Jesenski oblačilni report

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

21. okt 2009 10:17

Vceraj sem bila na enem predavanju pri tej gospe: http://www.leapisani.com/. Pa me je zamikalo individualno svetovanje, saj sem pri ustvarjanju svoje zunanjosti zelo neuspesna. Ste ze poskusile? In ce ste to ze poskusile, s kaksnim uspehom? Ste bile potem zadovoljne s svojo zunanjo podobo? Hvala za informacije. ribica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. okt 2009 11:30

Vendy, se mi zdi da si sama sebi kontradiktorna. Ce Claudia, Naomi, Eva itd... delujejo tudi brez fotosopa super, kaj ne postavlja to na laz trditev da naravne lepote ni? Malo fotosopa ali pa veliko, v cem je razlika - eno in drugo je ponaredek. Sploh pa, ce si zadovoljna s seboj in svojim telesom - zakaj so ti fotke, kjer si fotosopana, lepse? Kaj mene pri vsem tem mismasu najbolj moti - to, da ena pescica ljudi (po moznosti celo neatraktivnih) diktira lepoto. To sem opazila v izboru za avstralski top model show in ker jaz zlepa ne opazim kakih pomankljivosti, potem lahko ves da je to bilo zelo ocitno. Sploh pa se lepotni ideali zelo spreminjajo. Sama bi bila v baroku lepotica, zdaj sem pa XL. Ker se moda reciklira, racunam da bom cez par sto let spet moderna LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

21. okt 2009 12:22

Rebecca, brez photoshopa ne pomeni tudi brez botoxa, brez make-upa ... :) Razlika med malo in veliko photoshopa je v tem, ali na končani sliki prepoznaš osebo, ki je bila photoshopana :) Sicer se malo hecam, ampak imam kolegico, ki ima na facebooku objavljene svoje photoshopirane fotke in res ni najbolj prepoznavna na njih. Kalpana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2009 13:46

Joj, punce, pa kaj ste zapele v ta fotošop..... Sicer pa pravi kitajska modrost, bolje enkrat videti kot tisočkrat slišati. Dajte si enkrat za rojstni dan ali pa za kak event ali pa kar tako omislite en profesionalni foto sešn. Tako, kot je bilo to v starih časih, ko se je pleme pražnje obleklo in šlo k fotografu. Edina razlika med tem in danes je to, da se je v stotih letih malo izboljšala oprema. In boste pač videle, kakšne fotke izpadejo na prvi shot, kakšne izpadejo po kakih 30-posnetkih in kako to isto potem deluje, če je malo fotošopano. Ko ena fotka požre kake 4 MB in se vidijo precej povečana pora in gre tvoj obraz čez 18 inčni ekran, takrat si zelo vesel fotošopa. Ker, če mi malo pobarva tisto kožo pri očeh, ki morda barvno malo na temno in podočnjakasto vleče (puder čisto vsega ne popravi), pa če malo z gobico poradira kakšno gubico in malo omili črto pri nosu in kakšno črtico na čelu, pa naj jo. Pa če mi malo prebeli kakšno mikro žilico v beločnici, go for it. Skratka, punce, privoščite si en tak izlet, ni tako blazno drago (komplet loncev stane več, mikserji stanejo več) in sprobajte na svoji koži. Ko boste videle, kakšne ste, ko ste profesionalno naličene, osvetljene in fotošopane, takrat pa izvolite sebe primerjati s Claudio, Sophio, Michelle O, whoever. Ki so vse fotošopane, ampak so že v osnovi kolikor toliko skladnih potez in ne najbolj zanemarjenih teles. Ampak v trenirki in z mastnimi spetimi lasmi tudi one kaj veliko prometa ne bi ustavile. In tista iz Jeklenih magnolij....There is no such thing as a natural beauty... to reče karatker od Dolly Parton. In ta karakter v filmu niti iz postelje do vecejke ne pride brez mejkapa. Kar pomeni, da je treba to izjavo brati skrajno ironično in ubrati tisti drugi pomen, ki bi v slovenščini deloval tako: Obupno dolgočasno je kazati naraven fris in razlagati, kako je naravna lepota najboljša. Barvice so dobre prijateljice. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

21. okt 2009 15:24

Problem, Vendy, ni v tem da skrbiš zase, se spodobno zrihtaš, napacaš malo make-pa in dnevno opereš lase. Vse omenjeno je tako ali tako relativno. Kar velja zame zrihtano, ni nujno da zate pomeni enako in obratno.

Problem je bolj v tem, kaj naredijo mediji, modne hiše in dizajnerji iz vse tehnologije in kozmetologije. Namreč, ko ženske in kar je bolj disturbing, mlada dekleta, vidijo slike Kajvemkatere na reklami, si po navadi mislijo, da se dotična oseba tako zbudi! Pa ne vem kako skrbni starši gor ali dol. Anoreksija, bulimija in slab osebni (zunanjost) image se najdejo v vseh socialnih plasteh in vsakovrstnih starših!

Popravit obraz z make-upom in photoshopom je sprejemljivo, na žalost je meja, kaj je še sprejemljivo nekje v megli. Še enkrat poglej, kaj so naredili s Twiggy za Oil of Olay reklamo.

Pred par dnevi se je Lagerfeld spotikal ob pretežke ženkse, Christian louboutin je izjavil, da ima Barbi(!!) predebele gležnje, potem ga začne sračkat Ralph...Ob tem ko vsi vemo, da povprečna ženska sploh ni številka 34 in oba dizajnerja delata cunje tja do številke 50+

 

Da so se pa pred 50, 75, 100 leti, cele družine v pražnje oblekle in odpeketale k fotografu pa ni čudno. Doma namreč niso imeli fotografskih aparatov!! Pa so nekako morali dokumentirati, kdo so!

 

Takole pofotoshopirana bi se pa brez strahu primerjala s komerkoli. Tudi z malo vsakodnevnega make-upa bi se upala postavit zraven marsikatere "lepotice", seveda, če bi ga ona imela ravno toliko kot jaz....

Ooops, in bila približno mojih let.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.okt 2009 19:47

neznan uporabnik

22. okt 2009 9:13

Sem na razne oglaševalne deske prilimala moje sfotošopirane slikce, sam me je pol panika zgrabla, ker se nisem upala prikazat takšna, kakršna sem v resnici.. japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2009 9:23

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

>Problem je bolj v tem, kaj naredijo mediji, modne hiše in dizajnerji iz vse tehnologije in kozmetologije. Namreč, ko ženske in kar je bolj disturbing, mlada dekleta, vidijo slike Kajvemkatere na reklami, si po navadi mislijo, da se dotična oseba tako zbudi! Pa ne vem kako skrbni starši gor ali dol. Anoreksija, bulimija in slab osebni (zunanjost) image se najdejo v vseh socialnih plasteh in vsakovrstnih starših!

Popravit obraz z make-upom in photoshopom je sprejemljivo, na žalost je meja, kaj je še sprejemljivo nekje v megli. Še enkrat poglej, kaj so naredili s Twiggy za Oil of Olay reklamo.

Pred par dnevi se je Lagerfeld spotikal ob pretežke ženkse, Christian louboutin je izjavil, da ima Barbi(!!) predebele gležnje, potem ga začne sračkat Ralph...Ob tem ko vsi vemo, da povprečna ženska sploh ni številka 34 in oba dizajnerja delata cunje tja do številke 50+

 

Da so se pa pred 50, 75, 100 leti, cele družine v pražnje oblekle in odpeketale k fotografu pa ni čudno. Doma namreč niso imeli fotografskih aparatov!! Pa so nekako morali dokumentirati, kdo so!

 

Takole pofotoshopirana bi se pa brez strahu primerjala s komerkoli. Tudi z malo vsakodnevnega make-upa bi se upala postavit zraven marsikatere "lepotice", seveda, če bi ga ona imela ravno toliko kot jaz....

Ooops, in bila približno mojih let.

 

[pika] Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.okt 2009 19:47
Draga moja, namejkapiraj se, naj te profesionalec pofotka in potem zadovoljno godi, kako seksi si in ta portfolijo lepo glej, kadar boš malo manj razpoložena. Deluje. Skoraj tako dobro kot kavč, dekica in čokolešnik z nutelo in romantične komedije na tevejki Je čisti dizater, da so z nakupi trotlkamer ljudje zanemarili možnost, da bi kdaj dobili dobre portrete (kar ravno k dobri samopodobi ne prispeva) Drugače pa, kar sem zapisala dve strani nazaj, medijski diktat lepega videza ni od včeraj. To je bilo že v Grčiji B.C. Princip je isti, sve su ostalo nijanse. Grki so imeli kipe, mi imamo fotke, idealnim proporcem pa se je redkokdo približal. Si pa mislim, da če katera najstnica v resnici misli, da se supermodeli že zbudijo brez podočnjakov in pik....da za to niso tolikanj krivi rahli ekstcentriki tipo Karl, Ralph, Loubutin....kot prvenstveno domača vzgoja. Ki ne zna soočiti svojih otrok ne s sabo, kaj šele z življenjem. Hčere neizživetih žensk se seveda od nikogar ne bodo mogle naučiti, kaj pomeni biti zadovoljna s sabo in bodo zato verjetno uporabile cel seznam nepravih početij - vse samo zato, da bi bile blazno drugačne od svojih mam. Da ne govorim o tem, kako je to pomembna vloga očeta: Oče (če ga pa ni, pa vsaj nekdo, ki opravlja očetovsko funkcijo), ki te nauči, da si popolna in da lahko narediš in dosežeš karkoli je pač dota, ki jo deklica dobi v otroštvu. Proti taki doti je Karl samo nesrečna suhjljata pojava s hecnim repkom. In si misliš, okej, njegov problem, glavno, da imam dva njegova kosa, ostalo me pa ne zanima. In da me ne bo odneslo, čeprav mislim, da v bistvu govorimo o istem, samo še nismo prišle do stične točke....Sama sem v tem letu, ko malo paberkujem o oblačilih, v vseh zapisih poskušala punce spodbuditi do tega, da najdejo same sebe in da se naučijo biti zadovoljne. Ne "komot", temevč zadovoljne. Sem iskreno prepričana, da se lepota nahaja v različnih velikostih in barvah, preprosto zato, ker sem jo videla. Kot sem videla tudi nezadovoljstvo v različnih velikostih in barvah. Se mi pa zdi nekako preveč poceni izgovarjati se na medije in diktate kreatorjev. Ker tisto, kar nekdo interpretira kot diktat kreatorja, je ogromnokrat v bistvu njen notranji glas, ki jo daje v nič. Samo je bolj enostavno, če je kriv diktat kreatorja, medijev ipd... Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2009 9:28

ribica je napisal/a:
Vceraj sem bila na enem predavanju pri tej gospe: http://www.leapisani.com/. Pa me je zamikalo individualno svetovanje, saj sem pri ustvarjanju svoje zunanjosti zelo neuspesna. Ste ze poskusile? In ce ste to ze poskusile, s kaksnim uspehom? Ste bile potem zadovoljne s svojo zunanjo podobo? Hvala za informacije. ribica
Ribica, če meniš, da ti pri tem ne gre od rok, zakaj pa ne bi poskusila z nekom, ki je v tem boljši od tebe? Saj so vse indiviudalne zadeve v osnovi podobne: najprej se soočiš z dvema banalnostima, zaradi katerih ti je nerodno, potem ko pa to presežeš, je pa čisto zabavno. Go for it. Ga ni čez žlatni egoizem, raje odštej denar za tole kot pa za nakup novega sesalca ... Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

22. okt 2009 15:46

Vendelina jr. je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Takole pofotoshopirana bi se pa brez strahu primerjala s komerkoli. Tudi z malo vsakodnevnega make-upa bi se upala postavit zraven marsikatere "lepotice", seveda, če bi ga ona imela ravno toliko kot jaz....

Ooops, in bila približno mojih let.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.okt 2009 19:47

Draga moja, namejkapiraj se, naj te profesionalec pofotka in potem zadovoljno godi, kako seksi si in ta portfolijo lepo glej, kadar boš malo manj razpoložena. Deluje. Vendelina jr.

 

Maj dir Vendy, sem bila prepičana, da boš z mojim zadnjim stavkom dojela, da mi ni treba na Photoshop "seanso" za boljše počutje. Imam doma enega, ki to prav dobro opravlja. Mislim, me spravi v dobro počutje, če že imam slab dan...

Kar pa ne pomeni, da me raznorazne izjave, objavljene v medijih ne razp*****o.

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. okt 2009 22:41

Zanje mesece kar redno obiskujem Ljubljano, vsakokrat se pomudim v središču mesta in se ob koncu dneva napotim na niti ne tako oddaljeno obrobje.

Seveda kot provincialka pasem zijala in kot vsaka zavedna Primorka primerjam kako se nosijo Ljubljančanke v primerjavi z meščankami (mesto je za nas Južnjake Trst.=

Pa imam kaj videti. Po centru se sprehajajo in hitijo dame in tako, ki bi bile v okras tudi središču Milana. Je res kaj videti, v katerokoli kavarni parkiraš si deležen sfilate na odličnem nivoju.

Pa še vse imajo brezhibne postave, v centru Ljubljane ni hrušk, mandarin, jabčkov ali kakšnega drugega modnega sadja, očitno  tudi vse dragquinke  nad metrom osemdeset poskrijejo svoje močne čeljusti in enormne podplate v zakotne pisarne še pred sedmo uro.

No, dan običajno prebijem v centru, moj modni report je pa ta, da so Ljubljančanke ne samo lepše ampak tudi bolj modno zavedne kot njihove vrstnice v Mestu.

Ampak samo v središču mesta.

Očitno obstaja en tak magičen ris, na severu je to Bavarski dvor, na zahodu Tobačna, limes je očitno začrtan okrog in okrog.

Ne vem kako in če se način življenja razlikuje glede na provinienco, moda in način oblačenja sta pa tako neverjetno drugačna, da sem se nekaj mesecev spraševala če ne obstajajo kakšne posebne garderobe kjer se eleganke iz središča mesta preoblačijo iz trendovskih kostimčkov in neudobnih šolnov v obnošene trenirke, bedne bunde in razšlampane superge  in se skromno in sprijaznjeno vrnejo v svoje predmestne domove.

 

No, to je pač en zelo oseben modni report, sama rada gledam lepo oskrbljene ljudi, živali in rastline, trenutno si delim tipkovnico z mačko, ki je ošabna, brez smisla za literaturo, teater, arhitektura jo tudi zanima samo v mejah domiselno zloženih kartonov.

Je rojena Pirančanka, s tem sem najbrž povedala vse o njenem zanimanju za modo.

Postavo ima bolj tako kot če bi sestavil dva melancana, ni vrag, tudi zanjo se bi našel kakšen modni nasvet.

 

 

 

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti