Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

22. okt 2013 7:16

Jaz sem ga kupila po e-bayu, ker ga pri nas ni mogoče kupiti.

kara

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. okt 2013 9:24

vem da ga trenutno prodaja tako big-bang kot merkur, pred kakim letom pa je bila se ena slovenska spletna stran, ki je imela bolj zelo ugodne cene, ampak je zdaj ne najdem.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

22. okt 2013 10:48

Ne razumem te popolnoma Kara,kaj naj bi bilo narobe z kuhanjem v prozorni foliji.Sama kuham v alu foliji,v krpi,v plastični foliji (seveda v tej ,ki je za živila)..in tudi v peki papirju.

Zame je trenutno najmanj uporabna krpa,predvsem iz razloga,ker se je ne sme prat z pralnim praškom,ker ga nikoli dovolj dobro ne izperem..in ostaja verjetnost,da bo zavitek imel rahel priokus po prašku.To se mi je zgodilo že ,ko sem na čisti (oprani) krpi sušila rezance in so imeli vonj po prašku.

Zdaj pa grem brat forum tukaj na kulinariki o slow cooker-ju..



Vrtejbenka[/citat]

 

Jaz bi samo dala predlog za krpe, v katerih se kuha. Jaz jih nikoli ne perem, ampak jih skuham. V loncu jih prevrem v navadni vodi in potem še fino sperem. Imam eno krpo, ki jo uporabljam samo za kuhanje. Malo je trda, ampak jo z likanjem tudi malo zmehčam. Mogoče bi lahko dodala mičken sode, ko se kuha. Nisem še poskusila ampak mogoče bi bilo ok.

Lopatka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

22. okt 2013 11:07

Lopatka..saj to bi imela ene dve krpi samo za kuhanje štrukljev.Je pa kar nekaj dela potem z pranjem..odkar sem videla,da se lepo skuha v peki paprju uporabljam sedaj ta način.Vzemeš polco papirja,zviješ,skuhaš in vržeš stran.

http://www.kulinarika.net/recepti/17575//kuhana-piscanc

Vrtejbenka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

23. okt 2013 10:58

No, tega s peki papirjem pa nisem vedela. Bom probala. Fajn ideja :)

Lopatka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

23. okt 2013 15:09

No, pa naj še tukaj vprašam. Tista zadeva - brener, ki jo uporabljajo v gostilni za eno od kremnih sladic in z njim karamelizirajo sladkor. Zanima me ali je kuhinjska ( za jedila) enaka kot za industrijo. Kakšen plin se uporablja pri eni in pri drugi in kje se ga da nabaviti?

kara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

23. okt 2013 15:55

Sicer ne gledam tega šova, ker brener kot slovenske besede ne poznam, si pa mislim kaj naj bi bilo (kje je zdaj policija za Slovenščino). Pri naši hiši se uporablja tale iz moževe delavnice. :) 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

23. okt 2013 15:57

Kolikor vem, se za te gorilnike dobi plin v kartušah, ki jih enostavno zamenjaš, ko se izpraznijo. Po mojem  je enak kot za vžigalnike.

Z ročnim  bencinskim iz garaže pa raje ne poskušajte (kaplja, če ga nagneš - ).

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

23. okt 2013 18:27

Imam podoben gorilec,nabavil sem ga v eni firmi v Lescah, polni se s plinom za vžigalnike. Je pa neprimerno boljši saj ima zelo ozko gorilno šobo in se mnogo  lazje dela z njim. Nikakor pa ne bi nikoli uprabljal tistega iz garaže še posebej , če bi živel v deželi tisočerih priložnosti.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti