Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

17. sep 2014 17:56

Probni kaviar ,oziroma perlice (se strinjam,lepši izraz) so narejene.Nisem uporabila balzamičnega kisa,pač pa češnjev liker .....in hitro se jih naredi.Olje sem dala v višjo posodo,da imajo kapljice več časa do dna,ter ga dala za slabo uro v zamrzovalnik...1.dcl likerju sem dodala pol žličke agar agar želatine,zavrela in pustila da mi vre počasi približno dve minuti.Brizgalko sem kupila v lekarni...0,13€...jo napolnila z tekočino in počasi kapljala v olje.

Sedaj moram malo še stestirat,da bi kaplje bile malenkost večje,nekako take,kot so ene tri  slučajno mi uspele.

Precedila in pod tekočo vodo jih sprala.Super so..lepa dekoracija.Olje čisto,uporabno.

Sem mislila ,da je agar agar drag,toda je zelo močan,tako da ena vrečka bo za olala časa.Sem navajena na želatino,tam uporabim celo vrečko.

 

........hmmm..kaj pa če bi ene pikante bile....take,za presenečenje..

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 17. 2014 18:39

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

17. sep 2014 18:13

Vrtejbenka, čestitam za uspešno opravljen podvig     

yulchi

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

17. sep 2014 18:43

Vrtejbenka je napisal/a:

Probni kaviar ,oziroma perlice (se strinjam,lepši izraz) so narejene.Nisem uporabila balzamičnega kisa,pač pa češnjev liker .....in hitro se jih naredi.Olje sem dala v višjo posodo,da imajo kapljice več časa do dna,ter ga dala za slabo uro v zamrzovalnik...1.dcl likerju sem dodala pol žličke agar agar želatine,zavrela in pustila da mi vse počasi približno dve minuti.Brizgalko sem kupila v lekarni...0,13€...jo naplnila z tekočino in počasi kapljala v olje.

Sedaj moram malo še stestirat,da bi kaplje bile malenkost večje,nekako take,kot so ene tri  slučajno mi uspele.

Precedila in pod tekočo vodo jih sprala.Super so..lepa dekoracija.Olje čisto,uporabno.

Sem mislila ,da je agar agar drag,toda je zelo močan,tako da ena vrečka bo za olala časa.Sem navajena na želatino,tam uporabim celo vrečko.

 

........hmmm..kaj pa če bi ene pikante bile....take,za presenečenje..

 

 



Vrtejbenka

 

A vam je jasno zdaj, zakaj ne gledam gostilno in Bineta ?

Ker imamo naše pridne kuharice in kuharje, ob katerih bi še veliki Bine obnemel .

Vrtejbenka čestitke!! Zdaj pa nestrpno čakamo kakšen tvoj recept s perlicami 

SMARTY1

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

17. sep 2014 19:12

Vrtejbenka, super so!

emalisej

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

17. sep 2014 19:57

Če se vrnem k Gostilni. Ta Tina s kulinarike se mi je pa tolk zamerila, ker preveč čez Matevža šimfa. Res se je ne da poslušat. Popolno razočaranje. Od žensk navijam samo še za Natašo. Pri moških pa atevž, Edi in Valerijo

emalisej

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

17. sep 2014 22:16

Waw pa res rata tud navadnim smrtnikom ;) Bravo Primorka! Js bom tud v naslednjih dneh. Nekaj na sladko varianto razmišljam.

 

Pa današnje melancane so tud dostopne za bolj ne profiče. Na sploh mi je letošnja Gostilna dobra zaradi dostopnih sestavin, čeprav so nekatere tehnike še vedno za dobro opremljene kuhinje.

Oreo

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

18. sep 2014 1:41

emalisej je napisal/a:

Če se vrnem k Gostilni. Ta Tina s kulinarike se mi je pa tolk zamerila, ker preveč čez Matevža šimfa. Res se je ne da poslušat. Popolno razočaranje. Od žensk navijam samo še za Natašo. Pri moških pa atevž, Edi in Valerijo



emalisej

 

Se popolnoma strinjam. Tale Tina je obup. Pa ne samo zaradi Matevža, še precej drugih napak in spodrsljajev si je pridobila. Se smrklja fajn z vetrom obrača...

Vesna555

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

18. sep 2014 7:05

Vrtejbenka, bravo!

Super ideja tole z likerjem... A je možno, da kroglice od Casallija (rum-kokos) delajo na takšen način? Je bila perlica pri tebi v sredini še tekoča?

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. sep 2014 7:25

Ampak a se vam ne zdi, da punca (Tina) mogoče taktizira? Ker bodimo realni, brez taktiziranja v resničnostnih šovih težko kam prideš.

Drugače pa ne vem, če je katera že pila Bubble tea, ker v njem so take kroglice (sicer večje), ki imajo v njih sok iz različnih vrst sadja. 

tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti