Sivi lasje...zakaj pa ne?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2014 10:27

A sivi lasje? Ravno včeraj sem kupila barvo, da zrihtamo narastek.

Za hojo po vodi sem si pa kar škornje nabavila, zaenkrat ne obvladam niti hoje po gladini niti na pol je ne znam dati. Pa četudi bi to obvladala, sivi lasje bi verjetno še ostali.

 

Loni Makaroni

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. maj 2014 13:29

Loni, jaz ti lahko dve odstopim, podarim, še dokaj frišni, ki jih ne potrebujem več

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

16. maj 2014 15:14

Imam sodelavko, ki si je pustila sive lase. Postrižena je na kratko in ji zelo pristaja.

Pa še tole: Poznam tudi dame, ki so bile vedno spedenane od glave do peta, njihovi možje pa so veselo odpeketali za kakšno, ki ne preživi toliko časa pred ogledalom. Ali pa od gospa, ki so zelo lepo skrbele za njih in za dom, lepo vzgojile otroke in se za povrhu znale tudi zelo lepo uredit...

Pa ne me narobe razumet, menim, da se je potrebno uredit vsak dan. Ne samo za sodelavce in svoje šefe, ampak tudi za svoje bližnje. Menim pa, da trenerka, sivi lasje in nenaličen obraz nimajo nič z neurejenostjo, če je trenerka lepa in cela, frizura počesana, obraz pa čist in nasmejan.

 

 

Lopatka

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

16. maj 2014 15:31

Lopatka je napisal/a:

Imam sodelavko, ki si je pustila sive lase. Postrižena je na kratko in ji zelo pristaja.

Pa še tole: Poznam tudi dame, ki so bile vedno spedenane od glave do peta, njihovi možje pa so veselo odpeketali za kakšno, ki ne preživi toliko časa pred ogledalom. Ali pa od gospa, ki so zelo lepo skrbele za njih in za dom, lepo vzgojile otroke in se za povrhu znale tudi zelo lepo uredit...

Pa ne me narobe razumet, menim, da se je potrebno uredit vsak dan. Ne samo za sodelavce in svoje šefe, ampak tudi za svoje bližnje. Menim pa, da trenerka, sivi lasje in nenaličen obraz nimajo nič z neurejenostjo, če je trenerka lepa in cela, frizura počesana, obraz pa čist in nasmejan.

 

 



Lopatka

 

SMARTY1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

16. maj 2014 16:10

Mili bog,  pa saj frizure niso zaradi moških. Tisti, ki bo svojo zapustil zato, ker si ne barva las, naj kar gre, čim prej tem bolje. Mogoče takole razmišlja kaka najstnica, pri odraslih ženskah pa.... no, pa smo spet pri Daisy in Onslowu. S tem, da eni tudi na higieno niso tao zelo mahnjeni, saj vemo, kaj je Napoleon pisal svoji ženi. Trenerka pa nima nič z neurejenostjo v telovadnici ali na nogometnem igrišču, za druga javna mesta pa nisem tako zelo prepričana.

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. maj 2014 16:36

hedonist je napisal/a:

Pa je šla resna debata spet k hudiču :( 

hedonist

hedonist, pa še kako prav imaš ni prva, zadnja pa tudi ne...

ali pa jaz spet čisto nič ne znam razbrati med vrsticami

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

16. maj 2014 17:02

Babka, nč bat, med vrsticami ni čisto nič tko kot tudi ne v njih samih. Dvojna merila pač s strani moderatotorja 2 .

hedonist

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

17. maj 2014 13:43

In naši možje, partnerji, prijatelji ali karkoli so že, ki si ne barvajo las, ali niso zanimivi, eni z gostimi lasmi drugi manj gostimi so naravni in take spremljamo.Kakor so meni posiveli , tako tudi njemu in takšna vztrajava drug ob drugem. Prej so šli prsti čez črne lase zdej pač čez posivele in prej mi je reku, da imam že kakšenga sivega (videnega na narastku) , no zdej pa lahko reče obratno.                                                                                          Tudi njemu pašejo tisti vmesni že svetlejši, je prav šarmanten in kakor koli, moj je.Če je pa samo moj?...no, daleč od oči nič ne boli.           

zaja

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

17. maj 2014 22:22

Vendelina jr. je napisal/a:

Kotarca je napisal/a:

 

Kam pa pridem, ce bom ze zdaj delala vse, da mu bom se bolj vsec? To prisparam za takrat, ko bom v letih in siva.

 

lucka sorry, malo smetimo.

 

 



Kotarca

 

Tvoj odnos do sebe in do partnerja in do okolice je v resnici prvenstveno tvoja stvar.

 

Mnogo let nazaj - bil je še težek socializem, v Mariboru so še v Zlatorogu delali kozmetiko in je Bernarda Marovt  nastopala v fenomenalni reklami za šminko (Samantha se ji je reklo, prej pa Margaret Astor) in je šla tako: Dečko in dekle se v avto nekaj sporečeta, dekle s solzami steče ven in ko pride do varnosti svoje sobe, iz torbice izvleče šminko in ogledalce in si popravi šminko. In v off-u je bil slogan: Bodi lepa samo zase.

Če kdo to najde na YT, bom zelo hvaležna.

 

Ker tisto reklamo bi zaradi "Bodi lepa samo zase" morali vrteti vedno znova in povsod in vse dotlej, ko bi ženske vseh starosti ukapirale, da je pomembno biti lepa prvenstveno zase. Lepa zase pomeni, da se spoštuješ in da spoštuješ tudi okolico, tipo partnerja, familijo.  Ker od babšetov vseh starosti, ki nerujene v šlafrokih ali razvlečenih trenerkah bodisi vsi bežijo ali pa tisti, ki ostanejo, takih oseb preprosto ne spoštujejo. Tako to gre.  Tisti izgovori v stilu: nimam časa, se tako ukvarjam s familijo, da se sama ne uredim in se bom, ko bo starejša, sedaj me pa morate sprejemati takšno kot sem, če ne bom pa še malo bolj najedala, kot to počnem že itak.....so preprosto poceni.

In preden se na tole usuje perje: Osnovna urejenost vsak dan in do domačih spada v približno isto zgodbo kot vztrajanje na pogrnjeni in urejeni mizi v času obeda. Eni to prakticiramo. Smo se tule že nekajkrat po tem kriterju prešteli.



Vendelina jr.

 

 

 

 

Vendelina jr. pod tole se pa podpišem.

kalcicl

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

17. maj 2014 23:58

Kljub  nekaj strani dolgem  "pametovanju"  še vedno ne morem ugotoviti, kaj je narobe  če si mlada  ženska , kdaj pa kdaj zaradi neukrotljivih las zaveže ruto na glavo. Nekateri si jo tudi čez dan in lepo zgledajo. Kot da zaradi tega ne spoštuje partnerja, ali kaj? Kaj vam pa je? 

Nobeno pretiravanje ni dobro, na nobenem področju; pretirana urejenost zna biti hudo dolgočasna, če ne že moteča, pretirana  brezbrižnost pa tudi.

Spoštovanje do partnerja je  zame  bolj to, da se upamo pokazati,  take kot smo, tudi z napakami in tudi neurejene kdaj pa kdaj. Predvsem pa brez maske, take ali drugačne.

In če me že citirate, citirajte vse, tudi smeške, s temi dobi stavek popolnoma drug pomen.

Če Lučka že nima dovolj sivih las, jih je  ob vseh  teh  pametovanjih  zagotovo dobila.

Pa še  kdo drug tudi.

 

 

 

 

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti