Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

12. sep 2014 12:38

Jaz pa trenutno ustvarjam recepte iz druge sezone in se ne obremenjujem preveč s tole novo, bo prišla sigurno tudi nova knjiga in bom počakala na res lepe opise postopka, točne recepture in slike . Prva in druga knjiga sta mi zelo všeč, obe dobila za darilo, ker moji prijatelji vedo, kakšen obsedenec s kuharskimi knjigami sem ... Res pa je, da gledam gostilno in si tudi kakšno stvar zapišem v svoj zvezek z recepti in kuharskimi nasveti (če bi v knjigi kaj manjkalo ).

Sandra_a

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

12. sep 2014 12:42

Draga  MiriBon,imaš prav, masa je res podobna bolj masi za za ameriške palačinke. Šmoren,katerega delamo v našem koncu je malo drugačen,ne ločimo beljakov od rumenjakov in ne damo nič pecilnega. Pri nas naredimo testo,kot za palačinke,le pečemo jih bolj debelo. Tako,da Bine je res delal šmorn  po principu ameriških palačink.

 

mopsika

bernbern  

član od: 13.12.2012

sporočila: 1

12. sep 2014 12:43

Mi je uspelo spremljat Bineta, ko jim je razlagal, pa sem si takole napisala:

Naredil je iz 4 jajc, ščep soli, pol litra mleka, za moko ne vem točno, je bila pa gladka moka. Sladkorja je dal vse skupaj par žličk, ker je potem proti koncu še posul s sladkorjem v prahu. Uporabil je polovico vanilijeve palčke in dobro konico žličke pecilnega praška. Masa je bila na kocu nekaj srednjega, puhasta ampak tekoča.

Ko ga je dal pečt, je dal najprej žlico masla, vliv dve veliki zajemalki mase, popekel kot eno debelo palačinko, proti koncu narezal na povštrčke in posul s sladkorjem v prahu. Na koncu morajo hrustat na zunaj, notri pa fino mehki.

 

MiriBon je napisal/a:

Vrtejbenka je napisal/a:

Danes nam je šef predstabil svojo prvo jed ,ki bo na jedilniku...šefov šmoren..odlično...in tudi pokazal slivov džem z sivko,ki bo v prodaji,če ga ne bomo domasami  delali.

Šefov šmoren...beljake in rumenjake ločiš,iz beljkoav in sladorja naredimo sneg,ne prav trdega,da je kremast...rumenjake zmešamo z mlekom,moko,vanilijivo sredico,pecilnim praškom,soljo..na koncu počasi dodamo sneg.Sladoled iz slane karamele...karamel zalijemo z vročo sladko smetano..maso ohladimo do mlačnega,dodamo solni cvet,rumenjake,glukozo v prahu in vse skupaj damo v mašino za sladoled.Slivov preliv z sivko...Karameli dodamo izkoščičene slive,zalijemo z malo vodo,podušimo,dodamo sivko ..dušimo še par minutk.Spečemo šmorn..šef ni povedal,toda delovalo mi je ,da ga je spekel na maslu..ko je bil pečen ,ga je zrezal na povšterčke potresel z sladkornim prahom in še malo pekel,da se je sladkor malo karameliziral..

Dober tek..



Vrtejbenka

 

A se da dobit približne količine (tj. št. jajc in pa približne količine mleka in moke). Ker zaenkrat še nisem delala šmorna, bi še vprašala, kakšna mora biti konsistenca mase (a je podobna masi za souffleje ali bolj masi za ameriške palačinke?)



Life is war against boredom~

bernbern

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. sep 2014 12:44

Mislim, da količin ne pove. Saj pri šmornu se ne spomnim, da bi jih, prav tako pri obari. Najbrž bo res treba počakati na knjižico. Naj kdo pravočasno pove, kdaj in kje jo bo za dobiti. Prosim!

 

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. sep 2014 12:47

Oprostite, ker učim krivo vero, oz. sem slaba učenka, ne poslušam učitelja. In še ne berem prejšnjih postov!

 

naor

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

12. sep 2014 15:27

Bine Volčič je dodal/a nove slike (4).
1 uro ·

Ponosen sem na krasno ekipo, s katero pripravljamo že tretjo knjigo "Kuhinja išče šefa", v kateri bodo zbrani recepti letošnje sezone.
Fotke so ponovno fantastične, hvala fotografu Mihi Bratini & team, oblikovalcu Ivorju Boguniću in urednici Nini Jeklič - super ste!

 

 

Objava šefa na fb-ju. Knjiga vsekakor bo, vprašanje je le še kdaj bo .

Sandra_a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. sep 2014 15:48

Ja to so meni ko ameriske palacinke tak da kaj novega ravno ni no. Je pa hecno da mu v isti oddaji ni bilo jasno kaj so to ponvičniki :)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. sep 2014 15:56

Vprašanje: A potem je vso to maso naenkrat nalil v ponev, jo pekel in razdrobil, al kako? 

Danes odkriti v kuhinji nekaj novega je kar umetnost. :)

 

 

Vanja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

12. sep 2014 15:59

Natanko tako,Vanja.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti