Praznično pecivo 2010

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

6. dec 2010 22:01

Sančy, a lahko kaj več o čokoladno pomarančnih piškotih? Thx Čarli08

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

7. dec 2010 5:17

Od prijateljev iz BiH sem dobila nekaj tablic ratluka( z okusom bergamote)in pa halvo. Ali mi lahko svetujete, kako bi to porabila pri pripravi peciva( kot posip, dodatek.Sami po sebi niso po našem okusu, vendardar se mi ne zdi prav, da bi zavrgla, rada bi le kako drugače porabila. Hvala. Kotarca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

7. dec 2010 8:56

Ratluk zrežeš na manjše koščke in ga vmešaš v kakšno piškotno testo ali porabiš za okraševanje - vtisneš koščke v glazuro.

 

Verjetno se še veliko idej najde, jaz jih za ratluk nimam, ker ga sproti pojemo, samo da ga kje dobimo.

Mamamia

 

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. dec 2010 10:04

Odgovor za Kotarco: Ratluk: tole sem enkrat našla in sicer lahko narediš okraske za torte: 10 dkg ratluka(npr.ruža) 10 dkg mlijeka u prahu 10 dkg šećera u prahu malo vode jestive boje Priprema Ratluk dobro zgnječite i dodajte šećer i mlijeko u prahu. Mijesite tijesto uz dodatak vode toliko da možete sastaviti masu. Podlogu pospite šećerom u prahu pa fino umijesite tijesto i bojajte ga jestivim bojama. Možete ga razvaljati oklagijom i stavljati na torte ili raditi neke ukrase. Halva: Takole sem jo jedla v Turčiji: halvo stopiš v mikrovalovki in primešaš smetano, potem daš v majhne lončke in daš v pečico da se zapeče skorjica. Ponudiš s stepeno smetano. Meni je halva najbolj všeč kar taka kot je. Sweetie

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

7. dec 2010 10:41

jaz bom pa pekla za čez praznike, orehove kifle, marmorno rožo, medenjake, kokosovo potico, kokosove kocke, vanilijeva gnezdeca, večer pred božičem in na večer novega leta bom pa še naredila šaumrole oblite s čokolado in princeske, ker je to dvoje treba hitro pojesti.

 

Pa dober tek

Šuštarjeva

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

7. dec 2010 11:54

Če katero zanimajo še kakšni recepti je tukaj povezava: http://allrecipes.com/Recipes/Holidays-and-Events/C mislim da je dokaj zanimiva, samo je stran v angleškem jeziku, lahko pa v iskalnik vtipkate christmas cookies pa se najde kaj zanimivega. No to je tako samo če katero zanima Lp tarja2

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

7. dec 2010 12:02

Na tej povezavi sem našla zelo lepe piškote, no mislim kako so okrašeni. Vsako leto poskušam tako okrasiti, pa ne vem, mislim kako dobiti takšno barvo? To je iz limone in sladkorja? http://mothersofbrothers.com/wp-content/uploads/2009/12/ch Vse spečem, pa lahko je nevem kako zahtevno, samo za to pa sem leva Lp tarja2

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

7. dec 2010 12:12

Tarja2, sva že dve. So pa na linku res lepi keksi. Ampak, stran ali dve nazaj mi je darjuška dala namig: rojal masa.... recept iz baze, to naj bi bilo to. Nisem še sprobala, upam pa, da bom imela več sreče, kot samo s sladkorjem in limono. fotografka

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

7. dec 2010 12:38

Uf ste pridne! Midve s taščo sva za miklavža napekli: Linške kekse bajadero orehove rogljičke orehove kocke in preproste marmeladne rogljičke No in ker je vsega že bolj malo bova najbrž z rahlimi popravki in naknadnimi piškotki in potico, vajo ponovile pred novim letom To se bomo redili v decembru= lučica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti