Vedno dražja hrana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2011 11:30

Mene so učili, da se varčuje takrat, ko imaš. Ko nimaš, ne moreš. Velja za vse materialno.

 

Vendelina jr.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

4. mar 2011 12:51

Pri nas pa veliko hrane pridelamo doma, tako da gremo v trgovino res po stvari za osebno higieno, po čistila, olje, prašek.

Goveje in svinjsko meso, piščance, zajce redimo doma, imamo tudi mleko, tako da delamo tudi jogurt in skuto (za sir se še odločam), kis, sok, sadje (jabolka, slive), posejemo tudi pšenico, tako da imamo tudi moko.Ne vem, morda sem še kaj pozabila, ampak vem da se nam kar lepo pozna, ker nam ni treba prav vsega kupiti. Da o kvaliteti in okusu niti ne govorim.

Hvaležna sem, da lahko pridelamo svojo hrano, vsaj vemo kaj jemo.

Lep pozdrav!

biba

neznan uporabnik

4. mar 2011 13:36

Rimljanka pa JJ,

saj jaz vem kaj je on mislil. In seveda se da. Samo vprašanje je, kako dolgo? Drugo pa, v takih časih delat take eksperimente s polno tazadno, je kvečjemu nekulturno do tistih, ki delajo pa niti evra niso dobili par mescev. Če bi omenjeni gospod ta eksperiment delal v deželi blagostanja in vsesplošne sreče bi razumel,da pač en čudak hoče nekaj dokazat sam sebi pa ostalim. V današnjih časih pa so tozadevni eksperimenti,blogi in celo celomesečno snemanje oddaj o tem neokusni. Vsaj do tistih,ki niti evra nimajo, kamoli vrta pa elektrike in tople vode,ker so jim vse odklopili. In taki niti nimajo interneta verjetno,da bi lahko napisali kaj si o tem mislijo.

 

Multivitamin

multivitamin

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 13:57

@Vanja in MARTAQ, ja, prišparam na mesu ker ga ne kupujem. Se pravi normalna špeža - meso. Vrtička nimam, imam pa vedno v kozarcih kaj po stanovanju. Kupujem sezonsko zelenjavo in sadje in imam v zamrzovalniku. Namesto mesa sama delam seitan. Ko sem še jedla meso, sem nenormalno več zapravila za poli salamo in razne paštetke... namesto za kak pošten dober zrezek ali pa domačo ... no, takrat nisem še imela tega 200e budgeta, da bi lahko primerjala. Se mi pa zdi, da če bi jedla mesne izdelke, bi zapravila več. No, da se razumemo, ne solim pameti, da je treba bit vege, da se kaj prišpara, jasno da ne. Nama to uspeva, pač namesto pancetke narežem na tanko korenček Sara slovinkita

neznan uporabnik

4. mar 2011 13:59

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

4. mar 2011 14:04

Aja, daj mi prišepni, kaj se po kozarcih, po stanovanju in na Švedskem nahaja?

Na Danskem sem videl kaj je ponavadi v kozarcih po fletih, na Norveškem tud. Za Švedsko pa ne vem, kaj mate tam za eno vsebino not v teh glažih

 

Multivitamin

 

 

multivitamin

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 14:24

ujoj, si me dobil nimam pojma kake kozarčke si gledal pri sosedih sem imela bolj v mislih dišavnice in podobno, kak paradajzek recimo Povej več o tehle glažkih, da švedi slučajno ne skrivajo kaj pred mano slovinkita

neznan uporabnik

4. mar 2011 14:30

Ja no,saj so na Danskem pa Norveškem tud meli kak tegl kake dišavnice. Tud neke čudne trave so uspevale v kakem fletu. Drgač pa se je valjalo kozarcev. Saj veš no, vodkica,pirček,vinček pa take omamne zadeve. Samo zaj nimam dnara,da bi hodo na Švedsko preverjat. Šparam za pležuharijo nasledno zimo.

 

Multivitamin

multivitamin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

4. mar 2011 14:32

slovinkita je napisal/a:
@Vanja in MARTAQ, ja, prišparam na mesu ker ga ne kupujem. Se pravi normalna špeža - meso. Vrtička nimam, imam pa vedno v kozarcih kaj po stanovanju. Kupujem sezonsko zelenjavo in sadje in imam v zamrzovalniku. Namesto mesa sama delam seitan. Ko sem še jedla meso, sem nenormalno več zapravila za poli salamo in razne paštetke... namesto za kak pošten dober zrezek ali pa domačo ... no, takrat nisem še imela tega 200e budgeta, da bi lahko primerjala. Se mi pa zdi, da če bi jedla mesne izdelke, bi zapravila več. No, da se razumemo, ne solim pameti, da je treba bit vege, da se kaj prišpara, jasno da ne. Nama to uspeva, pač namesto pancetke narežem na tanko korenček Sara slovinkita
Kot sem rekla, Slovinkita, jaz dosti več zapravim za zelenjavo kot pa za meso. Recimo, za paprikaš rabim ene piščančje prsi, ki stanejo, od oka, $2,50. 1 velika paprika, ki jo dodam, ima enako ceno ali je celo dražja. Lahko bi delala seveda paprikaš, kot smo ga jedli včasih doma, samo piščanec in nobene sveže paprike zraven. Vanja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. mar 2011 14:34

multivitamin je napisal/a:

Rimljanka pa JJ,

saj jaz vem kaj je on mislil. In seveda se da. Samo vprašanje je, kako dolgo? Drugo pa, v takih časih delat take eksperimente s polno tazadno, je kvečjemu nekulturno do tistih, ki delajo pa niti evra niso dobili par mescev. Če bi omenjeni gospod ta eksperiment delal v deželi blagostanja in vsesplošne sreče bi razumel,da pač en čudak hoče nekaj dokazat sam sebi pa ostalim. V današnjih časih pa so tozadevni eksperimenti,blogi in celo celomesečno snemanje oddaj o tem neokusni. Vsaj do tistih,ki niti evra nimajo, kamoli vrta pa elektrike in tople vode,ker so jim vse odklopili. In taki niti nimajo interneta verjetno,da bi lahko napisali kaj si o tem mislijo.

 

Multivitamin

multivitamin
Ne strinjam se, da je to neokusno. Če drugega ne, je vsaj tista dva meseca nekaj prišparal in kupil riž za otroke, ki jim primanjkuje hrane. Po mojem je bolje nekaj, kot nič. Ne vem na kakšen način bi bilo to lahko nekulturno in neokusno. Se ti zdi bolj okusno, da si polniš žepe in rit in si tiho? JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 04. 2011 14:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti