Goveji steak

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 9:49

zzak1977, tudi mene ne drzat za besedo, ampak zdi se mi, da sem nekje v Eleclercu v predelu vitrin z mesninami ( ne pri mesarju direktno in ne "levo od njega" , ampak nekje v tistih "vzdolznih vitrinah" ,ki vodijo od blagajn k mesarju) zasledil neke specialno ulezane steake v neprozornih pakiranjih..precej barviti (oranzno/rjavo-rdece) s francoskimi teksti zgoraj......tisto bi utegnilo biti kaj zanimivega , samo ravno takrat nism bil v "steak mood"-u, tako da se nisem prevec poglabljal... trimix

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 10:04

Sem poizkusil karpačo iz te serije, pa je bil v redu, ampak nič posebnega, za tisto ceno ok. Tudi v Hoferju imajo neke zmrznjene, pa so tudi ok, s poprom in brez. Čeprav ni primerjave z recimo Petrinovimi.

Prej si vprašal če potem zmanjšam temperaturo na ponvi, ne, skozi na polno. Edino ponev je zelo groba in se mi vedno prime, in potem strgam zrezek ko ga obrnem. Če bi bila gladka bi bilo pa kar se temperature tiče že skoraj ok.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 10:58

mhm...mislim da dela Tefal eno tako rebrasto varianto, teflonizirano, pa debelejse dno.. http://www.myparadise.de/products/Kochen/Pfannen-Woks- ok..pomeni, da ce to delas 2-4 minute na vsaki strani je steak zelo zapecen.....notri pa se "muka" ...meni osebno to ok....ni pa vsem trimix

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 11:20

Ja imaš prav, in to je potem prednost žara s pokrovom, ker se zraven tudi malo "kuha" in se bolje prepeče tudi v notranjosti, če bi na šporgetu pokril, je pa spet hudič ker bi se pa zares kuhalo, in bi tekla na zrezek sopara.

Ja, hudič je to, sem že rekel da blagor tistim ki jedo, da so siti, vržeš zrezek iz stegna na mal čebule, popražiš, pokriješ za 20 minut in čao.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

6. okt 2010 12:24

zzak1977 je napisal/a:

Ja, hudič je to, sem že rekel da blagor tistim ki jedo, da so siti, vržeš zrezek iz stegna na mal čebule, popražiš, pokriješ za 20 minut in čao.

Ne vem, čemu služi takole podcenjevanje večine. Napihovanju ega nekaterih ali pač čemu drugemu?

Meni pove, da je nekdo preveč poln lastnega ega. Pravzaprav bi lahko rekli, da gre za žalitev večine.

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 12:34

Bil je sarkazem, tisti ki pa bi lahko bili takšni,  pa ne verjamem da bi sploh obiskovali kulinariko.net. Če si se pa našla med njimi, in mogoče še kdo, se pa opravičujem.

 

Ne, niti se ne opravičujem po razmisleku, mene tudi nekatere stvari  v življenju niti malo ne zanimajo, če pa nekomu drugemu pomenijo in v njih uživa, naj. In ne počutim se užaljenega če bi rekel da se on ne bi vsedel v avto kakršnega vozim jaz.  Če sem vzel kot primer avto, kateri meni pomeni le nujno prevozno sredstvo da me pripelje od točke A do točke B, nekdo drug bi dal pa ledvico za najnovejša platišča, se ne čutim užaljenega če postrani pogleda mojega in sprašuje zakaj ga že celo leto nisem opral.

 

Tako da niti ne vidim nobene žalitve, nobenega ega, kaj je že rekel Ežoj, jajca? In se nimam za kaj opravičevat.

 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 06.okt 2010 12:45

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. okt 2010 13:22

Ampak zakaj se tukaj vsaka kulinarična tema sprvrže v en navaden kreg, obtoževanje, namigovanje, podtikanje,........? Se sam čakal kdaj se bo fina debata o zrezkih ,ki je bila mimogrede na nivoju, ki presega amatersko kuharijo, sprevrgla v očitanje o snobizmu, egoizmu in evo, zgodilo se je. Se je že potrebno opravičevat za neki, kar ni nič hudega misleč kolega napisal, jaz sem to razumel kot šalo, nikakor kot žalitev. Tako da , opažam, da ni problem glih vedno v nas, moških članih kulinarike. Žal,cenjena Rimljanka, nisi prav naredila, da si se obregnila ob Zzaka predvsem zato, ker si prekinila tok res kulinarične debate. Še to, take debate so tukaj redke. hedonist

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

6. okt 2010 13:41

Jaz imam ponev od Itala (železna s steklenim premazom) za indukcijo, pa še rebra ima (ID doma). Danes sem pekla meso od križa, po navodilu hedonista. Mesar me je sicer malo čudno gledal, pa sem ponovila pa še dodala koliko mora biti debel :) Pekla na 9, na polno, do konca. Krasno, sočno, okusno. Solila in poprala na krožniku.

ajmar

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 13:52

ajmar, si ga pekla s kostjo ali brez? in koliko debelga? trimix

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

6. okt 2010 15:12

Brez kosti, cca 2 cm debelega.

ajmar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti