Vedno dražja hrana

neznan uporabnik

4. mar 2011 14:40

Ej JJ, pa saj nisem rekel. Samo pol bi lahko komu lačnemu tu pomagal. Al misliš,da lačnih tu ni?

Ne vem kaj tako navdušenje,če se pošle 2 tone riža nekam, pred nosom ti pa ljudje od lakote in mraza hirajo. A se temu reče pranje lastne vesti pred globalno lakoto al kako? Al je to zatiskanje oči pred tem kar se ti ali nam dogaja pred nosom pa nočemo videt. Je lažje dhl najet pa dve tone riža nekam poslat pa met kao mirno vest, da si nekoga kao rešil.

 

Multivitamin

multivitamin

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 14:42

Vanja, s papriko je hudič Se mi zdi, ne, prepričana sem, da nobena druga zelenjava ne varira pri ceni tako kot paprika! Moreš verjet, da je tukaj tista vrečka mix treh paprik 4 evre?! Če ni celo več...Papriko ignoriram do poletja, pa še takrat jo nabavim, če je akcija. Prisegam na madžarsko mleto, tudi srbsko se dobi. Multivitamin, so švedi malo čudni glede teh omam. Jagodičevja toliko, da ne veš kam z njim.. samo v šnopec ne slovinkita

neznan uporabnik

4. mar 2011 14:45

Ja,sem nekaj čul o teh Švedskih običajih. Hehe.

 

 

Multivitamin

multivitamin

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

4. mar 2011 14:53

Mi veliko več hrane v raznih Hoferjih in Lidlih kupujemo, pa izdelka trgovskih znamk nap. Sbudget, Lumpi. Hvala bogu, da imamo vrt, samo ti tudi veliko časa vzame, včasih nič ven ne pride, imaš slabe letine ali pa pride horda srnic, ki veselo vse pohrustajo :) Moja velika pregreha je sladki krompir iz E'leclerca, se mu ne moremo upreti, čeprav stane okoli 3 evre na kilogram. Razmišljam, da bi ga letos sama zasadila, samo menda ne uspeva ravno v našem podnebju. kaja45

neznan uporabnik

4. mar 2011 15:01

Pa si privošči ta sladki krompir za 3 evre. Saj o tem govorim cel čas. Zakaj danes moramo razmišlat al si bomo lahko kupli vrečo krompira za 3 evre. Pa čemu je treba razmišlat al boš otroku al sebi lahko bazen plačal.

To je ves štos. Zaj pa morm it plačat 34 evrov računa za internet,ker drugač me bodo izklopli. Evo pa bo šel mesečni proračun določenega eksperimenta.

 

Tak je, mi lepo piše na položnici 34,11 evra. Za internet.

Dober tek.

 

Multivitamin

 

multivitamin

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. mar 2011 15:22

slovinkita je napisal/a:
@Vanja in MARTAQ, ja, prišparam na mesu ker ga ne kupujem. Se pravi normalna špeža - meso. Vrtička nimam, imam pa vedno v kozarcih kaj po stanovanju. Kupujem sezonsko zelenjavo in sadje in imam v zamrzovalniku. Namesto mesa sama delam seitan. Ko sem še jedla meso, sem nenormalno več zapravila za poli salamo in razne paštetke... namesto za kak pošten dober zrezek ali pa domačo ... no, takrat nisem še imela tega 200e budgeta, da bi lahko primerjala. Se mi pa zdi, da če bi jedla mesne izdelke, bi zapravila več. No, da se razumemo, ne solim pameti, da je treba bit vege, da se kaj prišpara, jasno da ne. Nama to uspeva, pač namesto pancetke narežem na tanko korenček

Sara

slovinkita
Meso je daleč najcenejše, če je kaj res drago je to zelenjava in sadje. Da ne govorimo o raznih sojah in bioekonatur izdelkih. Če ne ješ mesa, je treba beljakovine nadomestit in  ni nobene osnove da bi bil katerikoli nadomestek cenejši.

Commis débarrasseur

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

4. mar 2011 15:24

Pri nas največ zapravimo v drogeriji, predvsem zaradi otroka (plenice, robčki, kakšna kašica, sok, na splošno kozmetika). Potem pa je tu zelenjava, ki je meni osebno resnično grozno draga. Na srečo imamo vrtiček, ki ga skrbno in z ljubeznijo urejam, tako, da imamo za sproti od pomladi do pozne jeseni (tudi čez zimo kakšen motovilec pa brstični ohrovt) in nekaj roma tudi v skrinjo. Na žalost živimo v garsonjeri in nimam velike skrinje (par predalov), tako da me z zelenjavo veliko zalaga mama, ki ima doma njivo in rastlinjake, posledično pa pridela ogromno (seveda delamo tudi ozimnico). Smo pa tudi mi letali po trgovinah večkrat na teden, ko je česa zmanjkalo. Na koncu sem se ujezila in naredila plan, ki se je glasil: točno določeno vsoto denarja namenimo za hrano; čez vsoto se ne gre in kupujemo 1x na teden. Obneslo se je čudovito in še vedno prakticiramo več ali manj tako. Bistvo nakupanja je samodisciplina (nas ponavadi vržejo iz tira kake slaščice, ki jih doma ne morem pripravljat - nimam pečice). Odkar sem na porodniški kuham po 2x na dan (in kljub temu ne zapravimo dosti več, kot smo prej). jasna

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 15:27

zzak1977, ok, če tako praviš, potem je to to. Naj ne postane tale debata spet osnova za anti vege, anti meso itd. Brezveze (Število tem v forumih: 49). slovinkita

neznan uporabnik

4. mar 2011 15:31

Včeraj poškilila pri sosedu, akcija 5 na dan:

rdeča paprika kg 1,89 € (v kili pridejo poštene 3)

paradižnik kg 1,09€ (kakih 7 - 8 v kilo)

banane kg 0,99€ ( približno 6 v kili)

 

trenutno akcija v Perutnini Ptuj:

piščanec 1 kg 2,29€

japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. mar 2011 16:01

Slovinkita, kar sem hotela povdariti je to, da paprikaš še vedno lahko skuham za $2,50 brez sveže paprike, samo z eno papriko pa ne morem narediti primerne jedi. Pri nas imata sadje in zelenava enako ceno več ali manj celo leto. Jagode so nekoliko cenejše, ker jih v bližnji okolici kar precej gojijo, to je pa tudi vse. Imajo pa redno na znižanju oz. posebnih ponudbah dobro izbiro vsega, tako da se da vsaj nekoliko manipulirati. Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti