gube veselo mažem, telovadim za čvrstejši trebuh, se oblivam z mrzlo vodo za čvrste prsi in še vse živo počnem. Ampak dejstvo je, da nisem več stara 25 let in, da nisem polepšana z raznoraznimi triki tako kot ženske, ki jih vidimo v revijah. Apeliram na vse vas, da ne verjamete vsem živim reklamam. Čudežev ni, so samo pomagala! Nikar pa ne nasedajte časopisom in drugim medijem, ki nas posiljujejo z idealnim videzom ženske: visoka, mlada, napeta, nasmejana, uspešna pa še lepo in drago oblečena. Pa še nekaj, me pošteno smeh zvije, če pomislim kako bi se sama zategovala, špeh pa bi mi na drugih koncih ven lezel :o)) Pa brez zamere, saj smo malo "okepane" pa zgubane in še marsikaj, ampak pri starejše ženske imamo menda poseben čar ravno zaradi zrelosti in izkušenj, pri mladi pa prijazen nasmeh dela čudeže!! Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti