Kaj danes za zajtrk

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. mar 2013 16:56

A palacinke iz samo teh sestavin in nic moke?? Zanimivo!

jaz sem jedla  veliiiiiko lesnikov, jabolko.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. mar 2013 20:21

jkd je napisal/a:

Že nekaj tednov vsak dan isto, ampak vedno z drugačnim nadevom: ameriške palačinke iz kokosove moke, jajca in mleka.

Danes s skuto, medom in cimetom, zraven 1 kivi.



jkd



 OLALAAAA- Zaupaš recept prosim! Kako pa dotična zadeva vpliva na tvoj želodec? Nasiti do kosila in ali imaš kakšne probleme z prebavo? Uporabiš sodo bik. kot se za amer.palačinke spodobi?
wiiiii

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

29. mar 2013 20:28

Tale ''skutina palačinka'' pa bo jutri za zajtrk tudi pri meni... Sem ravno iz zamrzovalnika vzela porcijo domače skute. 

luccka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

30. mar 2013 6:00

Moje zlato, saj če ni ravno palačinka ratala, je pa šmorn. Bom tudi jaz poizkusila, ko bom imela domačo skuto.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2013 6:45

pirnica je napisal/a:

Moje zlato, saj če ni ravno palačinka ratala, je pa šmorn. Bom tudi jaz poizkusila, ko bom imela domačo skuto.



pirnica



mojezlato je napisal/a:

MBrando mi je naredil lušte s to skutno palačinko in sadjem (pa sploh nisem pretirana ljubiteljica skute). Sicer mi palačinka ni glih dobro uspela, tak da je ne morem ravno poimenovat palačinka.

Kljub vsemu pa je bila okusna, za še boljši okus pa sem nadevala gor narezano sadje (košček banane, košček hruške, pol jabolke, par suhih marelic) in potrosila s cimetom. Zraven pa dva popečena toasta z margarino. Drugače bi itak bila čez pol ure že spet lačna.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/



Moji dami, da vama pomagam, če smem, prosim lepo.
Vsa skrivnost je v samem času pečenja. Si pa lahko olajšata zadevo če dasta skuto z umešano jajčko ter dodatki po želji (od rozin do semen, do oreščkov) na peki papir ter v ror na 160C za pol urce (30min). A škoda elektrike v primeru da ne pečeta mega SKUTINE BOMBE za celotno družino, kar pa bi bilo.Ravno danes bom naredil za večerjo 2 takšni palačinki za mojega PAPIja in MAMAN. Zraven bom na grobo spasiral sadje, v maso dodal oreščke (vir zdravih maščob) ter pečeno potresel z malo pravega sladkorja. Res se veselim, saj kaj takega še nista nikoli videla, kaj šele jedla.JEEEEE. RES RES SE VESELIM.
Priporočam takšno večerjo saj je polna beljakovin in z dodatkom kakšne sadne kašice za vir sladkosti oz. ohjev perfektna pred spanjem. Ajanje zagarntirano.

Skratka. Ko dasta zadevo na teflon, naj bo le ta ORENK vroč. Olja ni treba dodajat, saj je dovolj maščob v skuti. Nato pa zmanjšata ogenj na minimalno in lepo počasi pecita na eni strani vsaj 10-15min, oz. dokler ne dvigneta palačinke z lopatico in vidita da je lepo zapečena.
Nato pa trik! Uporabita krožnik premera ponve, zdrsnita palačinko na krožnik, obrnita teflon in samo HOP, palačinko na glavo. Verjetno sta probavali obrnit zadevo z lopatko, pa je razpadla, a ne? 
Upam da sem vama pomagal.
OBJEEEEEEM. Res sem vesel, da lahko tudi sam prispevam kakšno takšno BOŽANSKO DOBROTO in da kar DVE dami sprejmeta to in si naredita za zajtrk
ZAJTRK
Danes podobno kot včeraj, le da sem tokrat spekel tako palačinko z rženo/ovsenimi kosmiči kot tudi skutino.
Če ste bolj šparovne sorte, se komot naredita 2 zajtrka iz ene jajčke. Sam ji dodam mleko in tako povečam volumen. Seveda je pomembna količina glavnih akterjev. Meni zadostuje 40g kosmičev kateri se res FULL napojijo in pride velika palačinka iz njih, skute pa imam 70g z različnimi mletimi semeni, kateri pripomorje k še boljši prebavi + popivnajo odvečno tekočino (zelo pomembno pri peki, saj je drugače zelo pocasto. Bolj je tekoča masa, bolj dolgo pecite na majhnem ognju)

JUTRI:
Le dober domač jogurt in malo sadja z oreščki/semeni, saj bo dan poln beljakovinskih dobrot, katerim se bo pridružila tudi čajanka ob pecivu. Povabljene imamo goste in ena PRAV POSEBNA gostja bo VELIKO VELIKO presenečenje za mojo MAMAn. Njena nekdajnja sodelavka in velika FRENDICA, katero ni vidla že kakšno leto. 
Sem se vrgel v organizacijo in splaniral srečanje.
Ni lepšega, kot presenetit ljube osebe in neprecenljiv je tisti izraz na obrazu...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. mar 2013 10:03

1 jabolko,žlica orehove,žlica makove file. Je treba probat,da bo dobra potica

linolina

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

30. mar 2013 20:10

Pirnica, hvala za predlog, se že boljše počutim. 

MBrando, očitno sem res bila prehitra. Ko sem jo hotela zvrnit na krožnik, je samo razpadlo vse skupaj. More luck next time. 

 

Danes sem za naju pripravila French toast prelit z javorjevim sirupom. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. mar 2013 6:21

Danes; pa samo malo super dobrega LIDLOvega 1,5% jogurta + par krhljev jabolka/pomaranče/kivija + čaj + mali košček včeraj spečenega štrudla (toliko da sem preveril če se uvrsti na jedilnik ),saj prazen žakelj ne stoji pokonci. Vstal ob 4ih, zamesil slanike iz baze(Slane štručke (slanci) by MAJUŠKA). Naslednji obrok ob cirka 9.00, ko se družina skobaca iz tople postelje...


To je bila je UVERTURA pred LE GRANDE PRAZNIČNIM ZAJTRKOM po USTALJENEM PROTOKOLU.
Hren pa taaak šarf, da SINUSE čisti. Kot se šika!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

31. mar 2013 11:38

Danes samo čokoladni bonbon, ker bo kmalu kosilo .

Cinnamon Stick

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. mar 2013 12:00

Cinnamon Stick je napisal/a:

Danes samo čokoladni bonbon, ker bo kmalu kosilo .



Cinnamon Stick



A vi pa ste bolj kosilni...in obrnete zadeve. Zajtrk namesto kosila, kosilo namesto večerje?
Kaj bo dobrega?

Pri nas pa danes bil samo zajtrk, sledi lahka večerja. Jutri pa kračaaaaaaaaaaaaaa

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti