Seznam prehrambenih izdelkov s katerimi niste bili zadovoljni?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. maj 2012 15:38

Dragička, s tem se pa strinjam. Najraje grem sama, pa kaj ko tako rad nakupuje hrano.

 

naor

BarbaraGG  

član od: 7.12.2009

sporočila: 30

25. maj 2012 15:53

Ežoj - jz sm pa vedno misla, da lahko tisti "dvoriščni" psi preživijo ob ostankih, ki varčnim lastnikom ostanejo od kosila ... Saj vem, kako je to - imam doma enega rasnega degeneriranca, ki mu moram kupovat tisto čudno suho umetno hrano. Imam pa mal na sumu vzreditelja, da nam je dal ponarejen rodovnik, ker to naše xxl-ščene tud navadno hrano z apetitom pohamsa ...

Le kam gre ta svet (če bi našla, kje je hudiček, bi ga zdaj tukaj vstavila) ;)

 

 

BarbaraGG

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. maj 2012 15:56

Barbika naš je zlati prinašalec. Za njegovo prehrano je precej dobro poskrbljeno. Je pa res, da ne kupujemo hrane z imenom, torej 70evrov za žakl, kar pa nekdo, ki je dal za rodovniškega psa čez 2000evrov bo kupil... Če me razumeš kaj sem misla povedat. Začetnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. maj 2012 15:59

Barbara, če pustimo cucke, đukele in ščeneta: ko pišeš odgovor, desno zgoraj v isti vrsti kot je natpis je en rumen lopar s črko S, če ga pritisneš, ti se odprejo  " vsi hudički kulinarike ".

ežoj

BarbaraGG  

član od: 7.12.2009

sporočila: 30

25. maj 2012 16:08

Gracias

BarbaraGG

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

28. maj 2012 15:23

Se strinjam z bannanno glede tunine rio mare. Sem kupila zadnjič Eva premium v olivnem olju - bistveno boljše. Res so bili veliki kosi tuna.

zvezda01

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. maj 2012 20:34

Meni se zdi koristna tema.

Ko sem pred veliko lepi poslušala psihologijo, sem se spomnila, da je bilo rečeno: " Če vam gre izdelek, ki ga reklamirajo, na živce, potem so z reklamo dosegli učinek !"

Da mi katera reklama ne gre na živce, ni res,jih pa malo gledam.

Ta tema se mi zdi koristna, da mi ni treba vsega poskstit. Pa še vedno kaj preverim,

Danes je prijateljica našega pajkeva delala domačo nalogo: izdelaj svoj jogurt, mu daj ime in opiši sestavine.

Da se je proizvajalec ušunjal v eno šolo, danes sem videla, da je pisalo, kulturna šola, je bil pa presežek.

Pa sem žleht odprla hladilnik, in smo gledali izbor jogurtov. Punci sta navalili ravno na tiste, ki niso bili  reklamnem bloku.

Zmešali, velila opisala, mala narisala, smo iz konkurenčnega navadnega jogurta, plus vložene jagode ( ker smo sveže vmes pojedle), plus oma bom ( beri sadni žele) plust stepena smetana konkurenčne mlekarne. Nikoli ne bodo vedli, čigave sestavine smo uporabile, razen če zmagamo.

PS Odličen jougurt Maxim, griotte. Me briga, od katerih je.

F r i n a

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

28. maj 2012 22:23

Ob tej temi sem se zavedla, da imam očitno selektiven spomin in si bolj zapomnim dobre izdelke kot slabe  .Edino ena stvar mi je padla na misel, ki mi je prav jutro pokvarila, tako da je zlepa ne bom pozabila: rogljiček z nougat kremo iz lidla. Se je drobil, bil masten kot strela, v želodcu je obležal, prav nič pozitivnega ni bilo na njem razen nizke cene.

motovilčica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. maj 2012 23:25

BarbaraGG je napisal/a:

Malce off-topic - ne vem zakaj bi se morala prehrana psa razlikovat glede na to ali so psi domači (kar koli že to pomeni) ali pa rodovniški. A se naj ne bi razlikovala samo po vsebnosti hranil glede na pasmo, starost in aktivnost?

BarbaraGG


Ja, seveda je tako. Pes je pes in vsak si zasluži kvalitetno in njemu primerno prehrano, kar pa ostanki naših kosil vsekakor niso. Rodovniški ali mešanec s kmetije - tudi s pomijami bi vsak preživel a vprašanje, kako kvalitetno in koliko časa

 

ZAČETNICA je napisal/a:
Barbika naš je zlati prinašalec. Za njegovo prehrano je precej dobro poskrbljeno. Je pa res, da ne kupujemo hrane z imenom, torej 70evrov za žakl, kar pa nekdo, ki je dal za rodovniškega psa čez 2000evrov bo kupil... Če me razumeš kaj sem misla povedat.

Začetnica

Jah ... odvisno, kako človek razmišlja. Če gledaš dolgoročno, so ravno hrane, ki jih kupiš v specializiranih trgovinah bistveno cenejše, kot pa tele iz supermarketov. Res je, za 15 kilski žakelj boljše pasje hrane dam okoli 60€, vendar ta žakelj pri mojem psu traja dva meseca in pol do tri (na dan poje 200 g), dlaka je lepa, prebava OK, vse štima, hrana pač ne vsebuje žitaric ...  Nima dodanih umetnih barvil, soli in podobnih dodatkov, kot so jih polne t.i. "nizkocenovne" supermarket hrane, ki pa je med TV reklamami seveda silno zastopana. Ampak ne zaradi kvalitete.

 

Dolgoročno cenejša je dobra hrana zato, ker je pes poje bistveno manj kot "supermarketne", prišparaš na obiskih veterinarja zaradi težav, ki jih nekvalitetna hrana prinaša čez čas, pa še kakcev imaš bistveno manj za pobirat, preprosto zato, ker hrana ne vsebuje toliko balasta (pri hranah iz marketa lahko vidiš, koliko mesa vsebijejo in koliko koruze, soje in ostalih "polnil").

 

Pa sem za svojega psa plačala samo posvojnino v zavetišču. Toliko, kot sicer stane en žakelj njegovih briketov.

 

Po drugi strani pa tudi vsi, ki imamo avto, ki je vreden 1000 € ali pa 30000 € skrbimo, da vanj točimo bencin in ne "nekaj bencinu podobnega". Pa da ga redno servisiramo itd.

Zakaj pa bi bilo pri živalih to tako drugače?

 

Ežoj, oprosti, ma sem se prav morala vtaknit, zdaj pa končam z džukelami.

 

Mojca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. maj 2012 7:15

Zgornji MamaEfin post naj si prebere vsak lastnik domače živali, predvsem ga pa naj upošteva.

Veliko ljudi meša kvalitetno specializirano prehrano z zgoraj omenjenimi Čapiji, Pedigreji in podobnim. Ko smo sami uporabljali hrano te vrste, smo zapravili veliko več za mačji pesek. Tako da se ne gre zgovarjat niti na ceno teh izdelkov.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti