Ljubezen gre skozi želodec

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

4. dec 2010 19:58

Meni je pa njun izbor receptov všeč - vsega po malem. Škoda, da je termin meni malo neustrezen, zato ju velikokrat ujamem samo za par minut. Še najbolj pa mi je všeč, da jima stvari ne ratajo ravno za fotkat, pa se noben ne sekira. Edino tega ne bom pozabila, kako sta krofe metala s pol metra v olje in je veselo špricalo ... me zanima kako srečen je bil tisti, ki je pucal za njima ... Čarli08

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

6. dec 2010 8:37

Jaz pa pogrešam recepte za malo denarja nahraniti 4 ljudi z dobro ukusno hrano, sam njun prikaz mi odgovarja (sestavine receotov pa so močno predrage) martn

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. dec 2010 9:52

martn, ( s kančkom žlehtnobe ) nahraniti 4 ljudi z dobro okusno hrano,  je bolj stvar domišljije kot denarnice. Treba se je organizirat, jedci ne smejo bit " prisrani " ( da si vsak nekaj izmišljuje ), planirat jedi, nabavljat poceni. Recimo, manj ali več zmeraj se dobi svinjsko pleče po cca 4€/kg, svinjska rebra tudi po podobni ceni, kruh lahko tudi doma spečeš, ali vsaj ni treba kupovat planinskega ali ne vem kakega špecialnega po trikratni ceni, čisto spodobno olivno olje se dobi tudi po spodobni ceni, ( pa konec koncev gre tudi brez ), prdvsem je važno se organizirati, da se hrana ne meče stran...............

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. dec 2010 10:47

Od vsakega posameznika je odvisno kaj je okusno in dobro. Meni rebra že niso ali svinjsko pleče, kaj šele ostalim družinskim članom. Pa nismo nič presrani. Z veseljem pa pojemo kako poceni čorbo ali juho, tudi brez mesa. kruh tudi pečemo doma, vendar je občutno boljši tisti, ki je narejen iz kakovostne moke, olja in kakšnega dodatka.

Tako da na koncu kakorkoli obrnemo, če hočemo dobro jesti, je to na žalost povezano tudi z ceno sestavin.

Commis débarrasseur

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. dec 2010 10:56

Moja babica je vedno rekla, da dober kuhar tudi iz slabših sestavin zna pripraviti dober obrok, slabemu pa tudi polna shramba dobrega ne pomaga. Začetniku je seveda težje, saj mora najprej pridobiti dovolj znanja, izkušenj in seveda idej. Lisa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. dec 2010 11:28

martn, če imaš družinske člane, ki  jm ne tekne svinjsko pleče ali rebra, imaš prisrane družinske člane in najprej začni z vzgojo: dopovej jim, da je najboljši kos svinjine ravno rebro, zelo uporabno meso za pravzaprav vse: pečenko, čorbo, za na žar in to je popolnoma res, nič se ne boš zlagal ( svinjsko pleče sem dodal zaradi lepšega, jaz ga nikoli ne kupujem, ni maščobe nič, morda paše kakšnim ženskam ). Recimo ribe: srdele dobiš po 3,5 €/kg in so recimo za dest procentov ( "od oka" ) slabše od piranskega brancina po 18 € ki je petkrat dražji ( če trdijo ( tvoji družinski člani ) drugače, nadaljuj z vzgojo ).

Tako da na koncu, kakorkoli obrnemo, če hočemo dobro jesti, je to čisto možno s poceni sestavinami.

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. dec 2010 11:42

Tako ja, zelo dobra vzgoja, pa še veliko domačih poceni mastnih prekajenih mesnin gospoda pujsa s štajerskega konca. Pa boste poleg dobre vzgoje pokasirali še putiko pri dvaištiridesetih. Ožilje in ostalo kablovje bo tudi zelo veselo.

Ežoj, sva že imela enkrat debato, in se ne pustim žaliti, nisem presran, niti nihče v moji familiji ne, nekatere stvari nam pač niso všeč, in rebra sodijo med njih. Kar nima nobene veze s preserancijo, sicer pa kdo si ti da boš sodil? Če ni več libida, in nimaš nikogar okoli sebe da mu težiš in si krajšaš čas, se ne znašaj tu na forumu. Zelo milo povedano.

Commis débarrasseur

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

6. dec 2010 12:05

Lisa, se strinjam s teboj. Moj oče ima navado reči, da zna dobra gospodinja skuhat odlično kosilo tudi iz "nič". Imela pa sem kolegico, ki je iz dobrega naredila "nič". Nekoč nas je povabila na kosilo. Za predjed nam je postregla s svojim tatarskim biftkom, v katerem so bili kar celi kosi mesa, za glavno jed pa prekuhane, zlepljene špagete, katere je prelila z nekakšno juho v kateri so plavali goveji zrezki.

mejačka

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

6. dec 2010 12:23

Ej, zzak 1977, a ti štosa ne razumeš. Pa da se vrnem na temo. Ima že kdo njuno novo knjigo, Ljubezen skozi želodec 2? kaja45

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. dec 2010 12:33

Samo to bi rada, da bi se lepo pogovarjali, ne renčali drug na drugega. Kot vemo, o okusih je težko soditi. Zato naj vsak kupi, kar mu paše in kar zmore njegov žep. Če nekdo ne mara reber, jih seveda ne bo kupil. Mogoče bo raje dvakrat na teden kupil zanj dober kos mesa kot jedel cel teden cenejše dele pujsa. Samo to je njegova odločitev.

Rajši napišite, kaj se da dobrega narediti s takim ali drugačnim kosom, odločitev bo pa potem naša glede na debelino denarnice.

Se pa strinjam z mejačko in liso. Moj svak, ki je bil odličen kuhar,  je naredil tako krompirjevo juho, da bi jo še angelčki jedli. Pa je uporabil samo čebulo, maščobo, krompir, peteršilj, poper in sol. Včasih je vmes zamešal še kakšno gobo, če jo je prinesel s sprehoda. Kuhanje je umetnost. In vsak pač ni umetnik.

Lahko pa smo prijazni drug z drugim, sploh ta mesec, ko se bližajo lepi prazniki in si poskušajmo poleg dobre papice narediti tudi lepe trenutke drug ob drugem, pri čemer ima libido postranski pomen. Za topel objem in poljub je treba samo razširiti roke, pogledati v oči, se prijazno nasmehniti in se stisniti k nam dragim.

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti