Jesenski oblačilni report

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. nov 2009 11:07

Mojca, ljudje smo različni in bili smo različni že v otroški dobi. Medtem, ko so eni skakali po lužah, mene to, npr, ni nikoli zanimalo. NIhče mi ni tega niti prepovedal, omejil, nič od tega, preprosto, ni me zanimalo. Pa barvanje rokic in odtisovanje dlani - temu sem se izogibala maksimalno (risanje z barvicami, svinčniki, to mi je bilo okej, čopiči so bili okej, plastelini, gline, odtisovanje dlani - ne, hvala). Pa moj prvi oblačilni izbor je bil moder plašček in lakasti čeveljci s paščkom (in sem ostro zavračala rifle-džins, ki ga je pleme prešvercalo iz Trsta).... Pa vidim pri dveh nečakinjah, ki sta stari tri leta: ena že več kot eno leto vlači krilca in oblekice in na čeveljcih morajo biti bleščice in perlice(tudi na snežkah, drugače jih ne bo obula) in je zdaj dobila prvi triko za balet (in je po moje najmanjša in najmlajša punčka v baletnih šoli in je strašno srečna), pri drugi je pa najbolj važno to, da je tisto, kar nosi, rdeče barve in da lahko komandira svojo skupinico v vrtcu in domače tudi. Skratka, si mislim, da imajo otroci že zelo zgodaj različne interese. Deklica s petkami verjetno niti ne bo hotela plezati po drevesih (oziroma, tega v tej obutvi ne bi počela). Pa tudi ne vidim smisla, da bi otroka, ki ima rad lakaste čeveljce, na vsak nači rinili v superge, ker da je tako bolj komot Ali pa bolj športne deklice silili v nekaj princesastega, ker bo to takoj zavrgla. Tudi upam, da imata Surina (srčkana punčka) starša tolikanj osnovne pameti, da tega vendarle ne počneta. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. nov 2009 16:51

@mamaF: odkar je Neustavljiv ukinil svoj blog pri Večeru, se nisem tako narežala kot pri tvojem linku (srčkani, moderni in udobni beli terenci z belimi feltnami, rotfl rotfl). lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

19. nov 2009 17:08

mamaF, se strinjam s tabo. Eno je, ko si deklice (in fantki) natikajo mamine štikle in se ovijajo v njene šale. Nekaj čisto drugega je pa 3-letnico obuti v v ene 4 cm pete. Ti mačlki komaj dobro hodijo in res miso primerni za v visoke pete.

Upam da tale perverznost še ni priplavala prekooceana:

http://www.dollmyface.com/wp-content/uploads/2009/02/ch

http://www.doles.org/Newsletters/grafx-16/Delk-Oli

Zdaj so naredili celo reality shows, za katere se mi že ob gledanju reklam obrne želodec.

 

@Vendelina: Starša tele Suri nikakor nimata osnovne pameti. Ocenjujem po vsem tem kar počneta v javnosti in po intervjujih, ki so velikokrat tako bedasti, da o njih poročajo na novicah. Da o scientologiji ne govorimo. Tole jem oja najljubša South Park epizoda, vredna ogleda: http://www.southparkstudios.com/guide/912

Vanja

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

19. nov 2009 18:28

Na žalost sem opazila tudi te grozote (otroška lepotna tekmovanja) na naših televizijah, sicer posneto v ameriki(kje pa)... mislim da na Discovery Travel & Living ... videla sem samo reklamo in mi je skoraj postalo slabo, ker kar je too much je pa too much... Ampak to je moje mnenje... tiste mamice izgledajo pa kljub temu najbolj ponosne in najbolj srečne, izgledajo pa na žalost vse kot, da je to ena njihova neuresničena želja. Ne vem.... evagirl

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

19. nov 2009 21:09

Vanja in evagirl Ne razumem najbolje,kako se vama lahko obrača želodec ob gledanj teh slik??? Saj ni nič pretresljivega.Da ne bo pomote;ja, žalostno je pa ..... mamaF je lepo napisala,da jo to žalosti. Meni se bi prej obrnil želodec,če pogledam sojenje pedofila,ki je cinično nasmejan. sara_k

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

19. nov 2009 21:49

Obleči eno sicer kjut deklico, staro 4 do 5 kot v 60-letno wannabe 25 letnica? Z umetnimi zobmi, lasuljo in mejkupa kot za kakšno drag queen? To ti ne obrne želodca. Meni ga. Pa ne mešaj pediflov sem, ker ti so čisto druga kategorija, v katero spadajo po moje tudi tisti, ki so pijani ko mavre in sedejo za volan, pa tisti ki pretepajo žene. Bom kar tule nehala.

 

Vanja

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

19. nov 2009 22:06

Danes sem se malo sprehajala po Europarku v Mariboru. Ogledala sem si kar nekaj trgovin in si v trgovini Peek&Cloppenburg pomerila čudovito obleko in temnega jeansa SOliver. Model št. 42 mi je bil pretesen, 44 seveda niso imeli in sem žalostna zapustila prodajalno. Opazila pa sem, da so trgovine kar založene z oblekami, temnimi, teliranimi, z naborki, volančki itd. Mnenja sem, da glede na zgoraj omenjeno št. in mojo hruška postavo, lahko oblečem temno, rahko telirano obleko do sredine kolen. Več jih potem nisem pomerjala, se bom pa odpravila v trgovine v našem kraju in predlegala tovrstno ponudbo. Zaželela sem si nekaj takega za zaključek leta in še en abraham konec decembra me čaka. Lahko noč Sonce sonce51

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. nov 2009 23:35

Vendelina, da ne bo pomote, seveda se zelo strinjam s tvojimi primeri o različnosti otroških interesov. Poznam tudi jaz take z istega gnezda (ena "princeska", druga "Ronja-razbojniška hči"), pa vendar se mi ob razmišljanju o mali, ljubki deklici Suri, sploh pa ob Vanjinih linkih, poraja vprašanje zakaj brisati mejo med svetom odraslih in svetom otrok. (Ampak tu je itak podobno tudi v "odraslem" svetu -jaz recimo nimam nobenih težav ob t.i. "ogabnih" debatah o žuželkah, operacijah in poškodbah, medtem ko nekoga drugega ob tem kar mrazi).

Ker eno je namreč mala 5 letna "princeska" v baletnem krilcu, volančkasti oblekici in otroških čeveljcih z bleščicami, nekaj drugega pa je "tlačenje" 5 letnih otrok v "odrasle" mere (kar po mojem mnenju štiklice, ličila in telirane obleke definitivno so). Eto, to je tisto, kar mi leži na duši, nič drugega. Ker - če nič drugega, sem se pred leti, ko je bila hudo popularna moda ultra nizkih pasov pri hlačah, pa ultra kratkih majic in bundic, kar zdrznila, ko sem ob večerih po naši vasi videla paradirati 13, 14 letnice (enako je zdaj stara moja hči), naličene tako močno, da so spominjale na ... hmmm ... dekleta, ki se ob cesti ponujajo, in so zaradi vsega tega izgledale najmanj 10 let starejše in vam povem, da sem postala kar žalostna. Ne vem, no, ne razumem pač tega, da ljudje (starši) pristanemo/jo oz. kot smo videli na Vanjinih linkih, celo podpirajo na neke nenaravne transformacije naših otrok, ki z njihovo realno starostjo in zrelostjo nimajo nič skupnega.

Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. nov 2009 8:52

No, v osnovi se strinjamo. Mene "petke" na deklici ne motijo in ne mučijo. Ob beauty peagantih za otroke v ZDA ima pa moj prebavni sistem obupne težave. in se ob tem spomnim tistega famoznega Little miss Sunshine filma in potem gre malo bolje Ker fazon je v tem, da otroci ne morejo izbirati staršev in veliko otrok ima to nesrečo, da dobi precej butaste starše. Se mi zdi, da Suri niti ni dobila najbolj slabe možnosti. Je veliko otrok, ki jih starši forsirajo tako ali drugače: enega mejkapirajo, drugega silijo v šport....in še marsikaj od tega. To nekako do desetega leta starosti. Takrat bi iz njih radi delali male odrasle. Ko pa pridejo otroci v puberteto, se jih pa nekako vleče nazaj v dobo izpred petih let. Meni se zdi oboje podobno nespoštljivo. drugače pa: Trinajstletnica z majhno majčko in hlačami nizko na bokih - hja, no way, da bo katerakoli mama svoji trinajstletnici uspela prepovedati tako oblačilo, ko bo spet moderno. Saj vam pri trinajstih tudi mame niso uspele nič dopovedati in ne mislite, da boste ve kaj bolj uspešne. Ker trinajstletnica bo, če bo doma prepoved tega prehuda, naredila točno to, kar so naredile že mnoge pred njo: preoblekla se bo takoj, ko bo to možno. Nekako ni druge, kot ta, da se človek brzda v tem, da bi projeciral svoje želje in aspiracije v člane svoje družine. Ker bo realizacija dizaster. Člani družine (veliki in mali, velja za oba spola) se sploh ne bodo obnašali na način, za kateri ME mislimo, da je najboljši za njih. In me se bomo samo počutile okoli prinešene. Zato je mnogo bolje, da se jim omogoči, da pač počnejo tisto, kar jim je okej. In če je mali punčki okej, da ima maso bleščic in volančkov, pa naj jih ima. In če hoče po cele dneve v hlačah in supergah, pa naj. In če hoče pri trinajstih težiti familiji z obupnimi oblačilnimi kombinacijami, pa naj. Če se ne bo ob to noben obregnil (joj, se boš prehladila v tem - pa vsako juniorko tak stavek prisili, da v malo oblačilih vztraja v debelem temperaturnem minusu, da je NE zebe, dajte, bodite raje tiho, se bo prej oblekla), bodo čez nekaj časa itak nehali. Vendelina jr.

neznan uporabnik

20. nov 2009 9:15

No, ne more biti ravno vse okej, kar si nekdo zamisli, da bo počel... Ne glede na to, ali bo pubertetnik upošteval naše besede ali ne, je potrebno poslati sporočilo. Potem pa lahko s tem sporočilom počne, kar se mu zdi. Glede otročičkov v visokih petkah in nalakiranih nohtih in našminkanih ustecih.... kolikor je meni znano, se ženske ličijo in kitijo, da bi zapeljevale moške, topogledno so štiklice seksi, ker nakazujejo smer navzgor in tudi rahlo privzdignejo boke, kar je baje vabljivo.. sočne in našminkane ustnice baje ponazarjajo pripravljenost vulve.. Ne vem, no.. meni to vse skupaj ni prav daleč od pedofilije.. In da ne bo pomote: ko sem bila punčka, sem se lomila v prevelikih maminih salonarjih in ji zlomila najljubšo šminko, ker sem preveč pritiskala na žnabeljčke, nalakirala sem si nohte (lak za nohte je meni takoo lepo dišal..), a vse to sem počela doma in tudi bila poučena, da bom vse te rekvizite uporabljala, ko bo prišel čas za to. Pomembno je, da se vsaka stvar zgodi ob pravem času. Pa tudi moja hči se je doma afnala in navešala nase vse mogoče, tudi nohte je imela za hec nalakirane ob nedeljah, če smo bili tisto nedeljo doma. Če smo že ravno pri tej temi: zakaj potem sinovom ne pustimo voziti avta pri 5 letih, če si to pač tako zelo želi? japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti