Praznično pecivo 2010

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

7. dec 2010 13:58

tile pomarančni keksi so supeeeer, jaz jih krasim po slikci od enanove lojzella

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

7. dec 2010 20:14

fotografka je napisal/a:
Tarja2, sva že dve. So pa na linku res lepi keksi. Ampak, stran ali dve nazaj mi je darjuška dala namig: rojal masa.... recept iz baze, to naj bi bilo to. Nisem še sprobala, upam pa, da bom imela več sreče, kot samo s sladkorjem in limono. fotografka
Hvala fotografka za nasvet, zgleda da sem površno brala strani od prej tarja2

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. dec 2010 7:55

Moji piškoti so Miklavževi, tako da je peka že za mano. Sem pa (z nekoliko pomoči) dala v album nekaj slikic, da se "pobaham". teta torta

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

8. dec 2010 9:25

Pozdravljene punce jaz sem pekla čez vikend pa sem bla kar mal razočarana. Naredila sem huzarske karpke in očitno sem naredila prerahlo testo, ker so se mi v pečici kar razlezli. Potem sem vidla v Lisi- čarovnija okusa pomarančne piškote, ki so mi sicer uspeli ampak ne zgledajo tako lepo kot na sliki. Ker pa so mi ostali še trije beljaki sem se spravila delat španske vetrce, seveda sem recept našla v bazi. Ne vem kje sem zgrešila, ampak se mi niso hoteli oblikovat. Tako da sem na koncu imela ne lepe španske vetrce ampak oblate. naredila sem pa medenjake, ki pa so mi ratali Tako, da bom poskusila še 1x ta vikend pa upam, da mi rata, zato prosim za kake dobre preverjene recepte ribica3373

NadineB  

član od: 2.6.2010

sporočila: 15

8. dec 2010 14:10

Moj seznam (upam,da bom vsaj 3/4 ustvarila): - medenjaki - orehove ploščice - vanilijevi rogljički - rafaelo kroglice - orehi - božični kolač - kokosova potica - orehova potica - janeževi upognjenci - keksi - ajdovčki NadineB

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

8. dec 2010 14:42

Pozdravljeni kuharice/kuharji ter pekarce/pekarji Vpisana sem šele kakšna 2 meseca, spremljam pa vas že kakšni dve leti. Same pohvale - veliko idej, pa tudi vaših mnenj in izkušenj sem našla tukaj. Tudi letošnjo praznično peko pripravljam skupaj z vašimi navdihi, bo pa nekako takšna: linški piškoti ( nekaj marmeladnih, nekaj pa čokoladnih z nutello ala moto piškoti) cimetovi piškoti ( njami - iz lanskega foruma o božični peki) najboljši razpokani piškoti polževa hišica kokosova potica (meni najboljša) gibanica skutina torta bicikli (najbljubši moji hčerki) Kettejevi piškoti ( iz Ramine knjižice - hčerka navija zanje). Če bo pa še kaj več časa, pa bo samo še več piškotov, ki jih obožujem. Veliko uspeha pri peki vam želim Barty barty

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

8. dec 2010 15:14

No da še jaz napišem moj seznam piškotov: - sadni kruh (je že pečen) - medenjaki (pečeni) - očke (pečene) - išleri - beneške roladice z nugatom (od katke lopatke) - aromatični papajini kolački (od Vendeline) - pomarančni piškoti s pehtranom (naj piškot 2010) - bučkote - janeževe kapice (od mamamie) - masleni piškoti Pa še nekaj bom našla, ne bom ostala samo pri tem Če ima še katera zanimiv recept mi lahko priporoča Lp tarja2

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

8. dec 2010 16:01

No, pa da še jaz prispevam svoje. Pečem vsako jutro zadnji teden (razen med vikendi, ko je vsega drugega preveč) in sicer: - vaniljevi rogljički - kokosovi rogljički - topsi - limonine prestice - navadni piškoti - zvezdice z marmelado (to morem še namazat, ker se mi zdi da je boljše, če piškoti ne stojijo preveč časa namazani z marmelado) - piškoti iz testomata (naredila danes, ampak ker sem lahko delala samo iz polovične mase, sledi v kratkem še ena runda) Moja mami naredi orehe, orehove rogljičke, lunice, ter kmečke kruhke Meni pa so ostali še piškotki z marmelado, cimetovi srčki ter blazinice z marmelado in miklavževi škorenjčki (to so medenjaki). Toliko za letos mina20

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

8. dec 2010 20:48

V petek se nadaljuje peka... na vrsti bojo klobčiči ( iz baze) sicer malo večja količina (4 mase), ker mamo v soboto društveni zaključek leta, in bo treba nekaj sladkega prinest :)

Petya

irenakr  

član od: 3.11.2010

sporočila: 367

8. dec 2010 21:42

Moj letošnji plan peke peciva:

 

- orehovi rogljički

- marmeladne blazinice

- kokosovi poljubčki

- lešnikove zvezdice

- londonske rezine

 

pred božičem pa še:

 

- sadni kruh

- šarlota

- potica orehova, rožičeva

in morda še kaj.

 

Bom pa vse dokumentirala in dala v album.

Veliko veselja vsem ob peki in lp.

 

 

Irena

irenakr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti