Jesenski oblačilni report

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

12. nov 2009 23:41

ursula-ce je napisal/a:
sem se oblačila pri Josephine collection, ursula-ce
Sem bila prav presenečena... Pobrskam po spominu in ugotovim, da nikoli nisem kupila nobene VAU znamke, ki bi izstopala iz sivega povprečja. In potem me prešine; kaj je sivo povprečje? Znamke ali to, da tisto, kar si natakneš veš tudi nositi? Koliko ljudi v Sloveniji si dandanes sploh lahko kupuje oblačila v enem takem butiku, kot je (npr.) Josephine collection (op. ne poznam znamke, po videnem http://www.josephine.si/josephine.html predvidevam, da so oblačila višjega/visokega cenovnega razreda)? Ali je sprejemljivo (moralno) dati za čevlje 700 evrov, za plašč 1700 evrov, če soseda zasluži mesečno 340 evrov? Nič nebi imela proti kakšni takšni bluzici ali kostimčku iz te kolekcije, vendar samo kos..., drugače pa bi (in bom) ostala še naprej zvesta Tom Taylorju, Benettonu, S. Oliverju, Espritu... Desanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2009 9:26

Desanka, sama si se pravila na tanki led in tale led že poka in se bojim, da se boš težko izvlekla. Ker tale o ubogi sosedi s 340 EUR - veš, tole "moralko" vlečeš v to, če je sprejmljivo sploh kaj jesti in diskutirati o hrani, medtem ko je po svetu toliko ljudih lačnih. In kaj boš rekla na to? Pa menda ne, da je treba najprej poskrbeti za domače, za ostale nas pa malo do nič briga ali kaj.... Ker tale rubrika je pač namenjena čvekanju o oblačilih. Na tem topicu ne rešujemo sveta (ker ga itak na nobenem, niso topici za to) in tudi ne razlagamo, kako da smo blazno sočutni do ubogih ljudi (okej, jaz imam sicer svoje izdelano mnenje o takih samooklicanih dobrotnikih, ki o svoji dobroti do nezavesti blebetajo na topicih in razen imen navedejo skoraj vse podatke o nesreči drugih). Nič drugega. Se pač zabavamo na temo obleke in mejkap. In včasih tudi povemo, koliko kaj stane, da se vidijo cenovni razredi. In ne vihamo nosa, če si nekdo kupi kaj dražjega (saj ni nam rekel za denar) in si tudi povemo, kako se obvladuje naša denarnica, ko kupujemo oblačila. In zlasti si poskušamo tudi povedati, kako se kombinira staro z novim in kaj od starega je uporabno za kakšno novo kombinacijo. Socialni angažman na tem topicu puščamo ob strani. Je tukaj gor kar precej kolegic, ki so že precej oblačil odnesle tudi kakšni družini, ki se je znašla v stiski. Pa se s tem niso hvalile na forumu. Niti niso moralizirale o ubogih ljudeh. So pač naredile, kar so lahko. Tako, kot nismo me moralizirale o smiselnosti nakupa malo dražjega mešalca. Vendelina jr.

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

13. nov 2009 11:40

Vendelina jr. a ti nikoli še nihče rekel, da si blazno pametna in razgledana in da imaš na vsako vprašanje idealno rešitev, ti pa manjka sigurno doberšen del empatije? O tem kdo je Desanka v real lifu bi ne razpredala. Tudi o svojih merilih kaj je drago, sprejemljivo ali ne - bi ne razpredala. Sama forum uporabljam za razmišljanja; mogoče tudi spraševanje same sebe in iskanje odgovorov; nikakor pa ga ne uporabljam za poučevanje in moraliziranje ter žuganje vsem ostalim, ki ne mislijo tako kot jaz. Ursuli sem priznala, da bi tudi jaz imela kakšen kos iz te kolekcije, da mi je všeč..., da pa ostajam zvesta neki sredini. Mi je pa tema všeč, tudi to s kombinacijami sprejmem in je dobrodošlo; čeprav dvomim o ustreznosti takšne pomoči (razen če se na spletu najdejo primerne kombinacije in se napisano vizualizira). Vse je odvisno, kakšen tip je ženska (dvomim, da bi enako dobro izpadle dame v popolnoma istih oblačilih: Darja Groznik, Salome, "tanova bucka iz Kmetije" in Tanja Ribič; čeprav bi vse napisane oznake, ki bi jih svetovalka naforumu prejela bile resnične: ženstsvene, svetle polti, blontnih las, urejene, ženstvene, svetle polti, blontnih las, seksipilne, z oblinami na pravem mestu ... Nosljivost oblačil je pri vsaki drugačna. Nenavsezadnje je pomoč in iskanje drugačnega mnenja (ne zmeraj potrditev lastnega) tisto, kar te v življenju bogati. Desanka Sporočilo je spremenil(a) Desanka dne 13.nov 2009 12:08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2009 11:47

Okej, išči se. Whatever. Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. nov 2009 12:14

Meni pa niso všeč ta oblačila od Josephine. Pa make up manekenk je obupen. RadaJem

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

13. nov 2009 12:27

RadaJem se strinjam. V tej jesenski kolekciji je ena ženska prav grozljiva s tistimi botoxiranimi ustnicami. Modeli so definitivno (v poletni kolekciji) narejene preveč seksipilno (za moj malce bolj puritanski okus delujejo vulgarno). Mi je pa kostimček za vstopni vstrani zelo všečen. Pa da pride takoj do izraza moja praktičnost: Tisti gumbki na hrbtu lahko hitro pustijo sledi na plašču, ki ga imaš oblečenega čez kostim, če slučajno se pelješ in si med vožnjo naslonjen na hrbet... Kompliciram. Vem. To sem jaz, Desanka. Desanka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. nov 2009 12:48

Desanka je napisal/a:
RadaJem se strinjam. V tej jesenski kolekciji je ena ženska prav grozljiva s tistimi botoxiranimi ustnicami. Modeli so definitivno (v poletni kolekciji) narejene preveč seksipilno (za moj malce bolj puritanski okus delujejo vulgarno). Desanka
Jaz sem vse prej kot puritanska, ampak punce me spominjajo na net tv, če veš, kaj mislim :) RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 13.nov 2009 12:49

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. nov 2009 14:12

Vendelina jr. je napisal/a:
Vanjič, jaz sem opazila, da je ob shoe-coin na desni strani tudi clip Nao Me Ame...in sem potem takoj poiskala še Jennifer in Marca in, ker se nismo mogli odločiti, katera verzija je boljša,.... sem posledično zapekla jutranje rogljičke....Auč. Vendelina jr.

 

Vendy... sem se nakrohotala do solz... točno to sem naredila tudi jaz, vendar sem prismodila piškote.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

13. nov 2009 14:26

RadaJem je napisal/a:
Meni pa niso všeč ta oblačila od Josephine. Pa make up manekenk je obupen. RadaJem

 

se strinjam z obema stavkoma, samo se nisem hotela oglasiti prva. Cunje me spominjajo na 80-ta leta. Ja, ja, saj vem kaj boste rekle! Moda se reciklira, ampak vedno je na novo izumljena, načeloma lahko ugotoviš, a je artikel nov ali star. Vsaj materiali se spremenijo. Kljub temu, da sem tako daleč od puritanije kot od Kitajske, se mi zdijo oblekice ne samo seksipilaste (Wow, kakšna beseda), ampak celo pocetniške. Z eno lepo besedo: Wanna be. Make-up je po moje in če pogledam katerekoli modne revije, zgrešen.

Perje pa danes lahko leti, je petek, trinajstega!

 

Vanja

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

13. nov 2009 19:58

Torej...ugotovili smo, da Josephina ni tisto, kar bi naj bilo nosljivo in In. Kaj je lepo, okusno, modno, nosljivo, praktično, uporabno, zapeljivo... ? Link? http://www.monsoon.co.uk/icat/newomanskirt?curpage=2&b Vešč so mi krila v Monsoonu. Tokrat, ali zato, ker je 5ek 13, ali zato, ker luna ni v sozvočju z mojim razpoloženjem mi nobeno krilo "ne leže". Vse mi je nekaj predolgo, preširoko... Btw. Ne linkov do tistih, do katerih sežejo le redki, ampak taka... "uporabna moda" (dostopna večini nam na forumu. Predvidevam, da so to hlače do 100 evrov, plašč tja do 500 evrov (lahko stane tudi samo stotaka), čevlji do 100 itd... No, to so MOJE cene sprejemljivega. Desanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti