Ljubezen gre skozi želodec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2011 7:36

Ti, dzavolo, si pa ena nazarensko artikulirana duša, ni kaj...

Vendelina jr.

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

15. jul 2011 14:20

dzavolo je napisal/a:

katastrofa od oddaje,posnemata oliverja oziroma hoceta pojma nimata kako in kaj,velik minus za to oddajo pa za pop ki jih vrti



dzavolo

 

Katastrofa od pisanja. Posnemati hoče take, ki znajo pisati, pa nima pojma kako in kaj (pa ne mislim sebe). Kulinarika mu pa to objavi. Haha

pirnica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. jul 2011 14:23

pirnica je napisal/a:

Katastrofa od pisanja.

pirnica

 

Tudi tole ni ravno zveličaven stavek. Še več kot to, je nepravilen.

JJ

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. jul 2011 16:01

Đeniska, a ne da si mal žleht, saj nas slovnica tolk ne zanima, v prvem planu je " šta je pisac hteo da kaže ", in to smo v glavnem razumeli.

Drugač, đavolo pa tudi ( po moje ) nima prav, meni sta una dva prav luštna, ko bo slabo vreme bom gledal bolj pogosto.

ežoj

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. jul 2011 22:19

ežoj je napisal/a:

Đeniska, a ne da si mal žleht, saj nas slovnica tolk ne zanima, v prvem planu je " šta je pisac hteo da kaže ", in to smo v glavnem razumeli.

ežoj

 

Če je to v prvem planu, potem je đavolo čisto ok napisal, jaz sem razumela kaj je hotel povedati. Tisti, ki nekoga kritizira, pa mora biti na istem področju vsaj za odtenek boljši od njega.

JJ

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

16. jul 2011 9:33

Janis Joplin: Sem samo kopirala njegov slog. Če bi želela pisati na svoj način, bi pač zastavila drugače. Pa vseeno: razen citiranega "katastrofa od" je pa moje pisanje vsseno malo bolj pravilno. Če tega ne opaziš, je škoda izgubljati čas.

pirnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. jul 2011 16:08

Slovenščina ne prenese pisanja po sistemu piši kako što govoriš. Malo se pa že lahko potrudimo, kot pri hrani. Je že bolj lušno pojesti, če je tudi lepo za videti. Tudi meni je nerazumljivo, da so fakultetno izobraženi ljudje pogosto na pol pismeni. A so v nekaj letih na faksu pozabili svoj jezik, ali pa so se skozi maturo prešvercali, kdo ve, zakaj.

 

naor

Dorinvo  

član od: 2.12.2008

sporočila: 4

3. avg 2011 18:59

Težko si je izmisliti kaj novega. Kljub temu so recepti zanimivi. Če se ne bi tako neotesano obnašali, bi bilo kar gledljivo. Ko pa tile Novaki jedo, bi pa morali kamero izklopiti. Upam, da še koga to moti.

Dorinvo

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

3. avg 2011 23:42

Ne,  mene Novakova čisto nič ne motita saj sta povsem neškodljiva in mislim, da nikomur nočeta nič slabega s svojo kuharsko oddajo, mogoče se malo postavljata, to je vse.

Me pa na primer moti, ko slišim, da država ne namenja več sredstev za financiranje pomoči na domu. Ali pa ko naš velecenjeni premier izjavi, da bi morali delavci podjetja, ki je tik pred stečajem, poskusiti rešiti le-to z lastnimi prispevki, plače pa niso videli že dva meseca. Pa to, da mi npr. na Švedskem ljudje ne verjamejo, da nekateri ljudje v Sloveniji delajo po cel mesec za 500 EUR in da je plačilna nedisciplina nekaj vsakdanjega.

In za take stvari upam, da koga motijo, ne pa za eno kuharsko oddajo.

svenska

neznan uporabnik

4. avg 2011 0:04

Maš čist prav. Več ne smem politizirat, ker bodo drugač temo zaklenili. Je pa res, kako so eni v nulo natančni. Skratka tako se skoncentrirajo na oddajo, ki je baje zanič, da opazijo vsako malenkost. Od tega iz kakih kozarcev se pije, s kakim priborom se je ali brez pribora, kake barve je posoda (baje kičasta). Ma vse take finese si zapomnijo. Opazijo vsakršn milimetrski premik kuhinjske krpe ali bogvarji rokavov in ovratnikov. Saj veš kako to gre. Če pod mus hočeš najt dlako v jajcu, jo tako dolgo iščeš, da jo najdeš magar poleg jajca. Zanimivo, da tisti, ki so najbolj mahnjeni na detajle in nasvete kaj je ok, kaj ne in kaj bi bilo bolje ponavadi popolnoma spregledajo kaj se je v oddaji kuhalo. Ni kunšt kaka posebna se 20 al 30 minut poglabljat v oddajo. Abstrahiranje pa komu kasneje zna povzročat resne težave.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti