Cena" lepote"

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. jan 2010 13:19

@Vendy: imajo ga vse ženske s kompletnim kariotipom, tiste z nadštevilnimi X kromosomi imajo pa dva ali več (načeloma se inaktivirajo vsi X kromosomi v celici razen enega). @perpetua: ce smo natancni, X in Y kromosoma nista homologna, v toku evolucije je z Y kromosoma izginila vecina genov razen tistih, ki so v povezavi s kodiranjem moskega spola, in le majhnega stevila ostalih (zato rabi cloveski organizem za prezivetje nujno vsaj en X kromosom, se bolje pa je, ce sta dva - brez heca; tudi stevilne bolezni in ne samo manjkajoca rebra so namrec v povezavi s spolom; po eni strani zbolevajo za hemofilijo in barvno slepoto skoraj izkljucno moski, po drugi strani imajo zenske boljsi imunski odgovor, pa tudi vec avtoimunih obolenj). Gender issues in genetika so strahovito zanimive zadeve, so pa tudi zelo obcutljive (no ja, malo zbadanja na racun manjkajocih reber in cetrtink kromosomov se naj nam vseeno odpusti), kot nas uci lanski primer juznoafriske (?) zmagovalke v sprintu Caster Semenya. lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jan 2010 13:37

Thnx, proxy. Vendelina jr.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

5. jan 2010 16:36

Vem, proxima, imam semester zelooo intenzivne celične biologije za sabo.. No, ežoj pa se tudi nič ni javil, da bi se razveselil ženske podpore na ''ženskem'' forumu... hm, najbrž kromoZome išče z lupo.. težka bo Pa še odgovorim na čisto na začetku zastavljeno vprašanje, da ne bom imela slabe vesti zaradi uhajanja iz teme - če štejem čisto kozmetiko (brez šamponov, tušgelov ipd), porabim zanjo na leto 50-100 eur... kaj za nohtke uredit, barvica, maskara, lip-gloss, 2, 3 kreme in to je v glavnem to. perpetua

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

5. jan 2010 18:30

Meni se zdi najbolj trapasto, da bi si očitala za denar, porabljen za kozmetiko (čeprav mi to neka "bistra studenčnica" - oprosti, proxima, sem si sposodila izraz, ker mi je skrajno všeč - skoraj dnevno očita). Vsak človek ima nekaj, za kar se mu zdi vredno zapravljati. Pri meni je to kozmetika. Rada dam veliko nase - vendar ne dobesedno :) Skratka, nekateri porabijo ogromne vsote za cigarete, drugi za hobije, tretji za kaj drugega... Smo imeli enkrat eno "globoko debato" in sem šokantno prišla do tega, da bi raje 1 mesec jedla samo krompir in zelje, kot pa da bi se odpovedala svoji maskari :) Tako da, da me ne bo resnično začela boleti glava, bom nehala z računanjem in si raje jutri privoščila nov glos, ki ga imam že dolgo ogledanega. Gigi_84

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

5. jan 2010 18:46

Ne kadim, ne pijem kavice, najraje pijem vodi iz pipe ... torej lahko več zapravim za kozmetiko (šminke, senčila, maskare, lake ...) ))) Spela

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. jan 2010 20:37

Hmm, pravzaprav do zdaj nisem vedela, da so se raziskovalci čisto resno že ukvarjali z vprašanjem make-upa... pa sem se prav zabavala, ko sem zdajle brskala po internetu na to temo.

Na kratko: dokazali so, da ljudje smatrajo naličene ženske za lepše; da dobijo boljšo službo, zaslužijo več denarja, dobijo boljše napitnine kot natakarice in da jih moški pogosteje nagovarjajo...

Tisti in tiste s primernim IQ lahko poguglajo spodnje naslove resnih znanstvenih študij; jaz se grem pa pozanimat za tečaj ličenja

 

  • Do cosmetics enhance female Caucasian facial attractiveness?
  • Cosmetics: They Influence More Than Caucasian Female Facial Attractiveness
  • Waitresses’ facial cosmetics and tipping: A field experiment
  • The Effects of Women's Cosmetics on Men's Approach: An Evaluation in a Bar

Nasja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. jan 2010 21:20

In čisto iskreno, pa ni treba priznat, da se strinjate :) Tisti, tiste, ki nasprotujejo ličenju in lepotičenju, me spominjajo na basen o lisici in kislem grozdju.

Kaj je v ozadju? Pomanjkanje samozavesti? Lenoba? Premalo poguma? Slaba samopodoba? Ne vem, ne vem. Prepričana sem edino v to, da previsok IQ ne botruje temu, ne :)

Sem malo žleht, ampak nisem bila jaz tista, ki je povezala lišp in IQ ;)

jasna

kozamurnik

sporočila: 2311

5. jan 2010 21:47

jasna1 je napisal/a:

In čisto iskreno, pa ni treba priznat, da se strinjate :) Tisti, tiste, ki nasprotujejo ličenju in lepotičenju, me spominjajo na basen o lisici in kislem grozdju.

Kaj je v ozadju? Pomanjkanje samozavesti? Lenoba? Premalo poguma? Slaba samopodoba? Ne vem, ne vem. Prepričana sem edino v to, da previsok IQ ne botruje temu, ne :)

Sem malo žleht, ampak nisem bila jaz tista, ki je povezala lišp in IQ ;)

jasna [sreca]
jasna 1,pozabila si na pomebnem podatek: denar! Tista ,ki ima 500 evrov na mesec, dva otroka za preživet, pa najemnino, pa...sto drugih mislli zraven, lahko o (dragi )kozmetiki le sanja.Da o obiskih kozmetičnih salonov ne izgubljam besed. Ni jih tako malo, veste. murnik

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

5. jan 2010 22:04

Hm, zakaj je tako težko verjeti, da mi je pri sebi najbolj všeč videz, ki ni "spremenjen" ali kot se ve izrazite, da malo omilite zadevo, "poudarjen", torej nenaličen? To je vsa filozofija Govorim seveda o subjektivnem pogledu in okusu. Morda bi bila komu drugemu bolj všeč naličena. A to ni moj problem. Se pa strinjam z mamamio, neurejenost ne gre enačiti z nenaličenosto. Ker urejenost je pa obvezna lunacka

tissu  

član od: 9.2.2007

sporočila: 28

5. jan 2010 23:12

Razpisale ste se o dveh stvareh -  ene govorite o kozmetiki za nego obraza in telesa, druge pa o ličenju. Ti dve zadevi nista nujno povezani. Jaz dam zelo veliko (denarja) za nego, ličim pa se zelo malo. Pozimi tekoči puder in puder v prahu, mogoče še kakšna šminka, maskara in to je vse. Poleti skoraj nič. Bolj mi je nerodno, če sem brez frizure kot če sem nenaličena. Je pa res, da mi je zmerno ličenje všeč. Za dobre kremce, ki jih ne kupujem v drogerijah, ampak v salonih, pa dam preveč. Ampak, ker imam zelo suho nehvaležno kožo, mi odgovarja zelo malo kremic. Raje se prepustim presoji kozmetičarke, kupim kremo, ki mi jo predlaga in se mi ne da tekat po trgovinah in kupovat mačka v žaklju. Vse kreme porabim do konca (saj jih glede na ceno tudi moram), sem jo pa tudi že vrnila kozmetičarki, ki je rekla, da bo dobra, pa ni bila. In to je to. Ali se ličit ali ne, pa naj ostane presoja vsake posameznice, čeprav je res, da je lepše pogledat naličeno žensko kot nenaličeno. A kaj, ko se meni to ne da. Žal.

lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti