Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

21. okt 2013 8:22

Hvala Tamalaursa...

Vrtejbenka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

21. okt 2013 8:38

Očitno so mi  razna dognanja v zvezi s škodljivostjo plastike, s katerimi nas osveščajo razno razni skozi medije ipd. totalno zamerili uporabo slednje. Ni mi jasno kako uporabljajo celo čisto navadno folijo za zavijanje živil in v tej dajo potem kuhati meso, čleprav za kratek čas. Če sem prav videla, so to počeli s svinjsko ribico.

Flam naj bi se kuhal v foliji za vakumsko pakiranje.

Ideja o kvaliteti počasi kuhanega pa je itak prisotna v kulinariki. Takšen način ima recimo slow cooker in podobno počasno kuhanje na nizki temperaturi.

 

kara

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

21. okt 2013 11:49

Se popolnoma strinjam z vikico, jaz sem bla čist šokoirana nad Aljažem, že od vsega začetka mi ni bilo všeč njegovo obnašanje. Tilen pa vrjetno  zavija čisto naveden tobak, ki se ga da kupit v vsaki trgovini kjer se prodajajo cigarete, ki je dosti cenejši od šteke cigaret. Lahko kupiš tobak in papirčke pa še mašinco za lažje zvijanje. To vse uporabljam tudi sama, tobak pa mož kupi v Luxemburgu ali Nemčiji ki je še cenejši.

MOON

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

21. okt 2013 13:23

MOON, verjetno si odgovorila meni glede cigaret. To mi je jasno,  hvala ti vseeno. V mislih sem imela nekaj drugega. 

Lep dan želim

Ava

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

21. okt 2013 13:34

kara je napisal/a:

Očitno so mi  razna dognanja v zvezi s škodljivostjo plastike, s katerimi nas osveščajo razno razni skozi medije ipd. totalno zamerili uporabo slednje. Ni mi jasno kako uporabljajo celo čisto navadno folijo za zavijanje živil in v tej dajo potem kuhati meso, čleprav za kratek čas. Če sem prav videla, so to počeli s svinjsko ribico.

Flam naj bi se kuhal v foliji za vakumsko pakiranje.

Ideja o kvaliteti počasi kuhanega pa je itak prisotna v kulinariki. Takšen način ima recimo slow cooker in podobno počasno kuhanje na nizki temperaturi.

 



kara

 

Ne razumem te popolnoma Kara,kaj naj bi bilo narobe z kuhanjem v prozorni foliji.Sama kuham v alu foliji,v krpi,v plastični foliji (seveda v tej ,ki je za živila)..in tudi v peki papirju.

Zame je trenutno najmanj uporabna krpa,predvsem iz razloga,ker se je ne sme prat z pralnim praškom,ker ga nikoli dovolj dobro ne izperem..in ostaja verjetnost,da bo zavitek imel rahel priokus po prašku.To se mi je zgodilo že ,ko sem na čisti (oprani) krpi sušila rezance in so imeli vonj po prašku.

Zdaj pa grem brat forum tukaj na kulinariki o slow cooker-ju..

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

21. okt 2013 13:38

Jaz vsak večji kos mesa oziroma pečenke v kosu pečem na nizki temperaturi, okoli 70 do 80 stopinj, po pet do šest ur, ali kar čez noč, sicer brez folije in brez slow cookerja.

na primer:

http://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca

 

mamamia

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

21. okt 2013 14:31

Vrtejbenka, jaz tudi uporabljam alu folijo, po novem po nasvetu članice kulinarike štruklje in podobno tudi kuham v peki papirju in je še boljše. Moti pa me segrevanje plastike na živilu. Se mi zdi, da bi se lahko navadna folija kar stopila. Saj vsa plastična posoda tudi ni primerna za npr. mikrovalovko.

No, kuhanje v slow cookerju pa je super. Sama ga imam že cca leto dni in ga naravnost obožujem. Moj " Lonček kuhaj" me velikokrat pričaka z kuhinjo polno vonjav in končanega kosila, ko prilezem domov.

Seveda pa se da enako kuhati tudi na način, ki ga predlaga Mamamia.

Pa to je že druga tema.

Se opravičujem.

kara

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

21. okt 2013 15:29

Ava vem kaj si imela v mislih, samo dvomim da ima Tilen kaj drugega kot navaden tobak, ali pač. Midve tako ne bova nič rešili glede njegovega obnašanja, če bova ugibali kaj zavija v papirčke .

MOON

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

21. okt 2013 20:00

Malo mimo a vendar, saj bi se to počasno kuhanje izvedlo tudi v loncu za pasterizacijo ozimnice, ker se da nastaviti temperatura vode in čas kuhanja?

BABI 2+2

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

21. okt 2013 20:42

Ponovno malo mimo-kje ste kupile ta slow-cooker?

emalisej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti