Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

8. sep 2014 17:43

Danes sem za foro naredila poširana jajčka. Prvič v življenju. Vsaj tako sem mislila... Potem pa sem se spomnila, da sem še kot šolarka v prežganko vedno cela jajčka zakuhala, pa so ravno tako izgledala, kot današnji "izziv". Torej to obvladam očitno že dlje časa, pa nisem vedela.

Drugače pa navijam za Tino in Špelo. Bine rabi tudi nekoga, ki se spozna na sladice, ne samo na kuharijo 

yulchi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

8. sep 2014 20:59

Je katera zasledila kakšen krompir je pripravil tisti simpatičen fant. Prelil ga je pa z jogurtom?

Suzi

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. sep 2014 17:02

Ta simpatičen fant je Matevž naredil pa je krompir v tasi,na modern način

 

Vrtejbenka, ja mam veza ja z voyotom

Sem pa najdla neko nalogo,ki so jo napisali učenci in so vnej recepti iz Vipavskega konca:

https://www.osms.si/www/images/stories/Katjusa/Ra

Kar zanimivo

anibas

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

9. sep 2014 17:27

Anibas hvala za link..ga bom prečeklirala..kar sem na hitro pogledala sem fulje pa šelinko,ki sta v tej nalogi objavila tudi tukaj na Kulinariki..podobne.Golaž di šimja,kot se reče v Bukovici pa pri nas rečemo toč di šimja.

Včeraj smo spet šle 4 prijateljice v prestolnico,naše klasično potepanje..seveda obvezno v Leclerc,po kakšne malenkosti ,take,ki se pri nas ne dobijo...potem smo malo pojedle..dobro..ne povem kje,ker bote fouš...in ob 20 gledat eno oddajo v živo...tudi ne povem katero...

Koncept letošnjih šefovih jedi bodo domače,pozabljene jedi v preobleki.Super...čakam recepture,upam,da bo kakšena tudi z naših koncev..res se preveč pozablja domače jedi.

Voyota nimam,še to mi manjka...že tako preveč tu visim..

Vrtejbenka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. sep 2014 17:32

ja, se tudi meni zdi, da bo letos kar zanimivo-tudi tvoje recepture sem prebralain tudi že nekaj od teh že isprobala

lp

anibas

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

9. sep 2014 20:20

A je bila že katera pi Tomažu na Marku? Razmišljam, da bi moža peljala na obletnico. Ma ne vem , ali je potrebna rezervacija.

Imam pa spomine iz otroštva: na Marka smo šli na kračo.

Ne vem, kako sta prišla v finale Polonca ( ki mi je sicer simpatična) in Anže Š. Nisem prepričana, da se lahko ženske tekmovalke na istem nivoju kot večina moških. Edina izjema se mi zdi Tina. Bomo videli.



emalisej

Sporočilo je spremenil(a) emalisej dne 09. 2014 20:37

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. sep 2014 10:12

Emalisej in kje je to pri Tomažu na Marku ?? Hvala :)

hedonist

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

10. sep 2014 10:17

hedonist je napisal/a:

Emalisej in kje je to pri Tomažu na Marku ?? Hvala :)



hedonist

 

Tole je link do fb strani gostilne Mark, ki jo vodi lanski zmagovalec oddaje Gostilna išče šefa

 

https://www.facebook.com/pages/Restavracija-Mark/68159

Sandra_a

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

10. sep 2014 10:46

Mark je hrib nad Šempetrom..oziroma med Šempetrom in Rožno dolino..včasih zelo znano gostišče,ki je bilo v lasti Hit-a...upajmo ,da bo znano in dobro tudi sedaj  pod Tomaževim vodstvom.Večkrat smo bili tam,dobra hrana,lep ambient,sploh zunaj...bo treba spet kaj naokoli.

Za tiste ,ki pravite da se iz šova nič ne naučite..naš TV-operater nam je dal voyo brezplačno do 22.9...kuham kosilo,imam iz firbca vklopljeno in poslušam..sem se pa prav usedla na Monte di canape,in pogledala kako šef razreže piščanca...sem mislila,da ga znam..jok brate..ne znam..znam,po moje..toda šefov način je boljši.

Nikoli nisem odstranila ključne kosti,lepo je pokazal zakaj in kako se to odstrani,ne glede ali pečemo celega piščanca ali ga razkosamo,in se ga lepo razreže ko ga celega pečemo...pokazal kako se prime za prsi in povlece malo kožo z beder in  zareže,da imamo lepe prsi z kožo (tako kot račje prsi z kožo)..in kako se lepo očisti kračko in idejo za pohanje.

Zdaj grem pa kosilo kuhat...ta mladi so si zaželeli mineštre iz fižolet in bučk in kanelone.

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. sep 2014 17:33

Jutri med 11. in 17. uro bodo naši vrli kuharji prišli na ljubljansko tržnico in nas razveseljevali s svojimi jedmi! Se vidimo!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti