Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

12. dec 2013 14:23

Zanimivo mi je bilo, da je predvčerajšnjim po Binetovi oceni Tomaž predstavil nekako neuravnotežena predjed in glavno jed.

Včeraj je Lidija, kot najslabša, skuhala jed, ki ji vsi trije mojstri niso imeli večjih pripomb. Vsi tije hodi so bili izjemno lepi in očitno tudi dobri, ker so krožniki prihajali nazaj čisto izpraznjeni. Tudi sladico je imela fenomenalno.

Danes je Kaja predstavila vse tri hode, ki so jih vsi trije dokaj skritizirali in jih bodo do večera še krepko popravljali:

koromačeva juha ni imela okusa po koromaču, v zvitku je poleg škampov porabila še kozji sir, kar tudi ni preveč pasalo, glavno jed - svinjsko ribco in vse na krožniku je naredila sladko, v sladici pa jurkina pena ni pasala skupaj s sladoledom iz rdeče breskve. Me prav zanima, kako bodo do večera trije mojstri njen menu popravili.

Me pa zanima recept in izvedba Lidijnega malinovega sladoleda, ki so ga izjemno pohvalili.

BABI 2+2

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. dec 2013 14:41

Bojim se, da bomo na koncu rekli kot v tisti reklami: To je vse ena kuhna. Upam, da bo finale pošten in zmagovalec tisti, ki si to res zasluži, pa šov gor al dol.

 

naor

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

12. dec 2013 21:15

Če mene vprašate, je res vse ena kuhna. Zakaj v takih oddajah, ko glasujejo gledalci, ne objavijo števila glasov, ki jih dobi tekmovalec na vročem stolu? Poptv vse skupaj prireja, zato da je vse bolj šokantno in si s tem povečujejo gledanost.

 

Zakaj vsi favorizirajo Tomaža, saj na koncu ni važno znanje, ki ga ima - načeloma je zmaga odvisna od števila glasov gledalcev, ali ne? Če je meni Lidija bolj simpatična in ji bolj privoščim denar, nekaj znanja je tudi pokazala, bom glasovala za njo in ne za Tomaža, ki vse obvlada. Govorim hipotetično..

Sunny09

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. dec 2013 21:55

Tako tudi jaz mislim. Danes se je zelo izkazala. In po prikazanem se vidi, da se je tudi nekaj naučila. Res ji privoščim. A Tomaž, ki mi ni tako ljub, je pa reci in piši res dober kuhar. Naj ljudstvo odloči. Jaz ne glasujem, navijam pa.

 

naor

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

13. dec 2013 3:09

Tudi sama ne glasujem, ampak tale cmera Lidija...res za nikamor, nekaj časa mi je bila še simpatična, zdaj pa daleč od tega. Mislim, da je samo Tomaž ta, ki res obvlada. Kaja, uffff, njo pa po moje čaka odlična kariera, punca ima res nastop. Dobra je.

Vesna555

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

13. dec 2013 8:28

Tudi meni je bila Lidija dolgo časa kar všeč, ampak sedaj pa vsa ta cmeravost dobesedno najeda živce - dejstvo je, da se je včeraj zelo izkazala in počakat je treba, kaj bo scumpral Tomaž, ker Kaji baje ni šlo ravno najbolje.

Ampak itak pa vse skupaj nič ne šteje, ker ljudje se odločajo na podlagi kaj jaz vem česa. Tega, koliko glasov je dejansko dobil kateri od udeležencev, pa seveda ne moremo videt in vedet, saj je to komercialna TV in zadeve prikrojuje tako, kot oni mislijo, da je najbolje.

rrr

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

13. dec 2013 10:02

če gostilna išče šefa potem je to tomaž...če pa ljudje iščejo šefa je za njih pa lidija..seveda ma pa vsak svojega tistega ki ga je najbolj pritegnil..

Teja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. dec 2013 14:14

Ja, šov je zastavljen tako, da se išče šefa, a v šov so vzeli izšolane kuharje z daljšo ali krajšo prakso in popolne amaterje. Že to pove, da boj ne more biti enakovreden. Mislim, da so amaterji bolj za mašilo, da lahko šov tako dolgo traja in se jih meče tedensko ven. A tako kot lani je tudi letos v skupini oseba, ki ima poleg volje in želje še lastnosti, ki so všeč širši publiki. Pa ni bila vrhunska kuharica, čeprav jaz menim da so Lidijo po krivici označevali za najslabši člen. Njene kreacije na samem začetku, sploh pa zdaj ne govorijo takemu mišljenju v prid. Je pa res moteče to njeno smejanje, jokanje, vreščanje. A taka je, s tem pač  ne škodi nikomur. Ves čas moramo imeti v mislih (če se s tem sploh ukvarjamo), da to ni kuharsko tekmovanju v smislu kdo je boljši in bolj podkovan, ampak da je to šov, igra živcev. Po toliko tednih se človek popolnoma razgali in takrat pride na dan tudi vse tisto, kar sicer nočemo, da bi drugi vedeli. Sicer pa še par dni in vsega bo konec. Kdor je gledal, je pa tudi dobil kakšno idejo, se morda kaj naučil. Kruha in iger.

 

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. dec 2013 7:26

naor je napisal/a:

 Kdor je gledal, je pa tudi dobil kakšno idejo, se morda kaj naučil. Kruha in iger. naor

Naš frišno polnoletni prestolonaslednik je pokazal interes za kuharijo. Aleluja.

Loni Makaroni

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. dec 2013 19:41

Se bomo danes znali odločiti, za koga bomo glasovali ??? ali bomo jutri spet govorili, kako je ta šov bil samo ena velika kuhnja ??? Jaz sem svojega zmagovalca izbrala, po načelu gostilna išče šefa, čeprav mi je pridna mravljica mnogo bolj simpatična : Res ima jajca...

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti