Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

1. feb 2005 13:47

No vidim, da sem napačno začela.. Pustimo te kg pri miru, vsak zase ve, kaj in koliko bi rad se znebil odvečnih kg, važno je, da gredo dol, a ne. Glede kisa - jaz ga ne morem piti ne samega, ne z medom, ker ima tako navgražen okus, da... Še nakaj bi vas vprašala: ali se je tudi kateri od vas po vodnem dnevu jezik obarval belo. Ne vem, ali je to od vode, ali pa je kaj drugega na pohodu. Pozdrav, Mateja. lkc

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

1. feb 2005 14:41

Meni se jezik ni nič obarval, je ostal isti! Mogoče se ti je pa vodni kamen na jeziku nabral Kairos

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

1. feb 2005 16:36

Kairos, ta je pa dobra ! Mi je smeh ušel in sem skoraj računalnik popljuvala, saj žvečim jabolko. Sy, malo si nas narobe razumela. Ne 60 kg pri 160. Jaz osebno sem jih imela 64 pri svojih 158 cm in verjami, da je groza. Mislim, da je huje, kot pri 163 cm imeti 71,5 kg. Dalmatinka in Francka še malo pa bo Meli Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) meli* dne 01. feb 2005 16:44:14

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

1. feb 2005 17:34

Pozdravljene! Pa sem spet med vami! Ta bronhitis mi jo je pa krasno zagodel. Cel mesec sem samo smrkala in kašljala! Orbitrek je zato sameval in kilogrami so obstali. Danes imam točno toliko kg kot 5.januarja, po prvem vodnem dnevu! In jutri me čaka 2.vodni dan in nisem prepičana, da se ga bom 100% držala, saj sem tisto kilo in pol, ki sem jo zgubila na vodni dan, še isti teden dobila nazaj (pa nikjer nobenega greha) in sedaj je trajalo tri tedne, da sem 1,5 kg spet izgubila. Pri dieti sem kar dosledna, a za vodni dan nisem prepričana. Ja, seveda, saj naslednji dan vaga pokaže kg v minus, ampak pri meni žal ne obstane na isti teži tudi nadaljne dni. Veliko bolj razmišljam, da bom namesto vodnega dneva imela kar še en sadni dan. Na vagi se v enem samem dnevu zaradi sadja ne bo nič spremenilo, zato tudi razočarana ne bom. Če se samo spomnim kako blazno vesela sem bila, ko je vaga po vodnem dnevu pokazala -1,5! Potem pa taka katastrofa! Razumem, da sem prvi mesec shujšala manj kot bi lahko, saj sem med novoletnimi prazniki kar lepo grešila, ampak sedaj, ko sem bila cel mesec pridna, a zaradi boleznil nisem mogla migati.... Torej, da še enkrat napišem, kar sem pred časom že napisala: pri meni dieta brez konkretnega miganja ne deluje! Torej orbitrek bo v zadnji tretjini zelo trpel, kajti s kg sem, glede na zastavljen cilj -10 kg, malce čez polovico, a sem čisto tiho upala, da bo šlo dol še več. Ampak jaz se ne dam! Dokler ne bodo kg takšni kot si jih želim, ne bom odnehala!!! Punce, tole svoje jamranje sem napisala samo zato, da ne boste obupale, ko se vaga ne bo hotela premakniti. Jaz nisem in tudi ne bom! Pa če bo potrebno dieto ponoviti, jo pač bom! Dalamatinka, sedaj bo pa že čas, da se srečamo, kajne? Kam pa se je Galja skrila? Sabina

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

1. feb 2005 18:03

Živijo. Trixie- "fora" vodnega dne ni v tem, da bi izgubili kilograme in potem ostali na tisti teži. Če pomisliš je čisto ogično, da imaš po vodnem dnevu 1,5 kg manj-saj nič ne ješ, tekočina pa gre tudi takoj ven (pomisli kolikokrat si bila na WC-ju) in ko naslednji dan ješ se nisi "zredila" ampak to je pač "teže" hrane. Dan prej si imela popolnoma prazen želodec, naslednji dan pa poln hrane. No dovolj o tem. Poanta vodnega dne, kot sem že napisala ni v izgubljanju teže ampak v čiščenju telesa. Z vodnim dnem odplaknemo iz telesa vse strupe, maščobo (ki se je v času celega meseca topila...) in ravno zaradi tega ti priporočam, da se ga držiš jutri. Torej spravi vse strupe iz svojega telesa. No želim ti še veliko izgubljenih kilogramov, saj še je kat+r nekaj časa do konca, a ne? Kairos dobra ugotovitev. Še verjeti bom začela Lp, maychi

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

1. feb 2005 19:44

Sedaj pa se še jaz malo oglasim. Danes mi je končno uspelo. Kaj le?Pri fantu bi morala spet jesti večerjo, ampak mi je le uspelo obdržati svojo besedo, odgovorila sem samo ne hvala in da hujšam in s tem je bilo konec debate. Vem, da jim ni bilo najbolj všeč, ampak moram narediti nekaj zase, čeprav nimam občutka da grejo kg kaj dol, na tehtnico pa tudi nočem stopiti, da ne bom razočarana in da ne bom izgubila upanja. Samo k telovadbi se še moram spraviti, orbitreka nimam, za fitnes al kaj drugega nimam denarja zato se bom lotila kar doma in upam, da mi bo uspelo. Hvala vsem za podporo tudi jaz vse 100% podpiram. tocka

lily16  

član od: 1.2.2005

sporočila: 3

1. feb 2005 20:19

Pozdravljene, danes sem prvič na tem forumu, je pa moj drugi dan te diete. Moram priznati, da sem ful lačna in pred očmi imam samo sladke stvari (sem zelo sladkosneda). Danes sem se že malo pregrešila, ko sem prišla iz službe sem bila res lačna, kosilo pa še ni bilo pripravljeno tako, da sem pojedla nekaj suhih sliv in kivi; upam da to ni tako velika pregreha. Nimam dosti preveč kg in do dveh let prej sem lahko pojedla kar sem hotela, pa sem bila vseeno suha, zdaj pri tridesetih pa se mi je začelo nabirat predvsem na pasu in ta zadnji, zadnje mesece pa se mi zdi, da vse kar pojem se takoj vidi. Vse hlače, ki so mi bile prej mogoče malo velike so mi zdaj ozke ali pa jih sploh ne morem obleči. Upam, da bo ta dieta pomagala. Imam pa še eno težavo: morala bi se učiti pa se ne morem zaradi lakote. lily16

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

1. feb 2005 21:42

Vse najboljše za prihajajoči rojstni dan mare_M. Ti raje zdaj voščim, ker nisem ravno vsak dan tule... Lp tudi vsem ostalim... Amelie

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

1. feb 2005 22:00

Dober večer vsem starim in novim! Dalmatinka poglej svojo zasebno pošto tu gor, našla boš odgovor na svoje vprašanje glede pilates vaje. Meli igram se posrednika upam, da ne zameriš. Navsezadnje srečo je treba deliti, se strinjaš? Dipsi, kje si se izgubila? Javi se no malo, da poveš kaj in kako. Kokos tudi ti se nam malo oglasi, da izvemo kako prestajaš čas, ko nisi na dieti. Trixie le pogumno se sooči z 2.VD boš videla, da boš dosti bolj lahkotna saj se takrat telo čisti strupov, ki jih telo nabere. Tudi sama sem bila brezvoljna v 2. mesecu in sem mislila, da vodnega dne sploh ne bom zdržala, ker mi je upadla volja saj so kg stali na mestu. Pa sem pojamrala tukaj in dobila sem pozitivne odgovore, ki so mi pomagali prebroditi krizo, ki me je že pošteno načela. Ko pa sem po vodnem dnevu stopila na vago mi je le ta pokazala -2kg. Ugotovila sem, da je na vodni dan potrebno popiti več kot 3l tekočine saj sem prebrala, da na postu z vodo več, ko se zaužije vode več se telo prečisti. Bila sem zelo ponosna nase, ker sem zdržala vodni dan. Sedaj mi kg zopet stojijo vendar cm ne mirujejo. Zdrži saj ti to zmoreš in boš zmogla tudi jutri. Pridi na forum, da ti bo lažje. Sedaj pa grem na večerno toaleto in v posteljo. Lahko in mirno noč vsem! Irena picika

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

1. feb 2005 22:39

Dober vecer, Hvala vsem za odgovore glede kisa. Sem mislila, da je samo meni tako zanic. Okus je grozen, cesar nisem pricakovala, saj ponavadi popijem kis od solate in mi je res dober. Ampak kis z vodo, zjutraj na tesce ... bljak. Jutri zjutraj bom probala z medom pa bom videla, ce bom se nadaljevala. Dalmatinka, naj ti zaupam nasvet moje mame. Enkrat sem ze napisala in ne se jezit, ker bom ponovno napisala tole. Hladna voda naj bi poskrbela za cvrstejso kozo. Meni je tako ze tako preslo v kri, da prsi, nadlakti in stegna z zadnjico ob vsakem tusiranju se malo oblijem s hladno vodo. Pozimi samo na koncu, poleti pa si privoscim pravo knajpanje pod tusem. Trikrat zamenjam mlacno in hladno vodo in se vsa oblijem. Sicer ti priznam, da moja koza ni vec napeta kot je bila pred desetimi leti in tako ti ne morem zagotoviti, da to res pomaga, ampak je zelo enostavno. Stari ljudje pa so tudi poznali par trikov in tako sem se odlocila, da temu verjamem. Poskusi, saj nic ne stane :o)) Glede nadaljevanja 3MD pa menim takole: glede na to, da je v tej dieti zelo malo proteinov, je verjetno 3 mesece tista meja, ki je se razumna. Premalo zauzitih proteinov lahko nacne tvojo misicno maso. Po moje bi jih morala zato malo dodajati - meso (ce ga ne maras potem ribe), sir, mlecne izdelke, jajca in razne orescke ter semena. Verjetno se tudi ti bojis, da ko bos enkrat brez "reda", ki ga predpisuje nas nacin prehranjevanja, da bos popustila, se najedla in se zredila. Zakaj si 3MD ne priredis za naslednje 3 mesece in recimo dodas se en B dan (mogoce namesto sadja). Imela bos red in zagotovo se ne bos zredila. To je samo moj predlog Dalmatinka in resno ti svetujem, da pocakas 3 mesece. Saby, cestitam za opravljeni izpit. Mogoce bi se morala postiti tudi ob naslednjem :o)) Malo heca saby. Irena, samo da si uzivala. Sama sem se rodila na kmetih in povem ti, da sem kot otrok pridobila kar dobro "podlago" z raznimi klobasami, zaseko in ostalimi svinjskimi a tako dobrimi jedmi. Se bojim, da sem od kmeckega porekla ohranila le apetit :o)) Danes sem si privoscila purana in solato, jutri pa bom malo fizola, saj se mi ga ze posteno ljubi. Upam, da ne bo prehudih posledic, saj veste kaksnih :o)) Vse ste pridne in res je, danes je dejansko za nami PRVI dan. Gremo veselo dalje ane :o)) Lahko noc Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti