Praznično pecivo 2010

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

5. dec 2010 21:59

Super se sliši - ko smo že pri kardamomu - jaz sem ga zadnjič mešala s kokosom, čeprav ne vem, ali gre skupaj - meni se zdijo piškotki okusni. S čim ga lahko še mešam? Čarli08

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

5. dec 2010 23:00

Darjuška, kako ti uspe narediti tak lep, beli obliv za medenjake? Jaz sem prav tako delala mehke medenjake, pa sem hitro obupala in nadaljevala kar s čokolado in perlicami ter mrvicami. Mogoče ima kdo recept za glazuro, ki je na kupljenih medenjakih (medenjaki od svečarjev al kaj so že ti)? Tam ni nič okusa po citrusih. fotografka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

6. dec 2010 7:21

fotografka je napisal/a:
Darjuška, kako ti uspe narediti tak lep, beli obliv za medenjake? Jaz sem prav tako delala mehke medenjake, pa sem hitro obupala in nadaljevala kar s čokolado in perlicami ter mrvicami. Mogoče ima kdo recept za glazuro, ki je na kupljenih medenjakih (medenjaki od svečarjev al kaj so že ti)? Tam ni nič okusa po citrusih. fotografka
delala sem po receptu za rojal maso, ki je v bazi.- najlepša hvala gociP in še eni punci za nasvete preko ZS. Dodala sem malo manj sladkorja in malo več tekočine kot piše. Beljak sem najprej malo stepla z mešalnikom, dodala sladkor in nato tekočino in škrob ter preostali sladkor. Mazala sem s čopičem. Prvič sem delala s to glazuro in sem zadovoljna. http://www.mojalbum.com/tajda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. dec 2010 7:43

Letošnji Miklavž je prinesel tole:

Školjkice                                              Čarobne paličice

 

 

Medenjaki                                                                      Kokosovi makroni

 

čokoladne cigare

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

6. dec 2010 8:23

Čarli08 je napisal/a:
Super se sliši - ko smo že pri kardamomu - jaz sem ga zadnjič mešala s kokosom, čeprav ne vem, ali gre skupaj - meni se zdijo piškotki okusni. S čim ga lahko še mešam?

Čarli08

 

Meni gre lepo skupaj s pistacijami, teh dam malo v testo (mletih), z grobo sesekljanimi pa potem te piškote okrasim, v belo glazuro dodam malo rožne vode.

 

Sicer pa jaz kardamoma ne mešam z drugimi začimbami, sta mi všeč njegov izrazit vonj in aroma. Je pa obvezna sestavina mešanice za medenjake, pa mislim da za speculas kekse, samo teh jaz ne pečem. Ne me vprašat zakaj, ker ne vem.

 

Pozdrav, mamamia

mamamia

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

6. dec 2010 11:51

Darjuška, hvala. Ob naslednji peki piškotokov prav gotovo probam ta recept. fotografka

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

6. dec 2010 16:50

Mamamia,odlicna kombinacija z kardamom je janez,oboje mleto v mlincku za kavo. Pobrano iz starega arabskega recepta za klece ali mamul. Piskoti so polnjeni s preprazenimi dateljni. Pozdrav, daabul

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. dec 2010 17:48

Tiste, ki ste že bile v Mullerju v Krškem, povejte mi, če ima gospodinjski oddelek? S kozarci in takimi zadevami.

Jelenckova

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. dec 2010 18:16

Glede kardamoma ga Indijci z veseljem mešajo s kokosom v sladicah, in pa z žafranom, nasploh se ne spomnim indijske sladice brez kardamoma, v curryih pa itak z vsemi ostalimi začimbami:) Krasno gre tudi s čokolado in kavo. strelka

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

6. dec 2010 19:21

moj praznični seznam peciva: kokosova potica čokoladno pomarančni piškoti vanilijevi rogljički medenjaki to je do sedaj mogoče me bo zamikal še česa nardit. jutri bom nardila prvo rudno vanilijevih rogljičkov, upam da uspejo. lp sančy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti