Ljubezen gre skozi želodec

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

10. nov 2009 16:19

V zadnji oddaji so pokazali testo za testenine, ki je narejen iz 1/2 kg moke in 25 rumenjakov. Ni pomota, prav je napisano 25 rumenjakov. Ali tako testo res skupaj stoji in se lahko valja? So se pa preseravali v zadnji oddaji !!??

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. nov 2009 17:31

Rdkapica, brez skrbi, zelo dobro drži skupaj. V vseh vrhunskih restavracijah so testenine narejene iz zelo velikega števila rumenjakov. Takšne testenine so izjemno nežne in okusne. fresh

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

10. nov 2009 17:40

V tej zadnji oddaji je res bilo preveč skakanja besed drug drugemu. Na hipe sem imela občutek, da sta oba Novakova pozabila, da je potrebno (in vljudno) drugega tudi poslušati. V oddaji so bili trenutki, ko so govorili vsi trije. Komu? Nam gledalcem sigurno ne, saj mi nismo razumeli, oni pa - če je vsak govoril - tudi ni mogel poslušati drugega. Kaotično. Sprejemam, da je oddaja promocija družine Novak - Smej, vendar je škoda, da se ne zavedata, da je lahko tudi tišina v družini prijetna. Upam, da ko se kamera ugasne nista tako "navita". Desanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. nov 2009 17:52

V nedeljo sem si prvič ogledal tole tako opevano in tako kritizirano oddajo o ljubezni in želodcu. Moj vtis povedan z eno besedo je - všečno. Brez vsakega presežnika in brez vsake kritike. Luštno zasnovan koncept oddaje in kar je meni najbolj všeč je, da so akterji v njej sproščeni. To je pri Slovencih pravi čudež (spomnimo se Saša Veronika, sicer odličnega moderatorja-nekoč, a grozno zategnenjega v tisti neposrečeni kuharski oddaji, pa Damjana, kii je sicer v svoji preproščini do neke mere simpatičen a nikakor gledljiv, pa neke serije na TV3 ,mislim da se ji reče kdo je kuhar, kjer vse poteka prisiljeno in režijsko tako togo, da se ne da gledat. ) No pri gledanju te oddaje pa me je presenitilo dejstvo, da sem jo sploh pogledal do konca, da sem se parkrat nasmehnil (ne glasno zarežal ali bruhnil v smeh, zgolj nasmehnil) in da mi je bilo takrat fajn pri srcu. Sej naučil se nisem nič novega, sem pa odkrito povedano postal lačen in to pri demonstraciji sicer skromnih jedi a tako okusno pripravljenih, da so se mi pocedile sline in da so mi v misli prošli spomini od nekje daleč nazaj, ko sem se potepal po tistih krajih okrog Kobarida sicer s povsem drugimi nameni. Lepšimi in bolj elementarnimi. Vem, kako težko je narediti dobro telvizijsko oddajo,sploh kuharsko, imam kar neka izkušenj pri tem in zato gre moja pohvala ustvarjalcem ,posebna pa Novaku in Smejevi, luštna sta tudi pogrkovanje gospe, se s po nekaj minutah gledanja ne opazi oziroma sploh ne moti. Tako kot šešljanje pri Mariah Carey. Bom gledal vsakič, ko bom nedeljsko popoldne preživljal doma. LP hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. nov 2009 18:03

Lepo si napisal, se strinjam z vsako besedo. Za moj okus kar konkreten presežek slovenske televizije. zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. nov 2009 18:24

Hvala kolega Zzak1977, zelo rad sem iskren- če je kaj za pohvalit potem to storim, če pa je vredno graje pa tudi povem. Sej nekako tako je tudi s teboj, opažam, ko berem tvoje poste. Seveda pa to ni vedno vsem všeč ampak kaj čmo. Pohvale so redke in zato toliko bolj cenjene. LP hedonist

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

10. nov 2009 18:44

hedonist je napisal/a:
všečno hedonist
Sem pri svojem postu pozabila zapisati. Po slovenski navadi sem samo kritizirala, pozabila pa napisati - da mi je oddaja v celoti všeč (spontano drugačna) RAZEN... in potem sledi tisti post: "V tej zadnji .... nista tako "navita". Desanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. nov 2009 20:09

hedonist je napisal/a:
Hvala kolega Zzak1977, zelo rad sem iskren- če je kaj za pohvalit potem to storim, če pa je vredno graje pa tudi povem. Sej nekako tako je tudi s teboj, opažam, ko berem tvoje poste. Seveda pa to ni vedno vsem všeč ampak kaj čmo. Pohvale so redke in zato toliko bolj cenjene. LP hedonist
Vice Versa. Saj zato pa tudi bolj berem, sem ter tja se ob kaj obregnem, pa mi je potem bolj žal kot ne.Tvoje prispevke ponavadi res rad prebiram. zzak1977

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4336

15. nov 2009 9:19

Tudi mene je pri tej zadnji oddaji motilo glasno govorjenje vseh treh istočasno. Naravnost šokiralo pa me je, ko je tist možakar povedal, da je testo za raviole narejeno iz pol kg moke in 25 rumenjakov.

V čem je sploh fora takega števila rumenjakov?? Že res, da so potem servirali samo tri raviole, ampak vseeno..

rrr

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 702

15. nov 2009 9:46

Rrr, verjemi, da ko si tam vse plačaš. Hihi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti