Gobe

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. sep 2013 21:11

naor je napisal/a:

Zelo lepe slikce delaš!

 



naor

Objemčke naor , lepo spančkaj

babka1951

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. sep 2013 21:40

babka1951

Jutri  pogledam še jaz,  v upanju da so  Atila in njegovo spremstvo spregledali  kakšnega jurčka...

 V naših logih imamo namreč eno posebno familijo, ki v gozdu  pobere vse ....razen plastike in pločevink.

Ker imajo na poti domov pretežke košare( beri bistveno  preveč gob)ni prostora še za piksne, pa jih lepo odmetavajo kar  po gozdu......

 

lp Lučka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. sep 2013 8:00

lucka52 je napisal/a:

babka1951

Jutri  pogledam še jaz,  v upanju da so  Atila in njegovo spremstvo spregledali  kakšnega jurčka...

 V naših logih imamo namreč eno posebno familijo, ki v gozdu  pobere vse ....razen plastike in pločevink.

Ker imajo na poti domov pretežke košare( beri bistveno  preveč gob)ni prostora še za piksne, pa jih lepo odmetavajo kar  po gozdu......

 



lp Lučka

Lučka, a se zares kliče Atila ali ste mu samo nadeli to ime, ker pustoši kot njegov hunski vzornik?

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

13. sep 2013 9:37

nola je napisal/a:

lucka52 je napisal/a:

babka1951

Jutri  pogledam še jaz,  v upanju da so  Atila in njegovo spremstvo spregledali  kakšnega jurčka...

 V naših logih imamo namreč eno posebno familijo, ki v gozdu  pobere vse ....razen plastike in pločevink.

Ker imajo na poti domov pretežke košare( beri bistveno  preveč gob)ni prostora še za piksne, pa jih lepo odmetavajo kar  po gozdu......

 



lp Lučka

Lučka, a se zares kliče Atila ali ste mu samo nadeli to ime, ker pustoši kot njegov hunski vzornik?



nola

 

Nima zveze z gobami, ampak ko ste imenila Atilo sem se spomnila pripomne inšpektorja Dreyfussa iz filma Pink Panter; ko je inšpektor Clousseau povzročal škodo, kjer koli se je pojavil, je njegov šef rekel, da je bil v primerjavi s Clousseaujem Atila the Hun aktivist Rdečega križa ...

mamamia

ajitam  

član od: 13.9.2013

sporočila: 2

13. sep 2013 10:31

Tisti, ki gobarite, mogoče bolj poznate to. Je res, da je v Sloveniji zakon, da lahko oseba nabere le do 2kg gob? Kako se to prakticira v praksi, kdo ve? Te čaka zunaj gozda nekdo in tehta košare? :) V preteklosti sem pogosto gobaril, pa se s čim takim nisem nikoli srečal in tudi nikoli nisem tehtal koliko gob nosim iz gozda... Kdo ve kaj več o tem? Hvala.

ajitam

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

13. sep 2013 10:50

Ja, obstaja tak zakon in se tudi prakticira. Točno tako, kot praviš - ampak žal je teh gozdnih paznikov veliko premalo. Ampak resno - a ni 2 kg na osebo na dan več kot dovolj?

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. sep 2013 11:08

limnol je napisal/a:

Ja, obstaja tak zakon in se tudi prakticira. Točno tako, kot praviš - ampak žal je teh gozdnih paznikov veliko premalo. Ampak resno - a ni 2 kg na osebo na dan več kot dovolj?



Sonja

 

Za pojest je sigurno več kot dovolj. Če jih pa namerevaš prodajat, moraš pa imeti še prijavljeno dopolnilno dejavnost oz. drug legalen način, kar se meni zdi povsem ok.

 

JJ

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. sep 2013 15:53

 

Nola, pa kaj še... ni mu ime Atila, je čistokrven ( primorski ) Janez,  oziroma lastnik izpeljanke tega imena.

Uganila si, tako ime ime smo mu  nadeli, ker za njim ne raste niti trava....včeraj je baje sam, brez spremstva, nabral kakih 15 kg !!!

 

Na italijanski strani inšpektorji pridno ustavljajo in pišejo kazni, znanec  je oni dan plačal okrog 200 evrov, ker je imel le par  gob večkot je  dovoljeno,  vmes nekaj čisto  majhnih,  za povrh pa še  gobarskega dovoljenja ni imel s sabo, čeprav ima vse pošlihtano in plačano.

Na  slovenski strani v vsej moji gobarski karieri še nisem srečala inšpektorja, niti slišala, da je kdo na našem koncu  plačal kazen.

 

P.s. Atila se pa očitno stara,  v gozd sem šla pozno za njim in vseeno našla kak kg in pol čudovito lepih  zdravih  jurčkov:


 lp Lučka


 


 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 14. 2013 07:01

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

16. sep 2013 6:41

babka 1951 in lucka52,  čisto malo  sem vama pa le fouš  za tako lepe gobe

Mi smo bili to soboto, iskali smo dežnikarice, pa nismo našli niti ene.Tudi sosedje, gobarji, pravijo da je gob letos zelo malo.

Upam da bo oktober bolj radodaren.



Kotarca

Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 16. 2013 06:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti