Kaj danes za zajtrk

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2827

2. mar 2013 9:39

hrenovke in kruh, senf, majoneza, kečap in skodelica čaja

 

Balenka

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

2. mar 2013 11:33

Polnozrnat prepečenec,domača skuta.

linolina

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

2. mar 2013 16:10

V preteklem tednu

cimetovi scones s pomarančno marmelado

ajdove palačinke z jagodami in medom

ostale dni pa napitek iz ovsenih kosmičev, riževega mleka in sadja.

aby

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. mar 2013 5:56

Ufff,... ..... .... ....OLALA...

Uvertura:
Črni čaj + hrustljavo zapečen scones (tokrat v maso dodal poleg rozin še mandlje in sončnična semena)

ZAJTRK:
1.Skleda polna pomladi, umm, mislim finega čvrstega (da hrska) sadja ter dveh izjem (da je sočno in tekoče)-->
granny smith, bombica od hruške (hmmm, ne spomnim se vrste), pomaranča in par frnikol zelenega grozdja
2.Domača skutina gibanica (brez podlage?), na vroče pogreta v ponvi. Bi kar rekel da gmota skute, katera je bila prelita z jajčko in zapečena. Kot se šika!
3.Arašidi,mandlji,pistacije
4.Skledčka kefirja s tremi žlicami rženih kosmičev, ovsenimi otrobi in mletim lanenin semenom + ogromno cimenta

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

3. mar 2013 10:00

Narezana banana, posuta s chio in lanenim semenom, črnim sezamom pa še malo goji jagod sem dodala.

Cinnamon Stick

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. mar 2013 7:07

Uff uff...A vam je skrivnost kako spraviš 120g ajdovega kruha z orehi na cirka, 13 kosov!!! Majkemi. Jaz sem živa kruhoreznica. Na koncu to izpade nekako tako, kot oni ita.kruhki iz trgovine kateri so pokapani s paradižnikom in oliFcem, pa hrustljavi kot prepečenec. hihi. Jaoooo. Ampak, tako jaz uživam!

Skratka-->
1. Ajdov kruh z orehi (najtaboljšejši!!)
2. Tetka skuta 
3. Domača kutinova ter breskova marmeLJad z very very malo sladkorja.( le maman projekt je kutina, moj pa breskve)
4. kremasto francosko maslo (na dveh malih koščkih kruha, da sem sprobal ako mi odgovarja. Veliko bolje mi paše skuta)
5. 1ČŽ arašidovega masla. ( takisto na dveh koščkih. No, to je vedno ena izmed BOMBASTIČNIH kombinacij ter okusov. Naravno ara.maslo + marmelada. MMMM, njaaamsi.)
6. Šalca KNEIPP kafice z riževim mlekom

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. mar 2013 5:55

MMM. Po dolgem, dolgem času spet uporabil štedilnik za tale zajtrk!

1.Na koščke narezano sadje (breaburn, hruška, pomarančna, mango)
2. Rženi kosmiči kuhani na vodi. Dodan kefir+mleto laneno seme+ovseni otrobi
3. Tetka skuta posipana z ogromno cimeta
4. Različni oreščki/semena v skledi polni sadja.

Svežini in vitaminčkom ni ne konca in kraja!!
Malo kasneje pa še obvezna tableta ŽELEZA ( po navodilih gospe DOKTOR!), pa sem perajt. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. mar 2013 6:07

JA PA DOBRO JUTRO....SERVUUUUS

Ko pa imaš za zajtrk ostanek včerajšnega kosila pa veš, da si nekje nekaj narobe razumel 
Skratka. Današnje razvajanje:

- Kos ostanka bedre iz kurjega paprikaša
- PZ žličniki s pehtranom
- PZ svedrčki
- podušena mešana zelenjava (grah,koruza,bučke,brokoli,cvetača...)
- mešana soljat (fižol,paradižnik, radič, glavnata soljat...)
Za piko na I pa:
- Še zadnja doza tetke skute + malo hruške, malo idared jabolke, par krhljev pomaranče, mandlji in pistacije ter za žlico ali dve pinjevca

Da ne bo kosilo vedno za kosilo 

P.S: TETKE SKUTE mi je zmanjkalo!!!! KATASTROFA!!! 
Hvalabogu danes dobin novo kilsko dozo. Poskrbel in oddal naročilo že v pon, pri moji gospe s Tinja. Komaj, komaj čakam. Suha,grudasta,nevtralnega okusa...NEBESA



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 07. 2013 07:35

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

9. mar 2013 13:59

Danes palačinke iz pirine polnozrnate moke, z arašidovim maslom in jagodami. Zraven mate čaj in kapučino.

aby

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. mar 2013 5:22

Danes pa obljubljena sprememba  ter http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw v ozadju. TO JE ZMAGOVALNI ZAČETEK DNEVA 

Danes:
NOM NOM NOM...
- Rženo ovseni kosmiči kuhani na mleku (da je gosto kot se šika) + par velikanskih žlic ČOKOLINA   
- Žlica ČOKO-KUKI kremastih proteinov (za beljakovine in še dodatno zgostitev  )
- Kozarec mleka za sproti 
Za otroka v tebi! 

Jutri:
- Ajdov kruh z orehi
- Tinstano sveže sadnje in domača marmeljad 
- Tetka skuta 
- VELIKA SKLEDA FRANKIČKE z vrelim mlekom

P.S: Sami KRALJEVI zajtrki 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti