Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

2. feb 2005 11:16

Kaj je to ITM? in kako ga izračunati. nalin

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

2. feb 2005 11:35

Jaz sem pa danes, štirinajst dni po koncu diete izmerila svoj obseg in sem ugotovila, da imam čez trebuh 3 cm manj, kar pomeni da sem izgubila -20 cm na trebuhu.... JUUUHUUUHUUUUU. Danes imam gobovo juhico, paše. Pa eno bolno malčico. Bodite pridne mici_33

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

2. feb 2005 11:41

Nalin, ITM je indeks telesne mase in se zračuna takole: ITM= telesna teža(v kg) / telesna višina na kvadrat (v metrih). Do 18,5 ITM je premajhna telesna teža, od 18,5 do 25 je normalna teža, od 25 do 30 je prekomerna teža, od 30 do 40 je debelost in nad 40 je huda debelost. O.K.? kokos

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

2. feb 2005 11:48

Nalin, meni je uspelo priti pod pubertetniško težo, ki je tudi bila vseskozi tam nekje od 60-65, trenutno sem na dobrih 57-ih, tako da se da! Morda gre res težje, ampak gre! Če ne v prvem, pa v drugem krogu čez 3 mesece. No, upam, da se ne bo zdaj tudi meni čist ustavilo... Poskušam razmišljat pozitivno in premagati ta neutemeljeni strah. Poskusi tudi ti! Če imaš voljo in ni kakih drugih ovir (problemi s sklepi ali kaj podobnega), ti priporočam tudi lahkoten tek ali pa kak pohod v hrib. Meni zelo pomaga. Kokos, to poznam, ravnokar sem to doživela (2 dni - 2 kg gor), pa tudi po prvem krogu lani spomladi sem to kmalu doživela in uvidela, da se bo treba kar držat ločevanja in presledkov med obroki, sicer bom kmalu spet tam, kjer sem bila. Enim pač uspe tudi drugače, smo pač različni! Encijan

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

2. feb 2005 12:10

Aha po tej lestvici imam normalno telesno težo (22), želim pa imet 18.5. Moj matej sprašuje kakšen idealen ITM je pa za moške? nalin

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

2. feb 2005 12:30

Nalin, ITM služi za okvirno oceno prehranjenosti, meje so tudi za moške enake, vendar z opombo, da veljajo za netrenirane osebe določene starosti. Za več informacij poglej npr. na tole stran: http://www.osebnitrener.com/online/itm.htm L.p. Encijan

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

2. feb 2005 12:51

hja sam mal je čudno, ker bi potem moral biti moj matej pri 187 cm težak samo 75kg, da bi imel itm 21.5 Po neki drugi izmeri teže cm-100 za moške (87kg-matej) in cm-105 za ženske (61kg-jaz), se mi pa kg zdijo za moškega vredu za žensko pa spet ne. nalin

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

2. feb 2005 13:20

Ja, Nalin, saj se moški in ženske res razlikujemo po sestavi, zato imaš po moje kar prav. Sicer pa piše, da gre za okvirno oceno in ne za edini in glavni kriterij. Zato ne vzeti tega za "sveto". Sicer pa je normalno od 18,5 do 24,9 in ne samo 21,5. Moraš malo drugače pogledati na vso stvar, moških in žensk res ne moreš dati v isti kalup. Na omenjenem naslovu je tudi pojasnilo, ne vem če si ga prebrala: "ITM dobro ocenjuje delež telesne maščobe, vendar ga ne smemo uporabljati kot natančen izračun. Obstajajo korelacije med ITM in deležem telesne maščobe, ki so odvisne od spola in starosti. Primer: ženske imajo v povprečju večji delež maščobe kot moški. Prav tako ima starejša oseba z istim ITM kot mlajša večji delež maščobe. Ocena ITM ni primerna za trenirane športnike, ki imajo veliko mišične mase in majhen delež maščobnega tkiva (npr. bodybuilderji, šprinterji...). Kot vsaka podobna metoda je tudi klasifikacija hranjenosti pri ITM izračunana na podlagi povprečja - ker je ITM odvisen le od teže in višine in ne upošteva deleža maščobe imajo trenirani športniki velik ITM, vendar zaradi tega nikakor niso "debeli". ITM uporabljajte kot pokazatelj nepravilnega prehranjevanja in kot opozorilo za zdrav način življenja. Vsekakor pa ITM ne jemljite kot diagnozo - za natančno določanje zveze med zdravstvenim stanjem in ITM je potrebno upoštevati tudi ostale podatke in mnenje strokovnjakov z zdravstvenega področja." Lahko pa na istem portalu uporabiš (spet ne čisto "zares") kalkulatorja za izračun idelanih mer ločeno za ženske in moške. Rabiš le obseg zapestja. Rezultat niso kg, ampak cm. Meni je bilo zanimivo, samo za sekirat se pa ni... Bye! Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 02. feb 2005 13:24:50

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

2. feb 2005 14:23

Pozdravljene, želim vam povedati, da sem naročila drugi del Rinine knjižice, kjer so jedilniki za drugih 90 dni. Izide marca in mi bo zagotovo prišla prav, saj sem se lani po 180ih dneh spet malo poredila (zato sem sedaj ponovno z vami Picika, delam jogo, pa tibetanke, shiatsu, rada bi pa spoznala tudi pilates. Če ti ne bo odveč mi prosim pošlji še meni. Irena

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

2. feb 2005 15:00

Irena19, ko boš dobila knjigo prosim poročaj, če je uredu, da vemo ali se jo splača kupiti. Pa na ceno ne pozabi. Ful sm srečna dones ko sm na vodi, upam pa da bom od jutri zjutraj še bolj. Takih grehov si ne bom več privoščila - OBLJUBIM!!!!!! Čau čau kokos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti