Sivi lasje...zakaj pa ne?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. maj 2014 10:55

Kot Vanja si tudi sama perem lase skoraj tako pogosto kot zobe, čeprav so mi pri zobarju prekomerno pucanje zob odsvetovali (to drgnjenje mi je ostalo po letih nošnje aparata), pranja las pa ne (saj zobar za to glih ni kompatibilen). Imam pa to "srečo", da imam na glavi sicer gost okras, a špagetaste sorte, ki je tik tak suh.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2014 11:20

Kotarca je napisal/a:

 

Kam pa pridem, ce bom ze zdaj delala vse, da mu bom se bolj vsec? To prisparam za takrat, ko bom v letih in siva.

 

lucka sorry, malo smetimo.

 

 



Kotarca

 

Tvoj odnos do sebe in do partnerja in do okolice je v resnici prvenstveno tvoja stvar.

 

Mnogo let nazaj - bil je še težek socializem, v Mariboru so še v Zlatorogu delali kozmetiko in je Bernarda Marovt  nastopala v fenomenalni reklami za šminko (Samantha se ji je reklo, prej pa Margaret Astor) in je šla tako: Dečko in dekle se v avto nekaj sporečeta, dekle s solzami steče ven in ko pride do varnosti svoje sobe, iz torbice izvleče šminko in ogledalce in si popravi šminko. In v off-u je bil slogan: Bodi lepa samo zase.

Če kdo to najde na YT, bom zelo hvaležna.

 

Ker tisto reklamo bi zaradi "Bodi lepa samo zase" morali vrteti vedno znova in povsod in vse dotlej, ko bi ženske vseh starosti ukapirale, da je pomembno biti lepa prvenstveno zase. Lepa zase pomeni, da se spoštuješ in da spoštuješ tudi okolico, tipo partnerja, familijo.  Ker od babšetov vseh starosti, ki nerujene v šlafrokih ali razvlečenih trenerkah bodisi vsi bežijo ali pa tisti, ki ostanejo, takih oseb preprosto ne spoštujejo. Tako to gre.  Tisti izgovori v stilu: nimam časa, se tako ukvarjam s familijo, da se sama ne uredim in se bom, ko bo starejša, sedaj me pa morate sprejemati takšno kot sem, če ne bom pa še malo bolj najedala, kot to počnem že itak.....so preprosto poceni.

In preden se na tole usuje perje: Osnovna urejenost vsak dan in do domačih spada v približno isto zgodbo kot vztrajanje na pogrnjeni in urejeni mizi v času obeda. Eni to prakticiramo. Smo se tule že nekajkrat po tem kriterju prešteli.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

14. maj 2014 11:34

Je že ena rekla, da je moža lažje dobit kot obdržat ... sicer meni itak ni fora obdržat moža, to mi nekako deluje kot da mi je on cilj v življenju. Če mu je do mene, bo ostal, če ne, pa naj gre.

 

Je pa res, da potrebuješ nekaj samozavesti, da prideš do faze, da hočeš biti lep (bolje rečeno, urejen) sam zase. Pa tudi časa.

mamamia

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

14. maj 2014 13:36

Vendelina jr. in mamamia 

blossom

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

14. maj 2014 18:21

Limnol, I beg to differ.  Sreča je bila, da sva se znašla skupaj v isti sobici. 

Potem, kako uspešno in srečno življenje imaš je kot skakanje od kamna do kamna, če hočeš čez reko. Vsaka najmanjša odločitev je kamen. In dejansko je tako, da imajo eni pač večjo "pamet", na kateri kamen bodo stopili kot drugi. Za ene izgleda, da si komaj kdaj zmočijo prste. To se nazadnje vidi kot "sreča". Drugi so kar naprej v vodi in lezejo ven.

 

 

 

 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

15. maj 2014 11:02

Eni si pa z mostom pomagajo

lp

mzm

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. maj 2014 16:26

Tadrugi pa imajo pred seboj ogromen ocean :)

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. maj 2014 21:00

Eni pa kar morje razdelijo.

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

16. maj 2014 9:50

En je enkrat hodil po vodi, pa mu tudi ni nič pomagalo.

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

16. maj 2014 9:53

Pa je šla resna debata spet k hudiču :( 

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti